Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun lakni és ott dolgozni?

Falun lakni és ott dolgozni?

Figyelt kérdés

Milyen munkahely van nálatok falun? Egyáltalán van még olyan település, ami helyben elég sok munkahelyet kínál?

Mert sok előnye van a falusi létnek, na de a munkalehetőségek???



júl. 22. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit nézünk falunak, bár itt ahol lakom nem nagyon van. Ez egy ezer fős kis település. Van 2db csemegebolt, abból csak az egyikben dolgozik 2 alkalmazott (azok is már 20+ éve be vannak oda betonozva), a másik boltban a tulajdonos maga dolgozik.


Van egy polgármesteri hivatal, ott dolgoznak nyilván de ott se olyan sokan. Van egy általános iskola, ott tanári végzettséggel lehet dolgozni, a helyi karbantartó már akkor is ott dolgozott mikor én voltam ott iskolás, pedig már felnőtt vagyok azóta. A takarítók szintén olyanok, hogy ugyanazok az arcok vannak be betonozva. Konyhások szintén.


Van még egy kocsma, de abban a tulajdonos családja dolgozik, soha nem volt felvétel. Ezen kívül még van közmunka program dehát az nyilván alapból felejtős.


Szóval még munkahely éppen lenne is, csak az a baj a faluval, hogy akiket egyszer felvesznek egy helyre akkor ők onnan is mennek nyugdíjba nekem ez a tapasztalatom.

júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan, nálunk ugyan ez!
júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nincs nagyon hol dolgozni falun, a többség bejár a közeli városba konkrétan mindenért. Jó esetben csak a kisvárosig.
júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Munka az éppenséggel lenne bőven ott.Meg hely is hozzá..Valójában adná magát,hogy milyen munkákat csináljon az ember falun.Amit régen...
júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Városban dolgozok. A faluban csak annyi a jó, hogy cigány mentes.
júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Férjem szülei falun laknak, de egyikük 60, a másikuk 15 kilométerrel arrébb jár dolgozni.
júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Mennyire falu? Úgy értem ezt nálunk a Bp-től lévő távolságra mérik kilométerben, vagy más nagyobb városokhoz ahol munka is van (Győr, Debrecen, Székesfehérvár). 50 km-es körzeten belül már lassan agglomerációnak számit ami azért még nyomokban tartalmaz falut. Szerintem az 1 órás út a lélektani határ a munkahelyig..
júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!