Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek 2 fiatalnak...

Maya... kérdése:

Szerintetek 2 fiatalnak mennyi pénzre van szüksége ahhoz, hogy megéljenek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
29%

80-ért régi, elavult, lcd technológiás tv-t kapsz maximum, abból is sz*r minőségűt.

Nem mondom, hogy 3d-s, wifis tv kell, de pl. a HD minőség ma már alapkövetelmény, ha tv-t vásárol valaki.


Mosógépből a 60-as is szépen mos, ahogy mondta valaki: maximum nincs LCD kijelzője. Ilyen hülyeséget, hogy gyűri a ruhákat, még életemben nem hallottam. 350 eurós mosógépünk van, abból se kivasalva jönnek ki a ruhák. Arra való a szárítógép (ha igény van rá) vagy a vasaló, basszus.

2013. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
73%

Látszik, hogy nagyon máshol vannak a prioritások a különböző embereknél :) Persze ezzel nincs baj.


Én tv-re 80-at masszívan sajnálnék, ahogy 5-öt is, felesleges dolog számomra, ott a gép és a Net.

Számítógépet ma már nem feltétlenül kell 5 évente cserélni. Régen állandóan bővítgettük (párommal mindketten "számítástechnikusok" vagyunk), de nagyon sok éve már nem kell, mert bőven elég ma is az egykori viszonylag csúcsgép és a jó minőségű nagy monitor.

Matracból mindig nagyon olcsó, de rém kényelmes van, mellesleg a legutóbbit kaptuk. Sosem értettem, a flancosak mire jók.

Az ilyen takarító- és tisztálkodószereknél szoktam csodálkozni kissé, hogy az embereknek ez ekkora tétel. Oké, szépségápolásra rá lehet szánni sokat, ha mi nem is tesszük, de tisztítószerek... Gondolom, baktériumfóbiások az emberek. Én inkább kerülöm a túlzott vegyianyag használatot s pl. az ecet és mosószóda pedig nem drága dolog.

De ez a téma nagyon messzire vezethetne. Azt hiszem írtam, az előző hozzászólásom végén, ami az egyiknek egész rendes élet, az a másiknak nyomor. Vagy nyomor és pazarlás érdekes vegyüléke.

2013. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen takarító- és tisztálkodószereknél szoktam csodálkozni kissé, hogy az embereknek ez ekkora tétel."


Na jó, de gondolj bele, hogy egy nőnek pl. csak tamponra elmegy élből egy ezres egy hónapban. Ugyanígy wc papírra, papírzsepire, konyhai törlőre, alufóliára, stb.-re még egy ezres. A maradék megy igazán tisztítószerekre, hajápolásra, testápolásra, amiből persze az utóbbi változó attól függően, hogy az ember milyen kategóriás tusfürdőt, sampont, stb.-t vásárol. De szerintem kb. 5.000 havonta egy reális, talán elég alacsony összeg minderre.

2013. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:

hogyan megy el 1000 tamponra:O???

ob-t veszek mindig 30ft alatt van db-ja átlag: 5X 3,5db (van h 3 van h 4 kell 1 nap)=18 db felfele kerekítve akkor az...annyi mint 540 ft...

de amíg normál tampon kellett addig nem vettem ob-t volt ami jobban bevált, de abból nincs mini, azok még most is 20 ft darabáron vannak...


amúgy összességében kb 3000 havi bontásban nekem a tisztálkodásra (sminkcuccokat nem számítva, mert arra én sokat költök, érzékeny a bőröm, és problémás, az alapozóm 2 havonta 4000 csak)


ebben benne van: fertőtlenítő zsepi wc papir öblítő mosószer mosogatószer tusfürdő sampon, hajszinező.

mivel ezeket nem kell havi szinten venni legalábbis nekünk..


de ha mindent összevetünk az 5000 reális amúgy....

2013. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%

"van h 3 van h 4 kell 1 nap"


Na jó. Van akinek napi 2 is elég, van akinek meg extrából kell 8-10. Egy nagy csomag OB 800 ft körül van, az 1000 nem túlzás.

2013. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

Köszi a részletezéseket, így kicsit jobban értem. Bár 5 ezer az nem akkora tétel, én a sokkal magasabb ilyen jellegűt nem szoktam érteni, persze ha szépségápolás is van benne, ott már elszaladhat eléggé.

A tampon szerintem is megvan 500 alatt, az az 5 pzs nem igazán tétel, tusfürdő úgy évi 2 x párszáz (nekem, a párom csak vizet használ), a sampon és hajbalzsam kicsit több, évi egyszer költök egy ezrest hajfestésre, bár ez már luxus :). A wc papír az egy nagyobb tétel, de meg nem mondom, mennyi, meg a wc csészébe az ilyen kis tisztító vacak... Mosogatószert évek óta nem vettem (volt 2 nagyobb flakon s még most is jócskán van, pedig sokat mosogatok, itthon főzünk és nem szoktak piszkosak maradni a dolgaink), mosószert sem (van egy kupac mosódió, ami iszonyat sokáig elég lesz, csak mosószóda kell hozzá néha, ami elég olcsó)...


Jut eszembe, van, aki fodrászhoz, kozmetikushoz is jár. Az már nagyobb tétel szerintem. Ezt mindig elfelejtem, mert én sosem teszem. Egyszerű vagyok, mint a faék. Én inkább flexkorongot és Brigéciolt veszek :)

2013. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

Nálam a következő tételek vannak tisztaság terén:

tampon, betét: 1000

fogkefe: 500

fogkrém: 1500

szájvíz: 1200

fogselyem: 500

dezodor: 200

sampon, tusfürdő, arckrém: 1000

sminkcuccok: 300

wc-papír: 1000

hajfesték: 800

fodrász: 2500

mosószer: 500


Összesen: 11 000


Tavasztól már hozzájön a naptej is: nyáron, mikor sűrűn kenni kell magam még havi 2000-3000 hozzájön.

2013. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

na, bizony mondom néktek a valót, tv-re egy büdös petákot sem adnék. sőt, ingyen sem kéne, még ha full lcd hd led kávétfőző popónyaló edition lenne se :P


laptop nélkül viszont nincs élet. egy jó ágy sem utolsó dolog, érzékeny a gerincem a vackokra.

annyiban kicsit pitsás vagyok, hogy szeretem az illatos színes-szagos kencéket, dekorkozmetikumokat, és turkáló-függő vagyok :)


ha folyik a meleg víz a csapból és a wifi router is műxik, akkor már csak egy pizzát kérek :)

2013. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
:D :D
2013. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

A szőrtelenítést kihagytam, ááá! :D Látszik, hogy már rég nem tettem.

De ha rendesen csinálom, az még egy ezres havonta.

2013. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!