Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pióca fiatalok. Csak én nem...

Budvájzer kérdése:

Pióca fiatalok. Csak én nem tudom felfogni, hogy sok fiatalnak fel sem tűnik hogy a szüleiknek esetleg nehezére esik eltartani őket, főleg ha saját keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 08:54
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a szülők hibája, ha a gyerekből "pióca" lesz. Van szája, ha megmondja neki, hogy szálljon be a kasszába,akkor beszáll...ennyi

Nálunk be kell adni a közös kasszába, ha otthon él az ember és csak dolgozik.

2012. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Az lehet hogy én látom rosszul a dolgot. Nekem valahogy természetes volt hogy miután elkezdtem dolgozni, bár az én szüleim se mondták, beadjak valami pénzt. Nem voltunk szegények, de nem is vetett fel a pénz. Egy év után költöztem albérletbe a párommal. Én csak azt kérdem hogy sok embernek az fel se tűnik (saját kereset mellett) hogy a pénz nem a csapból folyik. Szerintem azt egy normális gondolkodású szülő várná el hogy a teljes fizetését hazaadja a csemete. az én életem most még "egyszerű". A lányom 16, a fiam 14 éves.
2012. szept. 14. 11:04
 23/42 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a mondat helyesen: Szerintem azt egy normális gondolkodású szülő SE várná el hogy a teljes fizetését hazaadja a csemete.
2012. szept. 14. 11:10
 24/42 anonim ***** válasza:
71%

Szemenköpném magam, ha pénzt kérnék a gyerekemtől.


Nem azért dolgozik, hogy engem segítsen. 18 évig nem volt nehéz fizetni a rezsit, mostmár az?

Az én szüleim sem fogadtak el soha egyetlen fillért sem, azt mondták a szülő dolga az, hogy addig segítsen, ameddig teheti. És ha valaki nem tud lakást meg autót venni a gyerekének, akkor miért baj, ha nem lejmolja le a fizetését "beleszállás" címén? Ő így segít és én nagyon becsülöm az ilyen szülőt. Mindenki ott segít, ahol tud és ettől család a család.


Soha nem is kérném a gyerekemet arra, hogy fizessen. Ha annyira rosszul állnánk anyagilag, akkor viszont kérés nélkül segítene bárki. Ahogyan én is a szüleimen, mert tudom, hogy tőlük viszont ezt várhatom.

2012. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Én se kérnék a gyerekeimtől egy fillért se. De szeretném úgy gondolni, hogy náluk nem is lenne kérdés az anyagi összetartás. De más az hogy én a tizenéves lányomnak bevásárolok az iskola előtt, és más az ha valaki a fizetését a pillanatnyi igényeinek kielégítésére költi, miközben a szülők azon tanakodnak, hogy hogyan fizessék ki a téli fűtést.
2012. szept. 14. 11:48
 26/42 anonim ***** válasza:
86%

Azért azt erősen kétlem, hogy valaki, akivel rendesen bántak a szülei az nem segít.

Másrészről ha anyagilag megszorul a család, az egy más helyzet, mintha meg tudnak élni, csak összetartás címén pénzt kérnek a gyereküktől.

2012. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
94%

"18 évig nem volt nehéz fizetni a rezsit, mostmár az?"

Ami azt illeti, az én szüleimnél pontosan ez a helyzet áll fent. Egyszerűen megváltoztak a körülmények, a munkakörülményeik, kevesebb lett a befolyó összeg, ellenben magasabbak az árak. A legjobb szándékkal sem tudták volna megengedni, hogy ne fogadják el azt a pénzt, amit felkínáltam nekik.

2012. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
De hozzáteszem, ez az összeg az én költségeimet takarta, arányaiban nem lett több pénzük.
2012. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
86%
Nálad anyagi változás áll fenn, ez nyilván más, mert ők nem tudták megoldani a helyzetet másként. Viszont az pofátlanság, ha minden változatlan és mégis elkéri a pénzt, csak mert felnőtt.
2012. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
52%
Csúnya dolog másokon élösködni főleg ha van saját keresetünk. Ha több generáció együtt lakik, ahogy mi is. Akkor az az alap hogy mindenki beszáll a költségekbe.
2012. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!