Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek 2 fiatalnak...

Maya... kérdése:

Szerintetek 2 fiatalnak mennyi pénzre van szüksége ahhoz, hogy megéljenek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
90%
Mi 250ből élünk és tudunk belőle félretenni, valamint mindent megtudunk venni ami kell, számlák, kocsi törlesztő kifizetve mindíg, kajára 40et költünk kb..Albérletben lakunk, lakáskasszánk is van.Nyilván kevesebből is meglehet élni.De azért ha mondjuk gyüjteni is akasz házra/lakásra és albiban is élsz akkor több lóvé kell.
2013. márc. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
82%

Kaja, vitaminokkal, táplálékkiegészítőkkel: 40

Bérlet: 10

Tisztálkodás, jólápoltság, fogamzásgátló, telefonálás: 10

Nyugdíj: 10

Váratalan jövőbeni kiadások: 5

Szórakozás: 5

Ruházkodás: 10


És akkor miből vesznek egy könyvet maguknak, miből fizetnek be egy tanfolyamra? Ezért írtam, hogy ennyiből csak szerényen lehet éldegélni.

2013. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
97%

13

Egészséges kaja gyümölccsel biztos nem jön ki 40ből még egy főre sem :)

2013. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
72%
Miből mennek el strandra, miből mennek el sportolni? Az edzőtermi tagságom havi 6500. Ez egy igen-igen szerény életmód, ha rezsin felül fejenként csak 90 jut.
2013. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
83%

Ó, 14-es tudom azt én nagyon jól!!

Én egészségesen táplálkozom, szerencsére megtehetem, bizony 50 ezer is elmegy.

2013. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem jön ki 40ből?Mi annyit költünk havonta, úgy hogy hetente elmegyünk bevásárolni nagy boltokba.Minden felvan írva így biztosan tudom, hogy meglehet oldani csak odakell figyelni.Van benne gyümölcs, zöldség, sajt, főtt kajának való heti 7 napra, kenyér nincs mert azt én sütöm itthon tk lisztből.Hsa megszalad akkor 45, de itt már vettünk sütit is cukrászdából stb.Ja és ebben a 40-ben még szappan, wc papar is benne van.Párom elég nagy étkű is ráadásul.
2013. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ, hogy hova akar 2 fiatal költözni. De szerintem minimum 150ezerre szükség van havonta, hogy normálisan meg lehessen élni, nem szűkölködve.

Nekünk a kötelező kiadásunk havonta 180-200ezer ft. Iszonyú sokba kerül minden,. :(( Ebbe a pénzbe még benne sincs semmi, amit esetleg úgy vennénk, hogy megtetszett vagy valami. Erre megy el sok pénz:

-albérlet 20ezer(ismerős lakásában vagyunk, 80 nm-es, amúgy sokkal több lenne)

-gáz: télen 30-35ezer, nyáron 5ezer körül

-villány: 8-10 ezer

-víz: 5-6ezer

-közös költség: 11ezer

-gyógyszereim: 22ezer

-benzin 50-60ezer sajnos a párom 30 km-rel arrébb kapott munkát egy gazdaságban, arra még busz sem jár, ráadásul reggel 4-5-kor kezdenek, szóval kell a kocsi, benzintámogatást nem kap

-buszbérletem: 6700

-tv, internet:3500

-kaja: kb. 40ezer (a betegségeim miatt nekem spec. élelmiszerek kellenek)


Télen a legrosszabb, nyáron a fűtésben tudunk spórolni. Sajnos egyéb kívánságokra (új ruha, műszaki kütyü) ne nagyon telik, csak ritkán, vagy ajándékként másoktól. Ha nem lenne a benzin ennyi, akkor sokat tudnánk spórolni, de így nem sokat, mert sajnos mindig van + kiadás is. Párom 180ezret, én 95ezret keresek havonta. Ezen felül + bevételünk nincs semmilyen formában. Csak az én fizetésemből marad, amiből lehet tartalékolni, de így is elég lassan lesz saját lakásunk. :( Szegeden élünk.


