Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehet a tulaj? És mi?

Mit tehet a tulaj? És mi?

Figyelt kérdés

Először is. Fél éve lakunk itt, ahol. Bérleti szerződésünk ugyan van, a tulaj nem hajlandó minket még tartózkodási szinten sem bejelenteni.

4 hónapig mindent időben fizettünk, de sajnos 2 és fél hónapja kirúgták páromat (10 év után) a munkahelyéről. Pontosan 0 Ft végkielégítéssel. Így csak a rezsit tudtuk kifizetni az elmúlt 2 hónapban, bérleti díjat nem. (2 havi kauciónk volt bent)

Nagyon szégyellem ezt a helyzetet, de nem tudunk hirtelen mit kezdeni vele. A férjem küldözgeti az önéletrajzait, de nálunk ugye nem könnyű munkát találni. Így, hogy a tulaj nem jelent be, egy kis esélyt sem adott arra, hogy haladjunk (munkanélküli segélyt is lakcím szerint illetékes munkaügyin adnak - ez páromnál 300 km-t jelentene), nem igényelhetek semmit az önkormányzaton stb.

Van egy 20 hónapos lányunk, pocakban a tesó, 19 hetes. Nagyon örültünk, így terveztük, így szerettük volna. Viszont a munkahelyem is megszűnt. (4 éve dolgoztam ott, aztán jöttem babázni) Ugye passzív GyED-en vagyok itthon.

Na most. A lakástulaj állandóan fenyeget, hogy ha ápr 1-ig nem rendezzük a teljes tartozást, akkor azonnali hatállyal szerződést bont, és kirak minket. Megteheti ezt? Illetve lehetséges hogy az ő bejelentése nélkül mi jelentsük be tartózkodási helyként?

Köszönöm a segítséget!


2013. márc. 23. 11:02
1 2 3 4
 31/31 A kérdező kommentje:
Igen, idiótaság szerintem is. De nem tudok vele mit kezdeni. Én fizetem a bírságot, nem a tulajdonos, akkor ez hogy is van?
2013. márc. 26. 12:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!