Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehet a tulaj? És mi?

Mit tehet a tulaj? És mi?

Figyelt kérdés

Először is. Fél éve lakunk itt, ahol. Bérleti szerződésünk ugyan van, a tulaj nem hajlandó minket még tartózkodási szinten sem bejelenteni.

4 hónapig mindent időben fizettünk, de sajnos 2 és fél hónapja kirúgták páromat (10 év után) a munkahelyéről. Pontosan 0 Ft végkielégítéssel. Így csak a rezsit tudtuk kifizetni az elmúlt 2 hónapban, bérleti díjat nem. (2 havi kauciónk volt bent)

Nagyon szégyellem ezt a helyzetet, de nem tudunk hirtelen mit kezdeni vele. A férjem küldözgeti az önéletrajzait, de nálunk ugye nem könnyű munkát találni. Így, hogy a tulaj nem jelent be, egy kis esélyt sem adott arra, hogy haladjunk (munkanélküli segélyt is lakcím szerint illetékes munkaügyin adnak - ez páromnál 300 km-t jelentene), nem igényelhetek semmit az önkormányzaton stb.

Van egy 20 hónapos lányunk, pocakban a tesó, 19 hetes. Nagyon örültünk, így terveztük, így szerettük volna. Viszont a munkahelyem is megszűnt. (4 éve dolgoztam ott, aztán jöttem babázni) Ugye passzív GyED-en vagyok itthon.

Na most. A lakástulaj állandóan fenyeget, hogy ha ápr 1-ig nem rendezzük a teljes tartozást, akkor azonnali hatállyal szerződést bont, és kirak minket. Megteheti ezt? Illetve lehetséges hogy az ő bejelentése nélkül mi jelentsük be tartózkodási helyként?

Köszönöm a segítséget!


2013. márc. 23. 11:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet 29. § (1) bekezdése szerint aki a lakcímbejelentésre előírt rendelkezéseknek nem tesz eleget, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
2013. márc. 23. 16:26
 12/31 anonim válasza:

[link]


Nem tudom mennyire vagytok "bosszúállók", és gondolom nem terveztek, hogy hónapokig ingyen maradtok ott. DE!

Mivel nektek kötelességetek lenne bejelenteni a lakcímváltozást, illetve neki ehhez hozzá kell járulnia, és gondolom nem is adózik utánatok, akár fel is dobhatjátok.

Másik lehetőség, hogy újabb szerződést köttök, hogy amennyiben ekkor és ekkor nem lesz kifizetve az összeg, ezt behajthatja rajtatok.


Nem értem egyébként mért fáj a tulajoknak a bejelentés.

2013. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
2013. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Bence_ ***** válasza:

"Az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet 29. § (1) bekezdése szerint aki a lakcímbejelentésre előírt rendelkezéseknek nem tesz eleget, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható."

Most kezdjünk aláírás gyűjtésbe!

Tulaj nem írja alá nem tudsz bejelentkezni.

Ha meg elköltözöl és nem jelentkezel be máshova akkor a tulaj nem tud kijelenteni. Ez így egy akkora marhaság ahogy van.

Rendőr büntetett meg?

2013. márc. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
A tulaj kijelenthet, ingyen, egy formanyomtatványt kell kitöltenie, 2 hiteles tanúval (szomszédok a legjobbak), hogy nem laknak ott. Tehát DE. Ki tudja jelenten.
2013. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
55%
Egyébként az egész törvény baromság (nem tudom pl mért is kötelességünk jelenteni, h épp máshol lakunk). De a tulajdonosok ott húzzák le a bérlőket, ahol tudják. Ez ilyen. Bejelentés nem jár sem pénzzel, sem más kötelességgel. bármikor kijelenthető a bérlő, mégsem teszik. Kisgyerekes családoknak ez külön érvágás, bölcsi, ovi, bármilyen támogatás, stb
2013. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Igen, rendőr büntetett. Bárne tudom, hogy jött ki neki ont 25ezer Ft. Van, aki egész éltében albérletben lakik és elkerüli, és van, aki fél év alatt belefut. Az eslő esetben hogy nincs bejelentve
2013. márc. 23. 22:06
 18/31 Bence_ ***** válasza:

ma 21:13

Akitől vettem az ingatlan az nem jelentkezett ki.

Vásárlás után 3 vagy 4 évvel nem tudtam kijelenteni.

Az volt a válasz, hogy azért nem jelenthetem ki mert olyan nincs, hogy valaki ne lakjon valahol.

Erre kérdeztem a hölgyet, hogy komolyan gondolja, hogy ha veszek egy ingatlant akkor az előző tulajdonossal együtt fogok élni? Erre közölte ha fizetek?! 10000ft akkor elindíthatom a kényszer kijelentést. Ez egy vicc!

Nem fizettem.

2013. márc. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Bence_ ***** válasza:

Nektek a lakcím kártyátokon az áll, hogy lakcím nélküli?

Vagy hogy bizonyította, hogy te ott laksz több mint 25 napja?

2013. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Egész konkrétan valami ellenőrzés volt az egész házban, mindenhova benéztek. Személyi lakcímkártya (nem, a szüleimhez vagyunk bejelentve a kislánnyal, a párom pedig vidékre). Jé, ez nem ide szól mit keres itt. Bérleti szerződést kért, rendőrtől nem tagadhatom meg. És ennyi. Nem helyszínen, 2 héten belül érkezett a csekk, az önkormányzattól- szóval átvitt értelemben nem is rendőr büntetett. (mázli, hogy csak én voltam itthon, így csak rám udták rám bizonyítani. Ezért nem kaptunk 2 büntetést.


Egyébként

[link]


[link]


Na jó, 3000 Ft. Rengeteg pénz.

2013. márc. 24. 07:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!