Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehet a tulaj? És mi?

Mit tehet a tulaj? És mi?

Figyelt kérdés

Először is. Fél éve lakunk itt, ahol. Bérleti szerződésünk ugyan van, a tulaj nem hajlandó minket még tartózkodási szinten sem bejelenteni.

4 hónapig mindent időben fizettünk, de sajnos 2 és fél hónapja kirúgták páromat (10 év után) a munkahelyéről. Pontosan 0 Ft végkielégítéssel. Így csak a rezsit tudtuk kifizetni az elmúlt 2 hónapban, bérleti díjat nem. (2 havi kauciónk volt bent)

Nagyon szégyellem ezt a helyzetet, de nem tudunk hirtelen mit kezdeni vele. A férjem küldözgeti az önéletrajzait, de nálunk ugye nem könnyű munkát találni. Így, hogy a tulaj nem jelent be, egy kis esélyt sem adott arra, hogy haladjunk (munkanélküli segélyt is lakcím szerint illetékes munkaügyin adnak - ez páromnál 300 km-t jelentene), nem igényelhetek semmit az önkormányzaton stb.

Van egy 20 hónapos lányunk, pocakban a tesó, 19 hetes. Nagyon örültünk, így terveztük, így szerettük volna. Viszont a munkahelyem is megszűnt. (4 éve dolgoztam ott, aztán jöttem babázni) Ugye passzív GyED-en vagyok itthon.

Na most. A lakástulaj állandóan fenyeget, hogy ha ápr 1-ig nem rendezzük a teljes tartozást, akkor azonnali hatállyal szerződést bont, és kirak minket. Megteheti ezt? Illetve lehetséges hogy az ő bejelentése nélkül mi jelentsük be tartózkodási helyként?

Köszönöm a segítséget!


2013. márc. 23. 11:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha nem fizettek, akkor kirakhat titeket. A bejelentéshez pedig szükséges a tulaj aláírása. Esetleg kérdezd meg hogy tartózkodási helynek aláírja e a papírt
2013. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, még így sem hajlandó
2013. márc. 23. 11:26
 3/31 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet- sajnos nem értek ehhez-, határozott időre szóla szerződésünk
2013. márc. 23. 11:30
 4/31 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelezi a tulajt, hogy bejelentsen titeket, hacsak nem áll olyan kitétel a szerződésben.


Nagyon sajnálom a helyzeteteket. :(


Fogjátok meg a bérleti szerződést és azzal menjetek a munkaügyire és az önkormányzathoz. Biztos kell, hogy legyen megoldás! Talán tudnak segíteni.

Menjél el a helyi családgondozóba vagy szociális osztályra. Valahol, valamit biztos tudnak...legalább információt tudnak adni.

2013. márc. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
36%

A lakástulaj állandóan fenyeget, hogy ha ápr 1-ig nem rendezzük a teljes tartozást, akkor azonnali hatállyal szerződést bont, és kirak minket. Megteheti ezt?

Miért ne tehetné meg???

A boltba se adnak semmit ingyen hiába vagy éhes és nincs pénzed.Ha a villanyt nem tudok fizetni azt is kikapcsolják és ha éppen egy nagy disznó vagy a fagyasztóba se érdekli őket.

Egyébként párod akár összekaparhatott volna egy kis pénzt és elmehetett volna 300km-re a segélyét intézni mert az útiköltség semmiség ha azt a havi ellátást nézem. 2 hónapja nincs munkája simán vehette volna a fáradságot,hogy elmenjen elintézni.Ha én gyerekkel megyek albérletbe akkor első,hogy olyanba ahova bejelentenek mert ha bölcsi,ovi bármi akkor nem mind1,terhesen nekem se mind1 mi szerepel a lakcímkártyán stb

Ilyenkor abba gondolj bele,hogy ha az a te házad lenne és kiadnád amiből bevételetek van majd aki ott lakik nem fizetne akkor mondanád azt,hogy mind1 lakjál ingyen,de legalább a rezsit fizesd??? Mert ebbe erősen kételkedek. 4 hónapig tudtatok fizetni..az nem valami sok azért lásd be!Talán ha 4 év lenne lehet adna haladékot a tulaj. Mit dolgozott a párod??? 10 évig volt ugyan ott,de 300km-re vagytok a lakcímétől és féléve laktok most ott...ennyire mobil munkája volt vagy abba a 10 évbe nem intézett sehol tartózkodási helyet ott a közelbe? vagy mióta ott laktok és dolgozott 300km-t utazott naponta?

2013. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nem cseszegetést kértem, hanem tanácsot, hogy kitehet-e minket csak úgy. Megjegyzem, ha törvény szerint meg is teheti, már minimális emberség miatt nem kéne. Korábban nem számított, hogy be van-e jelentve vagy sem, mert nem volt "szükségünk" rá. (Előző albérletbe egyébként bejelentettek, tartózkodási helyként feltüntethettük, csak ott meghalt a tulaj, örökölték, így mi el lettünk zavarva)

Egyébként a férjem 10 évet McDonaldsban dolgozott, ebből 5-öt műszakvezetőként.

Illetve az iránt érdeklődtem, mi tehetünk-e valamit az ügyben, hogy legalább a munkanélküli segélyt megkapja. Illetve némi gyermek után járó támogatást igényelhessünk. (és nem olyanok vagyunk, akik évente szülnek gyereket, hogy a családi pótlékból megéljenek, mint mondtam szégyellem a helyzetet, hogy ide kerültünk, de valamit tenni kell. mindketten bejelentve dolgoztunk, nem csak úgy várjuk,hogy eltartson az állam)

Egyébként, a leutazás még oké, a folyósítás is megoldható, ám pl munkát ajánlanának, csak ott, azon a környéken tennék meg.

Köszönöm b@szogatásodat, igazán sokat segítettél vele. Úgy tűnik hiába várok emberséget bárkitől.

2013. márc. 23. 13:51
 7/31 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kötelessége, de minket büntethetnek pénzbírságra, ha nincs jelentve a lakcímváltozás?? Ez így, hogy fair? ( Egyébként, meg is tették. 25e FT-tal)
2013. márc. 23. 14:50
 8/31 anonim ***** válasza:
Hogyhogy megbüntetnek? Mire hivatkozva? Én már tizenéve megyek egyik albiról a másikra. ilyenről még nem hallottam.
2013. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Törvény szerint kötelességem a lakcímváltozást x időn belül bejelenteni (nem emlékszem pontosan, hogy mennyi), és bármin kibukhat ez a dolog. Hivatalos papírt nem veszek át, vagy más.
2013. márc. 23. 16:21
 10/31 A kérdező kommentje:

A lakcímváltozás bejelentésének elmulasztása


A Magyarországon élő terhelt köteles a lakóhelyének, illetve a tartózkodási helyének címét és annak megváltozását az elköltözés után három munkanapon belül annál a bíróságnál, ügyésznél, illetőleg nyomozó hatóságnál bejelenteni, amelyik vele szemben büntetőeljárást folytat. Ennek elmulasztása esetén a terhelt rendbírsággal sújtható, és az okozott költség megfizetésére kötelezhető.

2013. márc. 23. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!