Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most komolyan! Ti hányszor...

Most komolyan! Ti hányszor mostok nadrágot? Anyósom szerint igénytelen vagyok mert nem mosok minden felvétel után.

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza 12 napos nyaralásból párommal, beugrottunk az anyjahoz hazafele jövet. Bár ne tettük volna! Szóba jött a ruha téma, hogy lesz sok mosnivaló 12 nap után blabla.

Aztán szóba jött hogy nyáron egy rövidnadrágot én kb 6 felvétel után mosok ki, de nyilván nem számolom pontosan, ha koszos akkor 2 után is kimosos, de kb 6 alkalom után szoktam. Télen a hosszú nadrágot van hogy 10 után mosok. Szerencsére nem vagyok izzadós fajta.

(Pólót 1 vagy 2 felvétel után mosok.)

Párom viszont izzadós, ő pólóját 1 felvétel után mosni kell, a nadrágot mindog 2 szer veszi fel egymás utáni napon, és utána már mosni kell, sajnos annyira beleizzad (mondjuk én van hogy 1 nap után is kimosom neki, tényleg nagyon izzadós)


Na a lényeg hogy leendő anyósom ezen akadt ki nagyon hogy én a sajá nadrágjaimat ritkábban mosom ki, hogy lehet ilyen igénytelen hogy fürdés után, tisztán képes vagyok " a seggemre húzni " hogy idézzem, a már 4 szer hordott nadrágot. Hiába mondtam hogy nem büdös mert nem izzadok bele, és nem koszos, akkor miért kéne a gyakori mosással tönkre tennem. De nem értette meg, ő kb minden nap mos.


Ti mit gondoltok erről?? Ti is ilyen gyakran mostok nadrágot?


(Félreértés végett, nyilván nem 6 egymást követő nap van ugyanaz a nadrág rajtam, hanem kb 3 hét alatt)


2019. aug. 27. 21:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20%
Minden ruhát mosni kell, ha már egyszer volt rajtad. Beleizzad az ember mindenképp, akkor is, ha kevésbé izzadós, és ha leül bárhol, mindenféle szennyeződés kerül rá. Egy nadrág, amit 6x felvettek, atom retkes, tuti szaga is van, csak hozzászokott az orrod, kérdező, és nem tűnik fel. Anyósodnak igaza van.
2019. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Farmert heti egyszer mosok átlagban - így nyáron sűrűbben, mert beleizzadok. Egyéb nadrágot (pl leggings) 2-3 viselés után általában, attól függ, mennyit volt rajtam, beleizzadok e.

Egyrészt nincs annyi nadràgom eleve, hogy minden nap mást vegyek fel, másrészt napi szintű mosással pikkpakk tönkremenne mind. Nem engedhetem meg magamnak hàrom havonta az új nadràgot, ez van.

2019. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
12%
Tényleg igénytelen vagy, ez már túlzás. Fúj.
2019. aug. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
66%

Ezeket az olcsóbb nadrágokat, amit farmernek mondanak, de nem az, azokat átlag 4 hordás után mosom, mert eldeformálódik az alakjuk, pedig nem egymás utáni napokon veszem fel. De 4 hordás után se érzem feltétlen koszosnak, izzadtnak, büdösnek. Az igazi farmeremet pedig nem kell ennyire gyakran, azt ki szoktam teríteni a szobainasra, néha az erkélyre, ott szellőzik, állítólag így kell bánni vele. Néha azért kimosom hideg vízben.

Az itthoni melegítő, cicanaci addig van rajtam amíg főzés vagy takarítás közben koszos nem lesz. Kicsit ügyetlen vagyok, úgyhogy ez azért legkésőbb 3-4 nap után bekövetkezik.

A számomra még nagyobb kérdés az, hogy vajon melltartót ki milyen gyakran mos :D ott lennének meglepetések

2019. aug. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
90%
Nadrágot nagyon max 3x veszek fel, melegben ez csak 1-2, pólót nem izzadós időben 1x, máskor minden ház elhagyáskor újat veszek - ha csak 10 percet van rajtam és leizzadok sem veszem vissza.
2019. aug. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
83%
Kb hetente mosok nadrágot. Van külön otthoni ruhám, így nem ülök a bkv-s ruhában sehová a lakásban. Felsőt naponta váltok, bugyit is, melltartót ha nem izzadok bele, párszor felveszem.
2019. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
77%
Farmert nem is szabad mosni gyakran, mivel többet árt neki, mint használ... De hacsak nem koszos semmilyen nadrágot nem kell egy használat után mosni, mert csak tönkreteszed vele...
2019. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is többször veszek fel egy nadrágot. De egyébként meg vátozó: ha a nap végén koszosnak ítélem akkor megy a szennyesbe, ha még tiszta, tudom, hogy nem egesz nap vonatoztam, bkvztam stb akkor simán felveszem még.

Mindig is a ket véglet lesz: aki mindent azonnal kifőz csak nehogy egy baci is bejusson az életébe es a farmert elég évente mosni tábor. Nem kell törődni senkivel. Nyilván velemenyt lehet kerdezni, és paran kúltúráltan ki is fejtették. De a Te családodban alakítsd ki úgy ahogy az Nektek jó. Hidd el, nem ez alapján leszel jobb vagy rosszabb ember :)

2019. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta mázli, hogy már nem a kútról kell hordani a vizet. Akkor azért kevesebben mosnátok ki mindent egy használat után.

Ha immunhiányos beteg van a családban, akkor tényleg indokolt ez a folytonos ruhacsere, de egyébként tiszta pazarlás a vízzel, és az energiával, meg sok fölösleges vegyszer a környezet számára. Nem szoktuk nyalogatni a nadrágunk szárát, miért kellne sterilnek lennie?

A fehérneműt én is naponta cserélem, de a felsőruhát nem.

Kimosom, ha láthatóan piszkos, vagy kellemetlen szaga van, egyébként kiszellőztetem, és újból felveszem.

Ezzel is csökkentem az ökológiai lábnyomomat, sőt, az egész családomét.

2019. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%
Utolsó, ebbe nem gondolnak bele. Pedig vicc, hogy már fél év alatt elhasználtuk a föld egy évre való forrásait... De ha majd nem lesz víz, amivel mossanak nyugodtan mondhatják, hogy fúj, de gusztustalan hogy egynél többször kell felvenni egy nadrágot. Mondjuk az Afrikai nők szerint is biztos az, akik felveszik a gyereket a hátukra és több km-t gyalogolnak egy kútig.
2019. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!