Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehet a tulaj? És mi?

Mit tehet a tulaj? És mi?

Figyelt kérdés

Először is. Fél éve lakunk itt, ahol. Bérleti szerződésünk ugyan van, a tulaj nem hajlandó minket még tartózkodási szinten sem bejelenteni.

4 hónapig mindent időben fizettünk, de sajnos 2 és fél hónapja kirúgták páromat (10 év után) a munkahelyéről. Pontosan 0 Ft végkielégítéssel. Így csak a rezsit tudtuk kifizetni az elmúlt 2 hónapban, bérleti díjat nem. (2 havi kauciónk volt bent)

Nagyon szégyellem ezt a helyzetet, de nem tudunk hirtelen mit kezdeni vele. A férjem küldözgeti az önéletrajzait, de nálunk ugye nem könnyű munkát találni. Így, hogy a tulaj nem jelent be, egy kis esélyt sem adott arra, hogy haladjunk (munkanélküli segélyt is lakcím szerint illetékes munkaügyin adnak - ez páromnál 300 km-t jelentene), nem igényelhetek semmit az önkormányzaton stb.

Van egy 20 hónapos lányunk, pocakban a tesó, 19 hetes. Nagyon örültünk, így terveztük, így szerettük volna. Viszont a munkahelyem is megszűnt. (4 éve dolgoztam ott, aztán jöttem babázni) Ugye passzív GyED-en vagyok itthon.

Na most. A lakástulaj állandóan fenyeget, hogy ha ápr 1-ig nem rendezzük a teljes tartozást, akkor azonnali hatállyal szerződést bont, és kirak minket. Megteheti ezt? Illetve lehetséges hogy az ő bejelentése nélkül mi jelentsük be tartózkodási helyként?

Köszönöm a segítséget!


2013. márc. 23. 11:02
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt találtam még. Szóval tulaj is megteheti. De mindegy, a eredeti témától elkanyarodtunk.

Pénzt vesz ki a zsebünkből azzal, hogy nem jelent be. És nagyon nehéz olyat találni, aki megteszi. És sajnos, hiába "okosan" biztos munkára szültünk gyereket, e percben egy kaucióra sincs pénzünk, ha innen kitesz. Így vissza térek oda, hogy mennyi pénztől esünk így el. És nem évekről lenne szó, amit segélyből élve tölrünk. Csak pár hónap.

2013. márc. 24. 08:01
 22/31 anonim ***** válasza:
36%

Alacsony iskolázottság, válság, albérlet, erre bevállaltok két gyereket. Nem tudlak sajnálni, csak a srácokat.

Hazamentek a szüleidhez, jobbat nem tudsz.

2013. márc. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó . Érdekelne honnan veszed az alacsony iskolázottsagot . Bar párommal tenyleg csak érettségie van, nekem diplomam, ezen kívül szakmam , 3 felsőfokú nyelvvizsgam. Netto 195ezres csúcsok, 4 ev munka után hittem babazni . Csak hogy a gyedbol a lakas kasszat fizetek, mert nem kívánok albérletben élniindig. De koszonom hogy ismeretlenül
2013. márc. 25. 07:23
 24/31 A kérdező kommentje:
Elitelsz . Mellesleg rengetegen élnek albérletben ritka hogy valakinek egybol sajat lakása legyen. Mellesleg rengetegen vállalnak gyereket felelőtlenebbül.
2013. márc. 25. 07:28
 25/31 anonim válasza:
Kérdező, ne magyarázkodj . Nem mindenki olyan szerencsés, hogy örököljön. A hitel rosszabb, mint az albérlet. Mi is 2 gyerekkel vagyunk albérletben , 3 helyre fizetünk lakástakarékot . És hányan vannak, akik diplomával, akár 15 év munka után elvesztik a munkahelyiket.
2013. márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
Ezek szerint soha ne azokon senki, mert bármikor utcára kerülhet.
2013. márc. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Egyébként még hozzátenném, a szüleim nem rég meghaltak, a temetés is igen drága volt, a félretett pénz nagyrésze elment rá . Nekik sem volt saját lakásuk, bleebuktak a devizahitelbe.
2013. márc. 25. 07:58
 28/31 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi.
2013. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Kicsit visszaolvasva most láttam, én a kislánnyan a saját NAGYszüleimhez vagyok bejelentve. a nagy ott lemaradt, és így furcsának tűnhetett.

férjemnek pedig édesanyja szintén meghalt, az apja alkoholista, így csak magunkra számíthatunk.


Egyébként közben részben megoldódott a dolog, kiderült, hogy már nem kell a lakcímbejelentőre a tulaj aláírása, elég a bérleti szerződés. És közben úgy néz ki, a férjem jövő héttől megint dolgozik.

Szóval, ahogy mondtam, nem munkakerülő, ingyenélő szemetek vagyunk.

2013. márc. 26. 10:00
 30/31 Bence_ ***** válasza:

Ez az egész lakcím mizéria annyira butaság.

Ha bűnöző lennél biztosan nem a bejelentett címeden várnád a rendőröket.

Folyamatosan szorgalmazzák, hogy a munka vállalok legyenek nobilisak. Akkor miért nem elég ha bemegyek bármelyik irodába? Egy szegedi miért nem intézheti az ügyeit mondjuk Győrben?

2013. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!