Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most komolyan! Ti hányszor...

Most komolyan! Ti hányszor mostok nadrágot? Anyósom szerint igénytelen vagyok mert nem mosok minden felvétel után.

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza 12 napos nyaralásból párommal, beugrottunk az anyjahoz hazafele jövet. Bár ne tettük volna! Szóba jött a ruha téma, hogy lesz sok mosnivaló 12 nap után blabla.

Aztán szóba jött hogy nyáron egy rövidnadrágot én kb 6 felvétel után mosok ki, de nyilván nem számolom pontosan, ha koszos akkor 2 után is kimosos, de kb 6 alkalom után szoktam. Télen a hosszú nadrágot van hogy 10 után mosok. Szerencsére nem vagyok izzadós fajta.

(Pólót 1 vagy 2 felvétel után mosok.)

Párom viszont izzadós, ő pólóját 1 felvétel után mosni kell, a nadrágot mindog 2 szer veszi fel egymás utáni napon, és utána már mosni kell, sajnos annyira beleizzad (mondjuk én van hogy 1 nap után is kimosom neki, tényleg nagyon izzadós)


Na a lényeg hogy leendő anyósom ezen akadt ki nagyon hogy én a sajá nadrágjaimat ritkábban mosom ki, hogy lehet ilyen igénytelen hogy fürdés után, tisztán képes vagyok " a seggemre húzni " hogy idézzem, a már 4 szer hordott nadrágot. Hiába mondtam hogy nem büdös mert nem izzadok bele, és nem koszos, akkor miért kéne a gyakori mosással tönkre tennem. De nem értette meg, ő kb minden nap mos.


Ti mit gondoltok erről?? Ti is ilyen gyakran mostok nadrágot?


(Félreértés végett, nyilván nem 6 egymást követő nap van ugyanaz a nadrág rajtam, hanem kb 3 hét alatt)


2019. aug. 27. 21:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd rá az anyósodra, a hozzá hasonlóakkal úgysem lehet mit tenni. Ha nem koszos a ruha, és nincs semmiféle szaga, akkor nem kell kimosni. Csak feleslegesen pazarlod vele a vizet, a mosószert, az áramot, meg a pénzedet is, ráadásul hamarabb tönkre is mehet tőle némelyik ruha. Egy dolgot szoktam javasolni, legyen külön otthoni, és elmenős ruhád.
2019. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
23%
Tehát, 3 hét alatt kb hatszor veszel fel egy nadrágot, aztán teszed vissza a többi közé. Akkor neked gyakorlatilag nincs tiszta ruhád. Max egy-két frissen mosott van, amit a koszosak között tárolsz, szóval, igazából az is piszkos.
2019. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
21%
Én is le leszek pontozva, de 6-10 napon át felvenni azt a nadrágot, amibe beleízzad az ember, meg pl tömegközlekedésben leül.... fújj.... ennél csak az az undorítóbb, ha többször felvesz valaki egy melltartót...
2019. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
39%

Nekem magyar fizetéshez nézve elég drága farmerjaim vannak, amik 20-25 körül mennek, akinek ilyen van, azok szinte az első tisztasági mosáson kívül nem nagyon ajánlják a mosószerezést, és gépben való forgatást, ahogy a Levi's kedvelők között is sokan beáztatják a nadrágot ecetes vízbe max 30 percre, és magától hagyják száradni, mivel ez nálunk csak nyáron, kivitelezhető, így évente max kétszer öblítem ki a nadrágjaim.

Én motorozom is így éri a kipufogó füstje is, de ez nem zavar, mert nem látszik pl egy sötétebb, vagy fekete nadrágon a koszolódás.


Régen amikor még 6-8 ezres H&M-es nadrágokat hordtam, ha mostam hanem az idő megette rajtam, formailag is, és színből is veszített, pedig egy 30fokos 15 perces öblítés nem egy gyilkos program.

2019. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
95%

Szerintem nem kell túlbonyolítani. Amíg neked kényelmes, nem koszos, nem fordulnak fel melletted az emberek a szagoktól, addig tök oké egy nadrágot többször felvenni. Simán felveszem én is 2-3x a nadrágjaimat. Hétvégén mosok együtt mindent ami a héten rajtam volt, függetlenül attól, hogy hányszor. Pólót, blúzt, fehérneműt nyilván nem veszek fel egynél többször, nadrágot simán.

Akik meg itt fent okoskodnak, hogy mindent azonnal ki kell mosni, ők gondolom minden nap másik pizsamában és másik ágyneműben alszanak, sőt a törölközőjüket is napszakonként cserélik. Persze bacik meg minden, de azért van az immunrendszer nevű csoda, hogy ne dobd fel a talpad egy buszon való utazás után.


Azt megjegyzem hogy ha vonattal utazom, akkor én is szeretem még aznap kimosni a ruhát, ami rajtam volt, mert a vonatok irtó koszosak tudnak lenni, de tök oké az, hogy egy nadrágot többször is felvesz valaki.

2019. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
89%

Én teljesen egyet értek veled kérdező.

Télen van, hogy 2-3 napig is szárad egy nadrágom. Mégis hányat tartsak, akkor, hogy minden nap fel tudjak egyet venni?

Ezen kívül valóban pazarlás (víz, energia stb.), főleg ha nem mosol minden nap. Egy nadrágért tök felesleges beindítani a mosógépet.

2019. aug. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
31%
Anyósnak ehhez semmi köze de ez már szerintem is kicsit túlzás. Fehérneműt és pólót/blúzt egyszer veszek csak fel, de a nadrágot is csak kétszer veszem fel.
2019. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a lábam hossza nem izzad, inkább azért mosok nadrágot, mert a seggemen van. Tök fura, hogy felsőt nem veszünk fel kétszer, pedig kb csak a hónalj, ami gázos lehet, gatyát meg simán. Pedig ha a jobbik felünk előkapná a nemi szervét, hogy orál lesz, azért elküldenénk megmosni.
2019. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
90%

Én is így csináltam mint te. Mondjuk mostanra változott de inkább muszájból.

Ahogy cipelem a gyereket és alapból is terhesség óta izzadósabb lettem azóta a pólókat minden használat után mosom a nadrágot viszont 3-4 használat után kivéve ha a gyerek össze fogdossa banános kézzel 🤣

Amúgy tényleg semmi köze anyósodnak.

2019. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%
Férjem felveszi 2-3 alkalommal a nadrágot de Én egyszerűen nem tudom megtenni. Nem érzem benne jól magam,pedig nem koszos. Nem tudok semmit felvenni (hálóinget se) 2x, kivéve a kabátot😔😔😔 minden másnap mosok mert folyton tele van a szennyestartó miattam 😔 szerintem ez se normális 😕
2019. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!