Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pióca fiatalok. Csak én nem...

Budvájzer kérdése:

Pióca fiatalok. Csak én nem tudom felfogni, hogy sok fiatalnak fel sem tűnik hogy a szüleiknek esetleg nehezére esik eltartani őket, főleg ha saját keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 08:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
93%

érdekes anyám 15 évesen dobott ki hogy nem tart el.

most 20 éves vagyok és én tartom el:( szóval ki itt a pióca?

2012. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
64%

Pióca fiatalok? Te hol élsz kérdező? Mielőtt gyökér módon általánosítasz,kicsit ki kéne nyitnod a szemed. Saját keresettel rendelkezem, de annyival nem, hogy el tudjak otthonról költözni. Hála a Jó Istennek,a szüleim nem tartanak piócának, nem esik nehezükre kisegíteni, mivel természetesen én adok haza pénzt,beszállok a háztartásba.

Idióta és ostoba gondolkodásmódra vall,hogy ilyesmit megkérdezel. Szomorú,hogy ennyire buta valaki, miért gondolod,hogy valaki piócának tartja a saját gyerekét? El kéne kicsit gondolkodnod... idióta...

2012. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapra vissza kellett költöznöm a szüleimhez (előtte-utána albérletben laktam/lakom és eltartom magamat). A 7 hónap sem a pénz miatt volt, hanem a lakás miatt. Abban a hét hónapban nem hagyták, hogy bármit is fizessek, így néha, ha én szedtem ki a postaládából egy számlát, akkor elvittem befizetni, vagy bevásároltam és főztem ebédet. De még ezeknél is elmondták, hogy nem kellett volna, szedjem csak össze magam és gyűjtögessek inkább. Nem akartam én sem élősködni, de egyszerűen nem hagyták. Mondjuk az is tény, hogy az első naptól kezdve tudtuk, hogy ez csak átmeneti állapot.

24N

2012. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező,nem tudom,te hol élsz,de hogy nem vagy normális,az is biztos.
2012. szept. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
54%

sajna a öccsén is ilyen


és hiába mondom anyumnak h tegye már ki ö a rokkant nyugdíjából fizet ki mindent pedig az öcsém nagyon jól keres

2012. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
57%

Igenis vannak pióca fiatalok.Tegnap sóztam az öcsém fejét.22éves saját keresete van,semmit nem fizet otthon,és még ki sem jön a keresetéből,nem tudja hova megy el a pénz.

Anyuék nagyon elcseszték hogy hagyták idáig fajulni a dolgokat.


A kérdező nem általánositott,akinek nem inge ne vegye magára.

2012. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is van saját keresetem,de a szüleim mai napig segítenek. Pedig férjnél vagyok,és van egy gyerekünk. De sajnos lehet nem lenne télikabátom,ha anyukámék nem adnának. Anyósom is úgy segít,ahogy tud,tőle tojást,krumplit,húst stb kapunk. Irtó nehéz megélni manapság,pedig mindketten dolgozunk. Hidd el,nekem sem okoz nagyobb örömet ,mint az,hogy a kislányunknak örömet okozunk azzal,hogy szépen öltöztetjük,szép játékai vannak,el tudjuk vinni egy állatkertbe,vagy egy játszóházba. Hidd el,ha van felesleges ezer forintom nem ülök rajta és tartok be neki. Így lesz ez felnőtt korban is,mert csak ránk számíthat.
2012. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára vannak ilyen fiatalok, de a környezetemben inkább olyan családokat látok, ahol ez le van tisztázva és a szülő csak akkor tartja el a gyerekét, ha tényleg nem esik nehezére. Sokan ezzel tudnak segíteni, hogy a gyerekük félre tudjon rakni. Nálunk ez nem lett volna lehetséges, tiszta sor volt, hogy beszállok a közös költségekbe, így egyből rákérdeztem anyuéknál, mennyit kérnek havonta. Még így is jobban jártam, mintha albérletben a plusz bérleti díjat kellett volna fizetnem.


Inkább az a gyakoribb, ha otthon semmit sem segít a gyerek, sőt, elvárja hogy kiszolgálják.

2012. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ilyenekkel akkor foglalkozzál, ha rólad van szó, nem másokról. Egy kívülálló sosem tudja, hogy mit hogy játszik le a család, náluk mi és hogy szokás és miért.

Ahány ház, annyi szokás, ne abból indulj ki, hogy neked mi "természetes", meg te mit gondolsz.


A szülők meg aztán végképp felnőtt emberek, ha valami zavarja őket, akkor majd elrendezik, ha nem, akkor úgy kell nekik, de nem hiszem, hogy bárkinek szüksége van idegenekre, meg kívülállókra, akik olyan nagyon el tudják dönteni, hogy mindenkinek hogy kéne élni az életét.

2012. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem a kérdést. Azért kíváncsi lennék a te életedre is kedves kérdező...


Én 20 éves vagyok, 2 éve élek külön a párommal, albérletben. Ő 22 éves. Van egy szakmám, amivel nem tudok elhelyezkedni, és napi 12 órában dolgozom egy ruházati boltban napi 4500 ft-ért. Heti 4-5 napot. A párom hasonló helyen dolgozik, hasonló fizetésért. Szabadidőnk nincsen, pénzünk nincsen, a panel és a fűtés elvisz 100.000 ft-ot. Egyetlen luxus van az életünkben, az autó. Ezt a párom kapta az érettségije után, és sajnos máshogy nem tud munkába járni, csak ezzel. Semmi jövőnk nincsen a jelen körülmények között. Az anyósom, akivel egyébként elég jó a viszonyom, már könyörög, hogy költözzünk oda hozzá, és akkor mindannyiunknak egyszerűbb lenne. Sajnos nincs más választásunk, a jövő hónapban költözünk. Ennyit a kérdésedről...


Ezért tanultam? Ezért tettünk félre pénzt, hogy különélhessek?

2012. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!