Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Húszas éveikben járó fiatalok!...

Húszas éveikben járó fiatalok! Vannak köztetek olyanok, akik az elérhetetlennek tűnő ingatlan miatt esélyt sem láttok a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 21:08
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

38-as: környezetemben ez nem jellemző, nem ismerek ilyen családot, nem hiszem, hogy általános lenne.

Persze, nem jó dolog, hogy mikor a gyerekek kirepülnek, az idős szülők ott maradnak a sokszobás 120+ m2-es nagy házban, aminek a 2/3-át nem is használják. De, főleg vidéken, nem is tudják eladni, vagy csak nyomott áron, és abból csak "borravalóval" tudják segíteni a városba költöző gyerekeket.

2021. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

De hiába ismétlem a kérdést, ha én meg csak ugyanazt tudom vksszakérdezni: egy kirepült fiatal felnőtt hogy kalkuláljon a szüleinek házával, ha a szülők nem akarják eladni a házat? Nem kényszerítheti őket.


De ismétlem, én kb. senkit nem ismerek a szüleink generációjából, aki eladta volna a házát a gyerekek kirepülése után. Mi az oka ennek?


Nem tudom. Szerintem szimplán annyira azért nem érdekli a többséget a gyerekei boldogulása, hogy ilyen áldozatot hozzon érte, hogy feladja a kényelmet meg a jól megszokott környezetet. Ez az igazság. Úgy vannak vele, hogy oldják meg maguknak a fiatalok.


Nekem ez ilyen elk3pzelhetetlen, amit írsz. Mármint tudom, hogy vannak, akik így tesznek, de nem tömegesen, hiszen ezesetben nem laknának 50+-osok a 2-3 szobás 100 nm feletti házakban.

2021. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
Én fővárosi vagyok de ismerősi körből se tudok egyetlenegy példát se arra hogy a szülők eladták volna kisebbért az ingatlant mikor kirepültek a gyerekek.
2021. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

41: Értem, köszönöm.

Én első sorban nem a vételárra gondoltam, hanem azokra a plusz költségekre, amik a ház megtartásával járnak.

Nálatok van valakinek ilyen kiürült háza, amire pontosabban meg tudnád mondani, mennyi a plusz költség pl. 25 évre annak, hogy megtartsák új állapotban és kifűtsék minden télen?

Mi legutóbb egy 88 nm-es lakást vettünk ketté, pedig vételárban nem volt sok különbség ahhoz, hogy egy plusz kislakást venni, vagy eladni és úgy 2 másikat venni.

A kiköltözés utánra fölöslegesnek számító fenntartási költség, ami a 88 nm-es lakás megtartásával és új állapotban tartásával járt volna, lett volna + 1,5-2 millió rezsi 10 évre számolva, rengeteg plusz munka erre, évi közel 1-2 hét tevőleges munka a lakásban, és + 5 millió felújítási költség 10 évre számolva.

És akkor ez csak lakás, házra gondolom nagyságrendekkel több.

2021. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

" a szülők nem akarják eladni a házat?2


EZT kérdezem, hogy milyen megfontolásból nem akarják a szülők eladni a házat.:)

2021. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Nálunk pl azért nem adták el a szülők a házat, mert érzelmileg kötődnek hozzá, és kihasználják az üres szobákat is, elég aktív életet élnek idős korukra is. Én sem szándékozom eladni majd a házunkat később, én is kötődök hozzá, a környékhez, a kertemhez. A gyerekeknek beépítettük a tetőteret, ha majd kirepülnek lezárjuk és kész.
2021. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Én mondjuk ilyen 88m2es lakást nem adnék el, nem olyan hú de nagy az két személyre, és nem is kell tízévente felújítani a lakást. Maga az eladás, az adók, az ügyvédi költség, a költözés egy tortúra és sok pénzkiadás. Az a tíz évre levetített másfél 2 milla az nem sok, megérné a plusz teret. Egy kétszintes, 130m-200m2 es ház már más tészta, viszont ott meg le lehet választani egy lakást amit ki lehet adni. Ismerek olyat, aki ezt csinálja.

