Van arra törvény vagy valami ilyesmi, hogy a tulaj milyen gyakran, és a legfontosabb milyen MÓDON látogathatja a bérbe adott házat?
Én is úgy tudom, hogy nem jöhet be a tulaj, csak ha a bérlő beengedi.
Ez olyan, mintha a mi házunkba a bank alkalmazottja bármikor besétálhatna.
Törvény nincs.
Nálunk az szerződésben benne van, hogy havonta egyszer jöhet, előre megbeszélt időpontban.
Kapu- és bejáratiajtó-zárat lecseréltem, kulcsot nem kapott a tulaj.
Nálunk ez úgy működik, hogy havonta 1x jön, se többször se kevesebbszer..
Ennél az egy alkalomnál is szól 3-4 nap előtte telefonon, hogy pl. pénteken délután 5 körül jön.
Ez nem normális dolog. A tulajdonos nem mehet csak úgy be a kiadott lakásba, csak ha engedélyt kér.
Nálunk például a tulajdonos nő első nap mikor beköltöztünk mondta, hogy cseréljük le a zárat, ne hogy bármilyen félreértés történjen.
Szóval hozzánk ha akarna se tudna bejönni. Idáig egyszer sem akart bejönni körbenézni, persze ha akarna szívesen beengedjük, nincs ezzel baj.
DE szó nélkül nem járkálhatnának be hozzátok!
Nem tudom mit tegyél, vagy kihez fordulj, de ez nem normális dolog az biztos!!!!
Természetesen van erre törvény:
"(4) A bérbeadó a rendeltetésszerű használatot, valamint a szerződésben foglalt kötelezettségek teljesítését évente legalább egyszer vagy a szerződésben meghatározottak szerint évente több alkalommal - a bérlő szükségtelen háborítása nélkül - ellenőrzi. A bérlő arra alkalmas időben a lakásba történő bejutást biztosítani, és az ellenőrzést tűrni köteles; ez a rendelkezés megfelelően irányadó a rendkívüli káresemény, illetőleg a veszélyhelyzet fennállása miatt a lakáson belül szükséges hibaelhárítás elvégzésének biztosítása esetén."
Tehát a bérbeadó a lakásba csak a bérlő engedélyével, vele előzetesen egyeztetett időpontban léphet be. A bérlő a bejutást évente legalább egyszer köteles biztosítani.
http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..
Valamint:
"A bérleti szerződéssel az ingatlan tulajdonosa kizárólagos birtokba engedi a bérlőt (ha nem albérletről van szó). A birtokba lépéssel a bérlőnek joga van a birtokát olyan módon védeni, hogy azt a tulajdonos számára (!) bejárhatatlanná teszi. A tulajdonosnak nincs joga a bérlőt birtokában háborítani vagy sérteni, és ezen jog erejénél fogva nem szabálytalan a bérlő azon cselekedete, amely a birtokának védelmére irányul.
Fontos megjegyzendő, hogy amennyiben a bérlő nem fizet, akkor sincs joga (!) a tulajdonosnak a bérlőt birtokában háborítani, hanem végrehajtás során jogosult az ingatlant kiüríteni. Persze ez jogi abszurdumnak tűnik, pedig nem az. A bérleti szerződésnek NEM KELL tartalmaznia azt, hogy a bérlő lecserélheti a zárat, de amennyiben ezzel ellentétes rendelkezést tartalmaz, az a szerződési pont - törvénnyel szembenállóság okán - semmis. Az igazán jó ingatlantulajdonos, aki bérbe adja az ingatlant, mindezt úgy teszi, hogy JELZI IS a bérlő számára, hogy saját érdekében cseréljen zárat. A cserélt zárra NEM KELL az ingatlan tulajdonosának kulcsot adni. (Hiszen ugyanúgy birtokháborítást követ el, ha kulccsal megy be.) Ha jogerős végrehajtás van az ingatlan kilakoltatására, akkor a végrehajtó erőszakkal is jogosult az ingatlant felnyittatni."
tegnap 11:10
Erről se hallottam még, de kösz a hasznos infót!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!