Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fok van a lakásotokban/há...

Hány fok van a lakásotokban/házatokban jelenleg? Hogy viselitek ezt a hűvös, esős időt? Fűtötök már? Ha igen mivel, kazán, konvektor stb?

Figyelt kérdés
Engem nagyon megvisel ez az idő. 21 fok van még bent, de én már fázok, alapból is fázós vagyok. Nyáron itt bent nálam 30 fok volt, imádtam, olyankor érzem magam a legjobban, mikor kánikula van és süt a nap. Van aki el se hiszi, hogy képes vagyok a napon ülni 40 fokban és pirítani, izzasztani magam úgy, hogy nincs semmi bajom tőle. Viszont a hideg miatt hamar fáznak a végtagjaim, már 2 zoknit vettem fel, de még nincs fűtve. Gondolkodom, hogy befűtsek-e, de ez a 20-21 fok még a tűrhető kategória. Nagyon várom újra a tavaszt és a nyarat mikor már a fűtést a Nap melege oldja meg és újra forró napok lesznek napsütéssel. Ti melyik időben érzitek magatokat jól?

ma 12:04
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
23 fokot szeretem télen nyáron. Ha kell indul a fűtés.
ma 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

22 fokra van beállitva a termosztát.

Ha az alá esik a hőmérséklet beindul a fűtés.

Tegnap reggel kezdett el először menni a radiátor.

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már régen fűtünk, 23-24-re, különben 20-21-en lenne a ház. Éjjel lekapcsoljuk.
ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha éjjel lekapcsoljátok az nem pocsékolás? Kihűl a ház és visszafűteni 23-24 fokra nem kevés energia.
ma 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:
21,5 fokra van állítva a termosztát, naponta kb. 1-2-szer bekapcsol (ház, padlófűtés).
ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21-24 fok ideális. Most talán 20 fok lehet, mert most nem megy a fűtés és nem fázom. Tegnap futottunk először.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22,3-at mutat itt mellettem a hőmérő.

A cirkó termosztátja 22,5 fokra van állítva (télen 23-ra), és ha kell, bekapcsol. Vagy 2 hete kapcsolt be először. A falak nem annyira hidegek, úgyhogy ilyen időben ritkán és rövid időre kapcsol be, fillérekből meg lehet tartani a kellemes hőmérsékletet. Októberben el fog fogyni mondjuk 3-4 E Ft értékű gáz, és egész hónapban kellemes az idő bent.

Különben nyárra se szoktam kikapcsolni, mert mikor ideköltöztünk, ősszel soha nem sikerült begyújtani, minden évben szerelőt kellett hívni. Úgyhogy inkább fogyjon el nyáron 3 E Ft értékű gáz az őrlángon, mint hogy a szerelő kérjen el 15-öt. Ha meleg van, úgyse kapcsol be, ha hideg van, akkor meg kapcsoljon is be, az az elvárás. Vagy 5 éve augusztusban volt olyan hideg, hogy Nógrádban valami völgyben még fagyott is, na akkor hajnalban nálam is begyújtott 20 percre. És nem is bántam.

4

Ez egy tévhit, hogy többe kerül felfűteni.

Abból indulj ki, hogy a hideg fal kevesebb hőt ad le a kifelé, mint a meleg. Ha belülről nem fűtöd annyira, akkor nem is tud pocsékba menni olyan sok. Mikor újra bekapcsolod, akkor nyilván többet fogyaszt valamivel, de nem annyival, mintha folyamatosan ment volna.

Én ez mondjuk leszrom, a különbség nem akkora, hogy érdemes legyen vele foglalkozni. Más 1-2 nap alatt költ annyit cigarettára, mint amit én megspórolnék egy tél alatt, ha oda lenne a komfortérzetem. Nem azért dolgozok annyit, hogy itthon még fagyoskodni kelljen.

ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálam 21.5 fokra van állítva a kazán. Tehát 21nél felfuti 22re stbs tb


Ejjel ki van kapcsolva meg mikor nem vagyok otthon akkor is. 10 orat vagyok tavol ha munkaba megyek, addig tok felesleges futeni.


Ejjel meg azert mert hangos a kazan es nem tudnek tole aludni



Aamugy 2 napja futok csak

ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy fűtünk, már jó ideje. Így 20 fok van bent.
ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fűtéssel van 20 fok bent? Akkor ott nem lehet, hogy gond van a szigeteléssel? Vályogház régi ablakokkal?
ma 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!