Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pióca fiatalok. Csak én nem...

Budvájzer kérdése:

Pióca fiatalok. Csak én nem tudom felfogni, hogy sok fiatalnak fel sem tűnik hogy a szüleiknek esetleg nehezére esik eltartani őket, főleg ha saját keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 08:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerek ilyen fiatalt a környezetemben. Inkább olyanokat, akiket nem tudnak támogatni a szülők, így nyomorognak albérletben.
2012. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
21%
miért kellene valakit eltartani, aki saját keresettel rendelkezik? Hát úgy kell annak a szülőnek akkor.
2012. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
11%
Én sem tartanám el őket. Ha meg olyan pimasz lenne, hogy elvárná, akkor ki is hajintanám rögtön.
2012. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom Éppen tegnap futottam össze egy ismerősömmel. A fia 26 éves, biztos munkahelye van. A családi kasszába egy fillérel se száll be, otthon semmit nem segít, elvárja hogy teljes mértékben kiszolgálják. Lehet hogy csak én voltam olyan hogy kérés nélkül adtam a fizetésemből a közös kiadásokra.
2012. szept. 14. 09:02
 5/42 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Piócák, kihajítani valóak. Ti meg önzetlen, szerető szülök, vagy lesztek.


Soknak lehet, nem tűnik fel, de másoknak igen, csak nem tudnak mit tenni, nem mindenki él olyan környéken, hogy akármikor találjon munkát. NEM, még takarítást, vagy gyári munkát sem.

2012. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
31%
Most látom a saját keresetet. Még korán van, bocsi. Akkor viszont passz.
2012. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
96%

Arra esetleg nem gondolsz, hogy maga a szülők akarják így?? Mondjuk szó nélkül támogatják,és ők mondják hogy inkább gyűjtse a pénzét nem kell semmibe beszállni?


Én anya vagyok. A fiam 20 éves. Igaz, tanul még, de örömmel eltartom. Már most mondogatom neki, hogy amíg velünk akar élni, addig nem kérek egy fillért sem hogy beszálljon a rezsibe vagy kajába. Eddig is tudtam fizetni, ha elmegy dolgozni akkor is fogom tudni fizetni. Gyűjtse csak a pénzét, és ha egyszer új életet akar, külön akar menni, mert mondjuk úgy dönt a barátnőjével albérletbe mennek, akkor legyen mihez nyúlnia. Ha én támogatom, ha engem mint szülőt nem zavar, hogy a nyakamon él,addig másnak sem kéne hogy zavarjon a dolog..Nem igaz??

2012. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
31%

ez attól függ, kit hogy nevelnek.

valakinek egész életében kiny.lják a seggét a szülei, sok ilyet ismerek. ők megszokták hogy csak kapnak, de nem kell adniuk. nem is feltétlenül direkt csinálják, ezt szokták meg.


például van egy unokanővérem, aki az eu központban dolgozik, teljesen egyedülálló, se gyerek, se kapcsolat, ezért nem nagyon van olyan dolog az életében ami vinné a pénzt.

csak gyűlik és gyűlik, lakása, autója, mindene megvan már, amellett kkora mennyiségű pénz van a számláján, amibe nkem nehezemre esik belegondolni is, hogy egyáltalán létezik ennyi...

igaz, őnem lakik a szüleivel, de sokszor hazamegy egy-két hétre, és kiszolgáltatja magát.

pl reggelire minimum öt féle kajának kell lennie, meg ilyenek.

közben a szülei hónapról hónapra élnek.

nemhogy nem támogatja őket anyagilag, de még akkor sem ad valamennyit, mikor otthon van, ők meg az utolsó filléreiket is ráköltik.


de még nagyon sok ilyen embert ismerek, és én azt mondom, ez a szülőknek sara.

az sem jó ha valakit úgy nevelnek hogy túl sok elvárást támasztanak felé, de az ellenkezője sem jó, mert ez lesz a vége.

2012. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim azt mondták, ne adjak haza semmit,addig lakhatok (akár a párommal is) otthon, ameddig csak akarok, ők ezzel tudják segíteni a jövőmet. Az étkezési utalványomat odaadom (5 000 Ft), ezen kívül hetente -kéthetente veszek kávét , vizet, üdítőt, ami épp kell (ez havi szinten még 5-10 000 Ft). Nekem van a családban autóm, ha kell elviszem őket bárhova. Ennyi. Nem érzem magam piócának. Ők így tudnak segíteni, nem megerőltetés számukra.
2012. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
A szülőket nem veti fel a jómód. Amíg tanult rendben is van hogy nem tud hozzájárulni. Persze az Ő hibájuk, mert a mai napig nem is kérik tőle. De 26 évesen szerintem már elmúlt a micimackós burok.
2012. szept. 14. 09:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!