Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házvétel! Nem nézne hülének a...

Házvétel! Nem nézne hülének a tulaj?

Figyelt kérdés

Ha kinyitogatnám az összes csapot, a wc-t is beleértve, kipróbálnám a tűzhely rózsáit, belenéznék a pöcegödörbe, kinyitnám és zárnám az összes nyílászárót, a fűtést????

Mit ellenőrizzek le feltétlenül? Tető beázik-e, azt honnan látom? És, ha árverezett házat veszek akkor azok bútorozottak vagy bútorozatlanok? Segítenétek?



2013. jan. 6. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ha hülyének néz, ha nem, jól teszed, ha ezeket megnézed. Gond esetén tudsz alkudni.

Nézd meg, hogy az ablakok húznak-e, hogy van-e az aljukon penész, nézz be a sarkokba is emiatt, a padlón is látod, ha esetleg beázás volt, milyen a parketta.

A beázást a padlásról is meg tudod nézni, meg persze a plafonokat, hogy van-e rajtuk friss javítás.

Én javasolnám, hogy többször is menj vissza, különböző időpontokban, hátha pont kiderül, hogy a szomszédok valami zajos tevékenységet folytatnak rendszeresen.


Második részre nem tudom a választ.

2013. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Mivel kertes házról van szó még lenne egy ötletem.Itt ott kopogtasd meg a falakat.Ha "kong"a vakolat elvált a téglától.Ez főleg a fürdőszobában a kádnál a csempe feletti részen,abban a helységben aminek a fürdővel van közös fala ezen a közös falon.Illetve gázos lakásnál a fűtőtesttel szembeni falon.Minden helységben jól nézd meg az alsó sarkokat ill.a fűtőtest alatti falrész.
2013. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

részleges új festés penész miatt lehet, szarufákat megnézni(késsel megszurkálni)állapota miatt, ne csak megnyisd a csapot, hanem dugd be a mozsdót és nézd meg, hogy több víz hogyan folyik le.

sztem árverezett ház bútor nélkül van, a jelzálog a házon van.

2013. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nyugodtan nézegess, de mikor alkudni akarsz ne azt mondd, hogy csöpög a csap, meg nem ég a gáz, mert az ember mielőtt beköltözik, azért felújítja a kecót, és ezek a dolgok beleférnek. Szerintem amiket leírtál, minden a felújításba tartozik, bár azt a pöcegödröt nem értem.

Szerintem, azért mert szerencsétlennek a házát elárverezik, még a bútorát nem fogod megkapni. Vagy már azt rég elárverezték.

2013. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören: megteheted, szíved joga, és érdeked mindent kipróbálni, megnézni.


Hosszabban: Olyan dolgokat soroltál föl, ami egyértelműen bizonyítja, hogy fingod sincs, mit is kell nézni. Így ha ezeket a "lényegtelen apróságokat" nézed végig alapos részletességgel, akkor a tulaj röhögő görcsöt fog kapni, illetve tudni fogja, hogy le leszel kenyerezve némi engedmény miatt a bojler vízköves túlfolyója miatt, de nem fogod észre venni a ház süllyedő sarkát... Te tényleg nyugodtan nézz végig minden ilyen apróságot, de legyen veled egy hozzáértő is. Ne várd, hogy itt most gyorstalpalót tartson bárki is neked, ez sokkal összetettebb annál, és sokkal több múlik rajta, mint amit egy statikus felbérlésével veszítesz.

2013. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Egyet értek az utolsóval nem értesz hozzá vigyél magaddal tapasztaltabb embert különben rádsóznak valami sz@rt.Másik oldalról ha nem lennének ilyen emberek mint te sose tudtam volna eladni az ócska rossz házamat.
2013. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem nézegettem ilyeneket,hanem vittem statikust,ő körbenézett mindent.Én nem látom meg a kettérepedt falata, a lambéria mögötti penészt (máig nem tudom hogy vette észre),körbenézte az ablakokat valami hőérzékelővel,stb. Házanként 20ezer+utiköltséget kért.Megérte,mert amibe beleszerettem ház,annak pl a konyha a pincébe 1 éven belül beleomlott volna vagy aládúcoltatni 2 millió kb...
2013. jan. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!