Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy thai-bokszossal feltudja...

Egy thai-bokszossal feltudja venni a versenyt, egy más küzdősportban, illetve harcművészetben jártas ember? Úgy, hogy egyenlő tudással rendelkeznek a saját sportjukban, harcművészetükben.

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Na várjunk, várjunk. Attól függ miben. Egy ring bunyóban igen de utcán nem sokra mész vele.
2011. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elsősorban utcára gondoltam. De szerintem ringben is ugyan annyit tudnak, mint az utcán!
2011. jún. 10. 10:38
 3/13 WhiteLabel ***** válasza:
De ringben vannak szabályok, thai-boxal sokkal jobbam megél aki utcára akarja használni, bár nekem az edzőm arra tanított hogy sose kezdeményezzek verekedést az utcán, utcán csak önvédelem.
2011. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Erre volt már nem egy példa.

Pl valamikor a 90es évek elején összehozták az aktuális thai boksz Világbajnokot a savate Világbajnokkal egy meccsre.

Nem volt kiütés,de iskolázás ment végig.A thai bokszoló esett-kelt,nem tudta követni a savate-ost.

Ha kéred kikeresem a videóját.Nagyon tanulságos a vidi minden mp-e,mert tökéletesen hozza mindkét bunyós a sportja stílusjegyeit.

De a K1-ben is szoktak bunyózni más stílusokkal.Pl a kyosoknak ha feljebb emelik a kettősfedezékét és meg is szokják ezt,máris kapunk egy elég hatékony stílust.

Vagy ott a low kickboksz is.Szerintem az is jobb.

2011. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 eNerdzsy ***** válasza:
Két ember erejét lehet egy küzdelem során felmérni és nem a sportágét amit egyik-másik űz.
2011. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja várjál!!! Rosszul olvastam el a kérdést! Bocsi. Amit először írtam, annak a fordítotja!

Nem kell félni egy thai boxolótól. Ütni nem tudnak, rúgni is csak combost, na meg térdelgetni, az elmozgásaik és a védekezésük gyengék. Viszont igen szívósak és magas a fájdalomtűrő küszöbük. Egy jó ökölvívó vagy savate-os lazán elintéz egy muay thai-ost. Aki pedig birkózik vagy valami földharcot nyom, az pedig egyenesen kivégzi.


A muay thai már nem olyan kemény, mint volt. Thaiföldön is kizárólag csak a SPORT részére gyúrnak, azért mert sok thaiföldi csóró rizsföldeken dolgozó parasztgyerek így tud felemelkedni a nyomorból. Megnyer pár thai box versenyt, azért, hogy később K1 meccseken is induljon (a K1 igen jól fizet), ott a K1-ben pedig több a szabály, és éppen ezért nem is annyira kemény, mint a tradicionális muay thai. Szóval Thaiföldön inkább azért gyúrnak, hogy később k1-en induljanak. Ez már egy sport a lóvéról szól. A nemzetközi thai box versenyeken is tilos már könyökkel ütni. Szóval a muay thai már thaiföldön sem annyira kemény, mint ahogyan sokan gondolják. MMA-ban és UFC-ben is laposra verik a BJJ-sek, a birkózók illetve a komolyabb boxolók (pl: Kimbo) a thai boxolókat. Érdekes se MMA-ban, se az UFC-ben nincsenek thaiföldi muay thai-osok, csak amcsi vagy európai thai boxot tanult versenyzők. Itthon Magyarországon a thai box SEMMIVEL SEM hatékonyabb a többi küzdősportnál (na jó talán a capoeira-nál, de annál szinte minden hatékonyabb). Ez csak egy hatalmas divathullám itt nálunk, hogy muay thai és kőkemény vagyok. Nem, nem. Az hogy thai boxolsz, kigyót, sárkányt vagy tigrist tetováltatsz a hátadra és diszkóban lecsapsz két balekot, attól még a thai box nem egy legyőzhetetlen küzdősport. A kempó, a birkózás, a ju-jitsu, a savate az sokkal keményebb, edzés szempontjából. Nem a thai boxot akarom kifikázni, még ha annak is tűnik amit írtam. (én is thai boxoltam két évig, szívósabb lettem tőle meg keményebb, ezt el is ismerem pozitívumként, de technikai tudásbázist azt nem nagyon kaptam tőle, ami a lényeg a bunyóban).

2011. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Részben egyet értek 10:53 részben nem.

Két harcművészetet nem lehet összehasonlítani. Mások voltak a kialakulásának a körülményei. Ha te el akarsz kezdeni valamit, először is meg kell találni a számodra megfelelőt. Képzelj el egy 50 kilós figurát thai-boxolni vagy egy 120 kilósat taekwondo-zni.

Illetve eressz össze egy sportolót, aki világ életébe magához hasonlókkal küzdött (súlycsoport), egy olyannal akinél ez nem szempont. Mondhatod az egyikre, hogy hatékonyabb, technikásabb, de egy olyan ellen akivel szemben nem rendelkezik tapasztalattal csúfosan alulmarad.

Illetve még egy demonstrációs példa: tegyük fel 60 kilós vagyok nem túl izmos, hazafelé tartok edzésről és belém köt 4-5 profi thaiboxos. Nem ijedek meg és azt állítom, semmi semmi esélye a támadóimnak. Előveszem a kardomat és olyan mészárlást rendezek amit 100 éve nem látott Európa.

2011. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TOMAtm ***** válasza:
mindegy kit állítunk ki kivel úgyis chuck norris nyer.
2011. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1. sorban Tomának van igaza.

2. ott a kredit a kardos mészárlós résznél :) jól témázgattok, jó olvasni! köszi!

2011. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hasznosak voltak. Elmentem Debrecenbe egy-két thai-boksz edzésre, szomorú volt látni, ahogy a többi harcművészetet lenézték. Én most fogom elkezdeni a Kyokushin Karate-t vagy a Wing Tsun kung-fu-t.
2011. jún. 10. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!