Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek 2 fiatalnak...

Maya... kérdése:

Szerintetek 2 fiatalnak mennyi pénzre van szüksége ahhoz, hogy megéljenek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sok dolog kell most a házhoz, s néztük, mennyi kell nekünk extrák nélkül. Nem szoktuk meg a spórolást, de alapvetően takarékosak vagyunk, itthon főzünk, sütünk, nem veszünk mindenféle vackokat.

Egyszer épp nem vettünk még egy árva flexet sem s 100-ból már ki tudunk jönni a szokásos alapdolgainkkal, ebben nagyon sok gyümölcs és még több zöldség van (viszont pl. hús az semmi :) de alapanyagokból minőségi), rezsi (nagyon kevés, nettel együtt 15 ezer, ha épp nem kell cserélni gázpalackot), munkábajáráshoz benzin (20-25 ezer?).

Innen nézve 150-160 nem tűnik kevésnek, persze az emberek igényei mások.

(Nekünk a tél könnyű, akkor tudunk félretenni. Nyáron motorozunk. Csak mert kérdés, lesz-e pénzünk padlóra és fűtőtestre, nem hagyhatjuk ki (csak szelidítjük) a motorozást és a nyaralást :P Van egyfajta prioritásunk, no.)

2013. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

Persze csak a megélhetésről beszéltem (egészséges embereknél, drága gyógyszerek vagy műtétek nélkül), bármiféle nagyobb kiadás, takarékosság nélkül.

Nekünk a már említett százezren felül 160-at elkölteni egy hónapban nem nagy kunszt, pedig csak a házhoz kellett ez-az és az autóra gumi. Amikor két motorszervíz jön be egymás után, egyiken láncszett-, másikon gumicserével, az a durva.

De valahány év ledolgozása után már kell, hogy az ember megvalósítson valamit az álmaiból. Van, akinek olcsóbbak, van, akinek drágábbak, mint a mienk.

Emiatt a lelki tényező miatt van, aki nagyon nyomorban érezné magát olyan anyagi szinten, ami másnak teljesen oké.

2013. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim válasza:
54%
Mi fél éve lakunk együtt. Barátom 160at keres, én még tanulok (ösztöndíj+ tanítgatás 40e). Simán kijövünk, ráadásul én még nem is dolgozom (csak heti 2 órát). Diplomám lesz 1 év múlva, két fizetésből már azon is gondolkozhatom hogy hány hétre menjünk hawaiira.
2013. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim válasza:
54%
Azt elfelejtettem írni hogy az én 40ezrem megmarad nekem, és így is kijövünk tök jól.
2013. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
Borzasztóan relatív fogalom ez, hogy megélni... A KSH szerint viszont egy két fős háztartásban fejenként kb. 73 ezer a létminimum.
2013. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
13%
Akkor meg mit kötekedtek, csak meg kell cserélni a két összeget, matrac 80, tv 200, ugyanott vagyunk.
2013. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
51%

37.

Hogy élnek meg? Te nem hallod a híreket? Éheznek és nyomorognak.

Lerobbannak egészségileg, a gerincük tropára megy, mert olyan matracon alszanak, amiben hatalmas gödör van, mindenféle betegségük lesz, mert nem jut táplálékhoz a szervezetük, és rongyokban járnak, valamint fagyoskodnak.

És erősen foghíjasok.

2013. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
66%

40.

Csakhogy a megéléshez az is hozzátartozik, hogy ezekre a cuccokra félretegyenek havi 10 ezret. Hiszen egyszer majd le kell cserélniük. Egy számítógép sem bír ki 10 évet. Azt is inkább 5 évente cserélni kell.

És az volt a kérdés, mi kell a megélhetéshez. Ezt pedig sokan nem számolták bele. Levezettem annak a válaszadónak a témát, aki még kevesellte is ezt a pénz a váratlan kiadásokra. És még szerintem is kevés. De ennyi a minimum, amit félre kell tenni.

2013. márc. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

ha normális életet szeretne élni 2 fiatal, és mellé még félretenni is későbbre, akkor megkockáztatom, hogy havi 300 egyáltalán nem túlzás.


a rezsi legalább 50 ha átlagot számolunk.

a kaja ugyanennyi, ha változatosan, egészségesen szeretnénk táplálkozni.

mivel fiatalok vagyunk, és nem a tv-t bámuljunk hétvégente, tehát szórakozni is eljárkálunk, ez benne van havi 20ban.

autót is fenn kell tartani, ez megint legalább 30.

tisztálkodás, szépségápolás, takarítószerek 15e.


a maradék megy a tartalék nevű perselybe, ebből igény szerint ruhát veszünk, autót javíttatunk, és ami hó végén még megtalálható benne, az a megtakarításba vándorol.

ne felejtsük el, h a lakásba is kell néha ez-az, orvosi költségek is felmerülnek, gyógyszerek, mivel nem szedek fog. gátlót, így nálunk a gumi, de azt csak akkor kell venni, ha elfogy.


nem panaszkodom, teljesen normális életet élünk, nem kell fejet vakarni a pénz miatt, de azért megnézzük az árakat ha vásárolni megyünk.

ja, és van 2 kis éhenkórász tengerimalackánk, ők szerencsére kijönnek havi 2-3e ftból :)

2013. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

Mellesleg én azon csodálkozom, hogy bárki is képes kiadni 200 ezret egy tévéért?

Bőven elég rá a 80.

Míg egy 60 ezres mosógép nem mos szépen, gyűri a ruhát, arra sajnálnak az emberek pár tízest rádobni, de a tévé az aztán nagyon lényeges. Röhej.

2013. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!