Végigcsináltam egy lakásvételt, borzalmas sok energia, idő, stb kellett hozzá, én inkább a már meglévő ingatlanokban gondolkoznék, és támogatnám a gyereket anyagilag a lakásvételben a bevételeimből, mondjuk ez alap.

2021. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

38-as, te állandóan ezzel az ötlettel jössz, hogy a szülők adják el a házukat, és abból vegyenek két kisebbet. Nincs mindenkinek budapesti belvárosi lakása, aminek az eladásából két másikat lehet venni. Sok vidéki házat nem lehet annyiért eladni, hogy két kisebb ház ára vagy ház+önerő kijöjjön belőle. Vannak ingatlanok, amiket nem lehet eladni egyáltalán. Vagy ott vannak a nyolcvanas években saját kezűleg épített, mára leromlott műszaki állapotú házak, amiket kb telekáron lehet eladni.


És mi van, ha több gyerek van? Mondjuk akár három is? Hány lakást vegyenek egy 80 m2-es árából?


Szerencsédre olyan családba születtél, amelyik jó helyen lévő lakáshoz jutott, és ebből profitáltok, kihasználva ezeknek a lakásoknak az értéknövekedését. De nem indul mindenki azonos esélyekkel. Ismertem olyan családot, akik nem tudták megvenni a 90-es években az önkormányzati panelt még nyomott áron sem, és így bérlők maradtak utána is. Egyszerűen nem tudták összeszedni azt a pénzt sem. Azok a gyerekek tuti nem számolhatnak semmilyen szülői vagyonnal.

2021. febr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim vidéken élnek. Én és a testvérem Budapest környékén. A szüleim 120 nm-es családi házának reális piaci értéke 15-16 millió forint úgy, hogy egy 90-es években épült kétszintes, folyamatosan korszerűsített (új vezetékek, néhány éves fűtési rendszer, műanyag nyílászárók, 12 centis szigetelés, födém szigetelés, parkosított udvar, teljesen felújított belső tér). Ez a ház Pest megyében alsó hangon 60 millióért elmenne, de inkább többért. 15 millióból szegények mit csináljanak? Kapnának egy kis lyukat a közeli városban, és mellette támogathatnának minket 1-1 millió forinttal talán. Mi sem lennénk kisegítve, de cserébe nem is lenne hova hazamennünk havonta, két havonta. Megérné?

Mi a tesómmal fiatalok vagyunk (30-asok). Megoldjuk az életünket. Ha hitellel, akkor úgy. Nekem többet ér az, hogy karácsonykor, húsvétkor, vagy csak egy átlagos hétvégén van hova hazautazni úgy, hogy a saját családjainkkal is elférünk anyuéknál. Ők ezért sem akarnak kisebb házba költözni. Mindig emlegetik mennyire szeretik, amikor hirtelen összemegy a ház, annyira benépesedik egy-egy hétvégére. Hangzavar van, egymás hegyén-hátán mászkálunk, szűkösen, de letudunk ülni egy asztalhoz, stb. Szeretettel van látva nagymama, unoka, háziállat, mindenki.

Fenntartási költségben nyilvánvalóan látható, hiszen a tetőteret is fűteni kell, de ebben is lehet előre gondolkozni. A nagyobb felújítások (energetikai szempontból) már akkor elkészültek, amikor még otthon laktunk. Az új fűtési rendszer már úgy van megoldva, hogy egyszerűen fűthető/nem fűthető külön a tetőtér és már a terv is megvan a fejükben, hogyha nehezükre esik ezt már fenntartani, akkor hogyan zárják le a tetőteret, amikor éppen nincs rá szükség.

Mivel fent nincs csak 3 szoba és egy gardrób, ezért érdemben egyéb többlet költséggel már nem jár a plusz tér. 5-6-10 évente ki kell festeni és kész. Ők a mai napig úgy gondolkoznak, hogy mire nyugdíjba mennek, addigra annyira "kész" legyen ez a ház, hogy halálukig ne kelljen hozzányúlni egy-egy tisztasági festésen túl.

2021. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!