Az alberlok másfajta embernek érzik magukat eletstilusban attól hogy nem akarnak házat venni?
#10 "Nem kéne a fél országnak albérletekben vegetálnia ha egy normális ország lenne ez, de attól nagyon távol áll..."
A magyar lakosság több, mint 85%-nak van saját ingatlana. Az EU-ban nem nagyon van hasonlóan nagy arány más országban, sokkal többen laknak bérlakásban, mint nálunk.
"Az Európai Unió országaiban 10 emberből 7, azaz a népesség 70 százaléka saját tulajdonú házban vagy lakásban él. Ebben az összevetésben hazánkat csak Románia előzi meg, ahol a lakosok 96 százaléka saját ingatlanban lakik. Magyarország a második (92 százalék) a rangsorban, kevéssel marad csak el tőlünk Szlovákia (91 százalék) és Litvánia (90 százalék). A lista végén Németországot találjuk (51 százalék) valamint szomszédunkat, Ausztriát (55 százalék)."
Nem kellene a ballib ostobaságokat kritika nélkül állandóan benyalni és közben elfelejteni, hogy az internet arra való, hogy az adatokat meg lehessen találni, tehát pillanatok alatt lebuksz a hazugsággal!
Mi szeretnénk ugyan lakást venni, de tudjuk és élvezzük, hogy ez egy másfajta életstílus, mint amit akkor élünk majd, amikor saját lakásunk lesz. A belváros közepén bérlünk lakást, se nem reális, hogy itt vegyünk pár éven belül, se nem itt szeretnénk letelepedni és családot alapítani.
Szóval az albérletezés nekünk tényleg egy másik életstílus "bérlését" is jelenti és hálásak vagyunk, hogy ez is belefér az életünkbe.
Így van, az albérletben élők másfajták
Olyan éjszakai lények, akik nem mehetnek ki a fényre, az éjszaka leple alatt tevékenykednek, és vagy csak úgy mehetnek be egy házba, ha bekopognak és behívják őket.
Albérletben alszanak, félnek a napfénytől, a feszülettől, a fokhagymától
#17 Nem, nem gazdaságosabb. Magyarországon, ahol a hitel törlesztője és a lakbérek simán felcserélhetőek, sok városban a bérleti díj magasabb is mint a hitel törlesztője amit a vásárláshoz kellene felvenni, itt nem gazdaságosabb.
Vannak persze kivételes esetek, pl. egy belvárosi ingatlannál ami régi, ezért a lakbér nem lehet túl magas, ellenben az ára az ingatlannak a helye miatt extrém magas, de az országban általánosságban jobban megéri megvenni az ingatlant mint bérelni.
Az ingatlan vásárlása maga is befektetés, a bérlésre kifizetett pénz pedig más ingatlan vásárlást segíti elő.
Én ezzel nagyon egyedül vagyok, de en pl azért nem veszek ingatlant az országban, mert ha bármikor beüt valami katasztrófa, akkor inkább meneküljek úgy, hogy van 50 millió a számlámon (nagyrészt euróban), mint úgy, hogy van 5-8 millióm + egy lakásom/házam ami kb eladhatatlan vagy csak nagyon keveset ér addigra.
Ilyen katasztrófákra gondolok:
- Klímaváltozás: Szemünk előtt zajlik a dolog, egyre gyorsuló ütemben és a Kárpát-Medencét különösen érinteni fogja Európa többi részéhez képest. Nem bírom a meleget, ha a nyaraink tartósan 39-45 fokosak lesznek (ami nem 3, hanem 4-5 hónapig fog tartani), akkor húzok el innen.
- Demográfiai hanyatlás: Magyarországot nemcsak az elöregedés, hanem az elcigányosodás is fenyegeti. Nem akarok olyan országban élni, ahol 20-30% a cigók aránya, mindemellett a lakosság 30%-a 65 év feletti.
- Kilépünk az EU-ból/NATO-ból: Egyértelmű, hogy mekkora gazdasági és társadalmi katasztrófával járna mindkettő, gondolom nem kell részleteznem.
- Nem zavarjuk el a Fideszt még 2030-ban sem.
Ilyen szempontból jobb az albérlet, mert ha beüt a krach, csak bepakolsz egy bőröndbe, repülőre ülsz és letelepedsz egy még élhető országban. Ilyen tartalék mellett pedig ha egyszerű gyártosori munkát vállalsz is, simán meg tudsz majd élni.
Ha pedig mégse lesz katasztrófa az országban, akkor meg öregségemre kp-ra veszek egy kis lakást valahol az Alpokaljához közel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!