Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez most tényleg úgy van,...

Ez most tényleg úgy van, ahogy a tulaj mondja?

Figyelt kérdés

23-án költöztünk panelba, életünkben először. Természetesen beköltözéskor megvolt a 2 havi kaució és 1 havi lakbér leadása, mivel legközelebb csak 20-án kellene lakbért fizetni, gondoltam lerendezem ma, mert lehet el kell utaznom és nem szeretnék csúszni.

Mivel még alig 2 hete amióta beköltöztünk ezért biztos voltam benne, hogy még egyetlen olyan számla sincs ami minket érintene, de a tulajdonos azt állítja, hogy a távhő egy részét nekünk kell állni februárra és márciusra az egész, azaz azt a számlát amit a januári hónapra meg február 14-ig van kiállítva, tehát mi abból a melegből semmit nem éreztünk.

Tényleg nekünk kéne állni, hiszen még a többi számla sem tartózik ránk, mert mindent csak feb. 20 után mérünk.

Hiába van a távhőn, hogy márciusban kell fizetni...tényleg ez így lenen rendben?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. márc. 6. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Nézd meg a számlát, azon annyit kell kifizetni, ami rád tartozik.

Fel kell hogy legyen tüntetve: Távhő február (ennek az időarányos részét fizetném), január blablabla - ez szerintem nem tartozik rátok.

2013. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

február 14-ig van kiállítva....feb. 20 után mérünk

Akkor mi közötök lenne hozzá?????????? Rátok csak a febr20.a utáni fogyasztás tartozik

2013. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mutatott nekem egy olyan számlát amit februárban kell kifizetni, de tuti a januári fűtés van benne, hétfőn érkezett egy újabb amiben az van, hogy feb.14-ig van számlázva és március 9-ig kell kifizetni. Azt mondja, hogy ezt az egész januárit és fél februárit nekem kell állnom, de hogyan amikor feb.14-ig van számlázva és 23-án költöztünk. Én naivan azt hittem, hogy még a következő számlának is 9 napja őt érinti, vagyis az előző lakót. Ez nem így normális? Nem értem, hogy működik a távhő, ezért kérem ki a véleményeteket. Kérlek segítsetek.
2013. márc. 6. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alapdíjat kell neki ebben a hónapban fizetnetek.

Illetve feb. 20-28. közötti alapdíjat kell rendezni. A fogyasztást ebben a hónapban még csak a januárit számlázták nekünk feb. 22-i kelttel. A február- márciusi fogyasztás még ezután jön!

2013. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A számlában az alapdíj mindig az adott hónapra szól, amit küldtek. Azért kell azt rendezni vele ha ragaszkodik hozzá. De fogyasztást csak a jövőhónapban kell fizetnetek, mert abban lesz benne a februári. Mindig utólag számlázzák a fogyasztást!!!
2013. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Annyira nem ismerem ki magam ebben a távhő témában, bocsi. Akkor ha 14-ig van számlázva akkor azt a volt bérlőkkel kell rendeznie, vagy ebben van a februári alapdíj ami minket érint? De akkor meg miért jön a a fél decemberi és fél januári számlával, mi közöm? A alapdíj az kb mennyi szokott lenni? Ne haragudjatok, nagyon süket vagyok ehhez a témához.

Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz.

2013. márc. 6. 12:28
 7/7 kovpet ***** válasza:
Rá szokott lenni írva egy számlára, hogy mikori a számlázási időszak. Távhőt mondjuk nem láttam még, mert soha nem laktam olyan lakásban. De pl gáz- vagy villanyszámlán ott figyel, hogy mikori fogyasztást számláztak ki.
2013. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!