Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgős, tudnatok segíteni?...

Sürgős, tudnatok segíteni? Megteheti ezt velem a testvérem? Mit tehet az új tulaj? Mit tehetek én?

Figyelt kérdés

Pár éve jelképes összegért megvettem a batyamtol az 1/3-ad részét.azt állítja én akkor haszon élvezeti jogot adtam neki,hogy ő biztosítva legyen hogy nem fogom kitenni.a házat jó ideje próbálom eladni,de nem megy miatta.egy véletlen során kiderült a haszon élvezeti joga a tulajdoni lapon nem szerepel?

Ettől még lehet haszonélvező vagy esetleg lehet lakhatási joga vagy bármilye??

Most megvenné vki áron alul a házat,de tesommal mégcsak beszélni se lehet róla.

Mit tehet az új tulaj ha esetleg kiderül hogy Tesomnak joga van itt lakni?tud engem perelni vagy ilyesmi?

Sajnos nem tudom kideríteni sehogy hogy mi a helyzet,a szerződésről sincs másolatom,se semmim.a házat viszont egyéb okokból sürgősen el kéne adnom és most épp van vevő is.valaki tudna vmilyen tanácsot adni ezzel kapcsolatban hogy ilyenkor mi ván?mit tehetek?mit tehet a bátyám?mit tehet az új tulaj?

Olyan válaszokat ne írjatok,hogy menjek el az ügyvédhez,mert ezzel már próbálkoztam,eredménytelenül,most pedig nincs idom arra várni hogy az ügyvéd mikor fogadna emiatt+annyi pénzem nincs hogy most elmenjek hozzá.

Köszönöm előre is a választ/válaszokat!


2011. dec. 16. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig az ingatlan adás-vétel ügyvéden keresztül történhet csak.És van ingyenes jogsegély szolgálat, fogadó óra a polg.mesteri hiv-ban.
2011. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha a tulajdoni lapon nincs feltüntetve a haszonélvezeti joga, akkor nincs neki
2011. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1.Ingatlan adás-vétele ügyvéden keresztül történhet csak. Ha a pár évvel ezelőtti adásvételin szó sincs róla, hogy haszonélvezet megmarad a bátyádnál, akkor nyilván a földhivatal is helyesen járt el, és jogosan írta a nevedre a tulajdon és a haszonélvezeti jogot is. Simán eladhatod.

2.Amennyiben a pár évvel ezelőtti adásvételi szerződés úgy rendelkezik, hogy az ingatlanon a bátyádnak van 1/3 részben haszonélvezeti joga, és ez még se került rögzítésre valami miatt a földhivatalnál. Emmá húzósabb. Nyilván ilyen esetben a bátyádnak kell lépnie, mert ez az ő érdeke lenne hogy kijavíttassa a hibát, bejegyeztesse a haszonélvezetet. Ha bátyád pedig nem lép, te pedig eladod (mert ugye jelenleg a tulajdoni lapon tiéd egyedül a tulajdon és haszonélvezeti jog is, szóval jogosan adhatod el,) akkor bátyád max a bíróságon keresheti majd az igazát.

2011. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dizus ***** válasza:
Irány a földhivatal,belenézel a tul.lapba(ingyenes) és látni fogod hogy van-e rajta hasz.élvezet vagy sem.Ha nincs akkor semmi akadálya hogy eladd.Az ügyvédet meg a vevő kifizeti és kész.Etikailag meg gondold át ha annak idején csak jelképes összeget adtál,akkor most járna neki valamennyi!
2011. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Etikailag.Igen.Ezt szem előtt tartom.Túl sokat bántott és vett már el tőlem,de én sajnos túl egyenes vagyok ahhoz,hogy egy petakot se adjak....
2011. dec. 17. 04:51
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Haszonélvezetnek ki kell tűnnie a tulajdoni lapból. Ha alapítottatok, de nem jegyezték be, az húzós dolog, akkor a tesódnak el kell járnia ez ügyben, de egyetlen "alapja" az adásvételi szerződés lehet.

2. Ingatlant eladni KIZÁRÓLAG ügyvédi ellenjegyzéssel lehet. Ha nem voltatok ügyvédnél, akkor ti akármit írtatok, megbeszéltetek, stb. az érvénytelen.

(3. A "jelképes összeg" nagy valószínűséggel ajándékozásnak minősül a NAV előtt, ne lepődjetek meg, ha ez alapján szab ki illetéket - bár valószínűleg ezen már túl vagytok, és vagy megúsztátok, vagy nem.)

4. Amikor eladod az ingatlant, a büntetőjogi felelősséged tudatában nyilatkoznod kell róla, hogy az ingatlan "per-, teher- és IGÉNYMENTES" - ha a testvéred igénye megalapozott, de azt letagadod, abból később bajod lesz.

5. "Áron alul megvenné" - megint csak aggályos lehet illeték szempontjából, persze attól függ, mennyire áron alul...

6. Ügyvédhez megint csak kénytelen leszel elmenni, hiába nem ezt akarod hallani, mivel ingatlan adásvétel (és ajándékozás is!) CSAK ügyvéd előtt történhet. Az ingatlan-nyilvántartási eljárás (értsd: Földhivatal előtt) szintén csak ügyvédi lehet.

2011. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

miért lenne aggályos illeték szempontból, hogy mennyiért adja el?

Annyiért adja el,amennyiért akarja, egy sörért is eladhatja.

Aztán majd kijön az illetékhivatal, és kiszabja az illetéket, amennyit gondol az értéke alapján.


Hogy vetted meg a bátyádtól? Bejegyeztéset a te tulajdonszerzésedet a földhivatalnál?


Rajtad kívül van az ingatlanon másnak tulajdonjoga? (merthogy 1/3-ról beszélünk, mi van a többivel?)

Van valakinek haszonélvezeti joga?

ha van, az komoly, ő lakhatja, kiadhatja idegennek albérletbe, stb.

De a haszonélvezetet is meg lehet vásárolni.

2011. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak arra próbáltam rámutatni, hogy az illetéket nem biztos, hogy az alapján állapítják meg, amennyiért ténylegesen eladta, hogyha az pl. inkább ajándékozásnak minősíthető.

Nem lényeges tényállási elem, csak felhívtam rá a figyelmet.

2011. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kis pontosítás. Nem csak ügyvéd által ellenjegyzett, hanem közjegyző által hitelesített adásvételi is érvényes.


Na mindegy.

1. Ha jelképes összeg fejében tulajdonjogot hagytál haszonélvezetire cserélni, akkor az bizony nagy butaság volt.

2. A szerződés meg kell legyen a Földhivatalban, az azt ellenjegyző ügyvédnél, de ha a bátyád hivatkozik rá, akkor nyilván neki is kell legyen. Ha máshol nem találod, ezeken a helyeken keresd. Amíg nem nézed meg abban mi van, addig nem tudhatod, hogy a bátyád követelésének van-e alapja.Mert ha van, akkor a vevő rajtad fogja leverni, és akkor már nem úszod meg az ügyvédet.

2011. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!