Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek 2 fiatalnak...

Maya... kérdése:

Szerintetek 2 fiatalnak mennyi pénzre van szüksége ahhoz, hogy megéljenek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
56%
Ha szeretnétek közös életet kezdeni feltételezem, hogy mindketten dolgoztok, legalább minimum 80at csak összekerestek havonta.. ez azért nem egy nagy fizetés:) Ebből ketten tudtok élni. Max félretenni nem annyira.
2013. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
73%

80 azért nem elég ételre és rezsire összesen.


Mert gondolom rezsit azért kell fizetni.

2013. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%
A 80at fejenként értettem:) Ez szerintem egy minimum fizetés ennél szinte csak többet lehet. Összesen 160ból pedig már kijönnek.
2013. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
Az más, abból már természetesen :)
2013. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
58%

14:39:hol élsz te,nem mindenki vesz mindenből ilyen drágát.

Új mosógép 60-70-ből kijön (bár én egy 2 évest vettem 6 éve,még jól birja)

Matrac 200? Ággyal együtt 100ezer volt,strapabiró (bár 150kilós embernek tényleg kell a drágább,de mi nem vagyunk)

Számitógép 150? Átlag felhasználónak most is összerakok gépet 50ezerből.Enyém perpill 8 éves gép,pár dolog volt cserélve,de minimális összeg egy táp vagy alaplap,nem mindenki játszik hiperszuper grafikájú játékkal.


Két minimálbérből is meg tudtok élni odafigyelve,ez ne rettentsen el az összeköltözéstől.


rengetegen el vannak itt szállva az árakkal.

2013. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
14%

35-ös


Felesleges írni, hogy 60-ért is lehet venni mosógépet, mert a legolcsóbbat sosem érdemes megvenni, azonkívül elromolhat már hamarabb is egy gép, akkor is ha 70 volt, akkor is, ha 100. Van, amikor már 5-6 év után is le kell cserélni, nem mindenki olyan szerencsés, hogy 10 évig szuperül működik neki, tehát hiába vennénk meg a legolcsóbbat, az is lehet, hogy még többet költenénk rá 10 év alatt, mint egy százas, ha már néhány év után vehetjük az újat.


Jó, akkor csak vegyed az olcsó matracot, 2 év alatt kifekszed, aztán majd fájni fog tőle a hátad.


Számítógépes összerakással kapcsolatban én nem értek a gépekhez, és rengeteg más ember sem. Nem tud mindenki csak úgy összerakosgatni, szerelgetni gépeket, mellesleg nem is érdemes mindenféle használt toldozott-foldozott gépért pénzt adni. Abból is újat, garanciával érdemes venni.


Nem én vagyok elszállva az árakkal, hanem te nem tudod mi mennyibe kerül a mai világban.

2013. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
82%

60-70-eért normális mosógépek vannak,csak nem 3D-s kijelzős,sokfunkciós,hanem simán mos.

Számitógépet nem toldozott-foldozottat kell elképzelni,hanem egy normál gépet.amin lehet szaggat a legújabb WOW,de netezni tökéletes.

Matracunk az előző 7 évet birt ki,ugyanolyat vettünk most,ággyal együtt volt 100-bár a matrac még birta volna,az ágy sérült meg szállitás közben.


Ha az az alap amit te irsz,hogy élnek meg kisgyerekkel az emberek két minimálbérből?

2013. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre csak annyit tudnék válaszolni, hogy mi havi 120e Ft élünk, párom dolgozik csak. Ebből lejön a hitelünk ami 15e Ft. + a rezsi ami általában max 30e Ft-ból kijön, de ezt úgy nézd, hogy családi házban lakunk 100 nm a ház.

Mindig nézzük az árakat a boltban, nem a legdrágábbakat vesszünk, 2 hetente mindig rendelünk pizzát ami 1500.

Vagyis mindig marad 73000 Ftunk.

2013. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

60-70-ért már lehet Candy, Gorenje gépeket kapni, nem hiszem, hogy szarok. AZ utóbbiból volt nekem is, sokáig bírja.


A 200.000 matracra nagyon durva túlzás, még ha jobb minőséget akarunk, akkor is 100.000-ért már olyat lehet kapni, hogy 10 évig tuti nem kell cserélni.


Asztali PC 150.000-ért egy vicc, remélem, ugyanis ennyiért már jó középkategóriás laptopot lehet kapni, amin a legújabb játékok is futnak. Ugyanezt számítógépben már majdhogynem feleennyiből ki lehet hozni. De egy olcsóbb, internetezésre, olvasgatásra, stb. ideális notebook-ot is kap már az ember 100 körül (pl. asus-ból, ami egy elég jó minőség).


Én sem vagyok az olcsó sz*rok híve, de azért érdemes mérlegelni, hogy mennyi pénzért milyen minőséget kap az ember. Én valahol a középkategóriára szavazok árügyben, ugyanis afelett minőségileg túl sok javulás már nincs, drasztikus drágulás viszont van...


Egyébként mindemellett poénosnak tartom, hogy a tv-re 80.000-et írt a válaszadó, holott arra minőségileg inkább reális a 200.000, mint a matracra :)

2013. márc. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
81%

30-36


A kérdés nem az volt, hogy mennyi pénzből tudnak elindulni, mennyi a háztartás felszerelése...mert azt lehet a csillagos égig is növelni, ugyanígy a megélhetést is.

kinek milyen igényei vannak.

Fontos, hogy rengeteg pénzt lehet sporolni az előre tervezéssel, és a bevásárlólistával

Csak azt veheted meg ami a listán van, max 1-2 kivétel, ha tudod pl ha a jövőhéten elfogy a mosópor, de éppen most van akcióban, akkor ugye nem érdemes a következő hétre hagyni

Előre megtervezni melyik nap mit főzöl, ha saját magadnak főzöl az is hatalmas megtakarítás.

Én úgy szoktam, hogy ha olyat főzök akkor fagyasztok le belőle, ezzel időt is spórolok.

Például vörös húsból pörkölt, fagyasztok le belőle, ami ugye 2 embernek már így nem elég, de pl egy gulyásra/palóclevesre jó...stb

ha veszek húst, akkor felszeletelem klopfolom ami olyan, és pontosan 2 emberes adagokban fagyasztom le, így pl nem csinálok több rántott húst mint amennyi elég...sok ilyen van még..

a kérdésre már válaszoltam, bár lepontozták a saját tapasztalatomat


pedig 2 fizetésből (86E és 100E-es) tudunk 2 lakástakarékot fizetni, még ,marad is vésztarcsinak. Pedig mint írtam i nem spórolunk

évi 1 nyaralás és 1 wellnesshétvége is benne van, és a szülök egyik és másik irányba 110 km-re laknak. ezért írtam, hogy kevesebből is meglehet élni...

de lehet csak nekem tünik ez "nagylábnak", mert más sokkal többet költ.

igaz nekem nincs igényem tv-re 2 évig nem is volt, de kaptunk ajándékba, azóta ha 3-szor bekapcsoltam sokat mondtam, de mint írtam, mindenkinek mások az igényei.


26 éves bpi pár

2013. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!