21N, 24F

2013. márc. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hogy mit vártok, mik a lehetőségeitek. Ha valamit nagyon akartok, vagy nagyon muszáj meg lehet oldani.

Mi öten élünk albérletben (három tesóm, bátyám barátnője), mert muszáj. Négyünk tanul csak diákmunkánk, ösztöndíjunk van (legkisebb tesóm csak hétvégén tud vállalni mert középsulis) Az összbevétel: 510

Ebből 100 a hitel, amit jó anyánk felvetett a bátyánkkal

120 a rezsi (spórolunk mint a hülyék)

200 a kaja (ezen nem tudunk tovább szorítani, így is sz.rokat eszünk, de az, hogy öten itthon eszünk és viszünk is az ennyi..)

Bérletek 21

Marad 70 ezer 5 főre: ha beteg valaki beteg, ruha kell, vagy csak akarna enni egy csokit, beülni valahova, elmenni bulizni. Mondjam mire elég??

Kb tényleg mindenkinek egy tízese marad, úgy hogy nem bevesszük a pénzt és kifizetjük a dolgokat, hanem arányosan járulunk hozzá. Fejenként amúgy egy 100as jön ki. Még ha le is vesszük a hitelt amit fizetünk, de ez olyan kiadás ami remélhetőleg nektek nincs akkor is 80 ezer marad fejenként ami egy főre esik.

Szóval ha ti ketten vagytok 160 körüliből kijöhettek átlag alatt... Akárki akármit mond, ez alatt nem lehet, így is szarul. Tapasztalom:) Félretenni semmit nem tudtok. Mi sem tudjuk mi lesz így.. Bízunk benne hogy van értelme annak amit csinálunk, tanulunk, próbálunk bemászni olyan helyekre diákmelóval, ahol később jó ha kapunk munkát, de keveset fizet ilyen formában. Ha nem ösztönözne az, hogy lesz valamikor jobb, nem így fogunk megöregedni lehet beleőrülnék... Szóval ha most minimum szinten is éltek de van olyan ami miatt látod az alagút végén a fényt, akkor ki lehet bírni. Max egyszer csak rájössz, hogy nincs itt fény, csak sötétség:)

2013. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%

17

40ből esztek ketten, úgy ahogy írod, és még a háztartási dolgokat is beszerzitek.

Nem akarsz egy blogot írni??? Mert a titokra sokan kíváncsiak lennének szerintem:) Mi 5en élünk, de ezek (kaja, háztartási cuccok benne vannak 200ba, pedig nem eszünk kaviárt :(

2013. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
89%

Mi írjuk minden hónapban.


Átlag hónap: 100-130E

ebben a rezsi, telefon, internet,kaja, pia, buli, utazás benne van(ez minden az utolsó zsemléig)

saját autó , és a lakás is saját hitel nélkül mindkettő (rezsi miatt fontos 35nm a lakás)


Ennél kevesebből is meglehet, alaphangon minimum 30E a "luxus", ikea, praktiker, buli, ide szoktuk sorolni a nem mindenkori kiadást (télicipő) melyik hónapban éppen mi

Ételen sem spórolunk,a 3 fiókos mélyhűtő színültig, mindig van itthon gyümölcslé, gyümölcs, friss felvágott, ehhez valami zöldség (paprika uborkaparadicsom...stb)

Amikor szükösen voltunk, akkor 60ból meghúztuk magunkat (nem volt kocsi, és előfizetéses telefon), de akkor semmi, de semmi olyan szórakozás nem fért bele, még 1 sör sem, amit itthon ittunk volna meg!


120-130 E-ből kényelmesen meg lehet élni szerintem 2 embernek, ha ebből kb 40-50E az albi...



26 évesek vagyunk

2013. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!