Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pióca fiatalok. Csak én nem...

Budvájzer kérdése:

Pióca fiatalok. Csak én nem tudom felfogni, hogy sok fiatalnak fel sem tűnik hogy a szüleiknek esetleg nehezére esik eltartani őket, főleg ha saját keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 08:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
67%
Ez a pióca jelző kicsit erős. Szégyelheti magát az as zülő aki így jellemzi a gyerekét, elvégre nem az a gyerek kérte hogy megszülessen. De azt továbbra is fent tartom hogy segíteni kell egymást ha együtt laknak.
2012. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
79%

nálunk soha nem volt kérdés h adok e Anyumnak

megkérdeztem mennyit adjak és annyit kapott

amíg tanultam ott volt a csp ami ha nem is egészben de fedezett pár dolgot

most h dolgozom már nem jár a csp Anyunak így be kell segítsek a kasszába különbem elúszunk a csekkekkel


szerintem havi 20 000.- nem olyan sok rezsire és kajára de ö ennyit kért én meg ezen nem fogok vitatkozni vele h de de többet kell h adjak

mellette annyit kér h minden hónapba tegyek el legalább 10 000.-

de mindig többet teszek el


pofátlanságnak tartom h ha otthon lakik a nagykorú gyerek és még fizuja is van akkor sem ad haza

igenis adjon valamennyit mert az amit elhasznál azt ki kell fizetni és ha már dolgozik akkor jusson erre is ne csak a bulira !


21L

2012. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

hmmmm, én pont az ellenkezőjét látom majdnem minden ismerősömnél, ahol még otthon lakik a "gyerkőc". A szülei alig tudnaának jönni a minimálbérükből, ha a gyereküket, aki már dolgozik, lehúzzák mint annak a rendje, és hiába dolgozik már 3-4 éve, mégsem engedik el a gyereküket mert akkor mi lesz velük, nem lesz pénzük enni vagy számlát fizetni.

Ha nem követelné a gyerekektől a pénzt egyes szülő, akkor talán hamarabb talpra lehetne állni a fiataloknak is. És itt most nem havi 10-20-30 ezerről van szó, ami fedezi a kaját és a rezsi rá eső részét. Mert bár nem albérlet a szülő ház (sokan mégis így fogják fel), mégiscsak segíteni kell a szülőt. Nem is ezellen vagyok. Hanem a PIÓCA szülők ellen, mert vannak olyanok szép számmal:)

2012. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
36%

Mi a bánatért kell piócázni őket??

Ha én le férgezlek az jól esne?

2012. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Suli után , biztos keresettel otthon laktam kb 2 évig. Nekem semmilyen költségekbe nem kellett beszállnom. A szüleim nem kérték, de nyilván ami nekem kellett mindent én vettem magamnak és úgy igyekeztem adni hogy gyakran bevásároltam hazára.Tehát mert ők nem kérték én nem voltam pióca. Pl a tesóimnak sem kellett hazaadni míg otthon laktak és a szüleimnek sem annó a mamáméknak. Nálunk ez van.De nyilván csak azért mert megtehették, és nem dőltek ezáltal csődbe. De a családomnak egy szavába került volna és beszállok a költségekbe. Én abban a két évben kemény pénzeket takarítottam meg ezáltal, amit mind félre raktam nem leherdáltam.

Amúgy meg ha ez valakinél így van akkor szóljon az a szülő hogy adjon haza az a gyerek.Mi megbeszéltük hogy nekem nem kell.

2012. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. A pióca jelzőt nem én találtam ki, hanem egy dokumentum filmben hallottam. De szerintem ki is fejezi a lényeget.
2012. szept. 14. 15:40
 37/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az a normális szülő aki nem kér pénzt a gyerektől akkor sem ha van keresete, hacsak nincs rá égető szükség. Csak azért nem kell kérni hogy ne "élősködjön". Inkább hagyni kell hogy rakjon félre, el tudjon költözni, el tudja kezdeni az életét. Ebben kell támogatni, nem pedig lehúzni.
2012. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
73%

ha haza adsz és ezzel fedezed a rezsi és a kaja rád eső részét az nem lehúzás


ez a két év alatt még úgy is h haza adok 20 000.- simán el tudtam rakni több mint 700 000.-

Anyum csak 10 000.- kér h elrakjak de én majd minden hónapban 25-35 ezret raktam be egy számlára

és képzeld maradt pénzem ruhára bulira és a személyes kiadásaimra is


Anyum rokkant járadékot kap + 4 órában dolgozik szerintem az olyan sok ?


miért olyan nehéz haza adni 20 000.- a fizuból ?

évekig eltartottak fizették amit tudnak

miért olyan nehéz segíteni a szülőket ?

persze megint más ha a szülők mondják h nem kell akkor ez rendben is van

de ha amúgy sem élnek jól akkor szerintem ez egy természetes dolog amíg ott laksz anyagilag is beszállsz a dologba

2012. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

kedves 9:36-os!!!

nem mindenki teheti meg hogy havi 700.000-at tesz fére

örülj neki és ne más nyomorán lovagolj!!!

az viszont igaz hogy havi 20-at mindenki kibir énis kibirtam!

2012. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
59%

#39


nem havi 700 000.- :-DDDDD

örülnék is neki :-DDD


két év alatt szedtem össze ennyit úgy hogy minden hónapban mikor fizu volt akkor odaadtam Anyumnak a 20 000.-

és a maradékból tettem el havi szinten 25-35 ezret (mikor mennyit kaptam) ebből jött össze az a több mint 700 000.- ami most lekötve csücsül a számlámon és gyarapodik


olvasd már el rendesen amit írtam :-)

2012. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!