Mekkora házat érdemes építeni úgy,hogy sajnos nincs párom??
70-80 m2 ideális lehet:
1 gyerekes család
Fiatal pár, kb az mint 48 m2 panel esete
Elvált szülö
Nyugdíjasok falura költöznek
Egyedül állók akik később párt is akarnának oda költöztetni.
Tehát kereslet van az ilyen méretű, modern, filléres rezsivel rendelkező házakra.
De ilyen 40-50 m2 es házra már csak max egyedül állók jönnek.
Esetleg nyugdíjasok, de őket is kizárnám mert hova teszik az unokákat
Ha a megjelölt méretekben gondolkozol, akkor teljesen egyértelműen a 70-80 nm. Ez szerintem abszolút nem vállalhatatlanul nagy egy embernek sem, sőt... de jó elosztás mellett 1-2 gyerekkel is teljesen élhető és sokkal könnyebben eladható, mint egy 50 nm-es ház. Családi házat általában családok keresnek, nekik pedig az 50 nm kevés, tehát borzasztóan leszűkül a vásárlói kör. Szerintem a 80 már jó, azt mi mondjuk már két gyerekkel sem zárnánk eleve ki.
Nekem is eszembejutott, hogy az alapterület meg lehetne előre, esetleges kiállások is lefedve, tető alá hozva és addig teraszként használva azt a plusz 20 nm-t kb., de őszintén!? Szerintem nem akkora plusz költség most "körbefalazni" és fenntartani/kifűteni ezt a plusz területet, minthogy duplán sz*rakodjon vele az ember.
Addig tűnik nagynak 80 nm, amíg bele nem költözöl. :D
Ha te akarsz benne lakni, akkor nem befektetés, hanem lakhatási célú eszköz.
Ennél a saját szempontjaidat érdemes mérlegelni, biztosan ott tervezed-e a további életed? Mik a saját szükségleteid, mit tudsz magadnak megengedni? Mennyivel lesz nagyobb helyre/házra szükséged, ha lesz barátnőd, feleséged, gyereketek. Milyen időtávban, mekkora családdal tervezel? Mennyire és milyen költség, időigénnyel megvalósítható a későbbi bővítés, stb.
Ha befektetési céllal építed és később eladni/cserélni akarod, akkor nem a te igényeid a mérvadóak, hanem hogy mások milyen házat keresnek. Mitől válik másoknak értékesebbé, mitől könnyebb eladni, hogy minél nagyobb megtérüléssel tudj belőle kiszállni később.
Itt persze felvetődik az is, hogy ha eleve nyereséget akarsz rajta realizálni, akkor az ismerősök, rokonok is ez alapján fogják beárazni a saját munkájukat, nem ugyanolyan baráti szívesség, mintha a saját lakhatásodra építkezel.
Építs nagyobbat mert kelleni fog a tárolóhely akkor is ha egyedül vagy.
Másrészt tudgatod elore hogy mikor lesz párod.
Olyat is szoktak csinálni hogy a hátsó kertben építenek egy kis épületet és ott laknak. Valószínűleg erre nem kapsz lakhatási engedélyt de ha lesz több pénzed meg családod akkor előre tudsz építeni rendes házat, a kis épület meg megmarad egy vendég háznak pl.
Én is magamnak tervezek saját lakást. Az árak miatt szintén egy kisebb méretben gondolkodom(40m2). Igaz,hogy a fajlagos költsége több,mint egy nagyobb építménynek,de a nagyobb háznak a nagyobb költségeken kívül a rezsije is nagyobb lesz. A 40m2-hez képest a 70-80m2-esnek kb 50-80%-al biztos több.
Egy szoba+nappali+fürdőszobás lakásban egyedül ideális, de akár két fővel is hangulatos lehet. Nyilván ha párkeresési célok vannak, akkor a sok egyedülálló gyerekes anyukának pl vonzóbb lehet,ha van egy extra szoba (^.-) De igazából ahhoz is bőven elég lehet nettó 50-60m2
Tárolni meg nem a házban kell minden szirszart. Arra ott a fészer/garázs,amit olcsóbban kivitelez az ember és ugyanúgy véd a környezeti dolgok ellen.
Nyilván amúgy sok munka lesz vele. Nekem mondjuk nincs szakképesítésem rá, de kezdek azon agyalni,hogy lehetne valami állami gyorstalpaló "csináld magadnak a házat" szakképesítés. Nyilván a műszaki ellenőrt és a tervezési költségeket sem lehet megúszni,különben nem kapsz engedélyt kb semmire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!