Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti szeretitek a panelt?

Ti szeretitek a panelt?

Figyelt kérdés
Szerettek panelban elni? Miota laktok panelban? Szamodra mik az elonyei, esetleg hatranyai? 10-bol hanyast adnal a panelra?:) koszonom a valaszokat! :)

2016. máj. 8. 19:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Illetve bocsanat, nem utolso, hanem 8-as valaszolo.
2016. máj. 8. 22:29
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha figyelmesen olvastad volna, egy szóval sem azt írtam, hogy T.Kérdező (te) pontoz le.

Ám kifejthetem, hogy milyen a panel.

Nyáron dög meleg, ha nem tudsz kereszthuzatot csinálni (és nincs klímád) pokli, főleg a felsőbb szinteken.

Egy kupacon lakik kismillió ember, de azt se tudod ki a szomszédod.

A lift, ha működik jó, ha nem az ciki. Ha tisztességes a lakóközösség (hülyék mindenhol vannak) akkor van pénz karbantartani, pályázni felújítani. Ha nincs akkor "rádomlik" az épület. (nem csak a lépcsőház mocskos, elavultak a közös tulajdonú vezetékek, strangok, szellőzők) Ha valami tönkremegy jön a lakó gyűlés rendkívüli közös költség befizetés, azért szavazzatok, meg többet, mert úgyis lesz olyan aki nem fizeti be. A hátralékosok nem fizetnek, behajtani lehetetlen vagy csak hosszú évek és sok pénz ráfordítása.

Mindenhol van olyan lakótárs (esetleg albérlő) aki nem az minimálisan elvárt "normák" szerint él. (értsd a kutyája összeszarja a liftet, folyosót, rosszabb esetben a gazdája is, elrontja a bejárati ajtó zárját, a kaputelefont szétveri stb.)

Szóval inkább a diófa alá sátorba, mint panelba.

2016. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Panelban nőttem fel, nem volt az olyan rossz, jóban voltunk a szomszédokkal, nem volt zaj se, jó elosztású, kellemes kis lakás volt, nagyon sajnáltuk eladni.
2016. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi most költöztünk 18 év panellakás után ki kertesházba február elején.18 évig laktam panelban ,szerettem,jó volt ott lakni.De...Mostmár látom a különbésget ,egy percre sem hiányzik az a lakás,imádunk kertes házban lakni:)
2016. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 acelsziv ***** válasza:
69%

12: csak pár hozzáfűzés.

Családi házban nőttem fel és nyáron az is dögmeleg volt. Kánikulában amikor szó szerint áll kinn a levegő sehol nem lehet szó kereszthuzatról.

És köszönhetően a panelprogramnak nyáron nem volt dögmeleg a lakás.

A ház karbantartására a pénz nem csak a lakóközösségen, de a gazdálkodáson is múlik.

Nálunk 9 éve 8000 fot a közös költség. 100 lakás van két lifttel és van pénz mindenre. Tiszták és rendesek a folyosók, jók a liftek. Ha valami tönkremegy megcsináltatjuk külön befizetés nélkül, mert a közös költség egy része karbantartási alapba megy és a képviselet nem lopja ki a pénzt.

A hátralékosok lakására első helyre kerül jelzálog, ha nem fizetnek éspedig nagyon hamar. Ennek megfelelően a notórius nemfizetők már eltűntek a házból. Szelektálunk. Kamerák figyelik a fontosabb helységeket így a rongálók el vannak kapva és a kár be van hajtva.

Így is lehet.

2016. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

T. Acélszív!

Igen úgy is lehet és az is a normális. Illetve az lenne a normális, de sajnos ez nem mindenhol van így, és sajnos saját tapasztalatom, hogy ez ritkább. A panelprogram sok helyen azért bukott meg, mert a lakóközösség egy szűk látókörű része nem járult hozzá, nem szavazta meg (önerő, hitel, rendkívüli közös költség befizetés) a többi tulajdonos ezért "szív".

Sajnos az épületek egy részénél volt panelprogram (részleges vagy teljes), a többi állapota sajnos siralmas, de még a panelprogramosok között is van olyan amiben építés korabeliek a közös vezetékek, strangok (szellőzők, víz nyomó vezetékek, közös szennyvízcsövek). Ezek felújítása, ha időközben nem cserélték (kb.:40 éves vezetékek) ma már nagy költségű munkák.

A közös költség tartozások behajtása egyre nehezebb, egyre több "megelőlegező" költséggel jár, amit a ház csak akkor kap vissza, ha a vh. talál tiltható jövedelmet, vagy a tulajdon(rész) árverezésre kerül. Addig sajnos a ház pénze benne áll.

2016. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Én laktam panelban 4 évet...Szerintem nagyon igénytelen... Már 3 éve újra családi házban lakom, nagyon szeretem, hogy bent is van 150 négyzetméter életterem, nálunk a ház sem meleg ugyanis családi házat is lehet szigetelni, sőt elárulom erre is van program, normális nyílászárók vannak, télen viszont kellemes (Fa kazán és gázkazán is van)
2016. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Laktam panelban, társasházban, (most) házban.

Mindegyiknek van előnye hátránya.

Mindegyik lehet rossz vagy jó (környezettől függ elég rendesen).

Ha mondjuk mindegyik kb. u.olyan jó környezetben van, akkor is van előnyük, hátrányuk egymáshoz képest, attól függően, hogy kinek mi a fontos, mindenki mást szeret.

Ha úgy alakul simán visszaköltöznék házból panelba, a helyzettől függően.

2016. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteg függ a szomszédoktól és a lakókörnyezettől, én egy csóró kertvárosi családi házból költöztem egy jó környéken lévő, szigetelt panel házba, kész megváltás volt...
2016. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat :)))
2016. máj. 14. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!