Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet tulajdonosa rendelkez...

Albérlet tulajdonosa rendelkezhet kulccsal a lakáshoz amit bérlek?

Figyelt kérdés

Nagyon kellett egy lakás ahová most beköltöztünk.Megkértük a tulajdonost,hogy cserélje le a zárat.Szó nélkül megtette,ki is fizette,tőlünk nem kért pénzt.

Viszont eltett 1 darabot a kulcsok közül,hogy az nekik is kell hogy legyen.

Nem akartunk vitázni,meg már a szerződést is aláírtuk.

Nem érzem jól magam sajnos ettől.



szept. 1. 11:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
57%

Nem pofám van, mert nem állat vagyok, aki viszont így beszél, ír, az nyilván nem kultúrált.

Munkanélküli sem vagyok és ingázni sem kényszerülök, nem értem honnan szedsz efféle zöldségeket, de te dolgod.

A házam, a lakásaim sem forgalomképtelen zsákfalukban vannak, hogy máshol “legyek kénytelen” dolgozni, de engem a te életed meg ingatlanjaid értéke cseppet sem érdekel- te vajon honnan veszed a bátorságot, hogy minősítsd az enyémet?


Ha bérelni KÉNYSZERÜLSZ akkor nem a tiéd az ingatlan, amiben laksz, tehát kötelességed betartani a szerződésed feltételeit és díjért cserébe kölcsön kaptál egy nagyértékű dolgot használatra- teljesen lényegtelen, hogy mennyivel többet ér a kulipintyód Piripócson, ha akkora palota, olyan fantasztikus adottságokkal, hogy még kiadni is “nem vagy rászorulva” akkor nyugodtan éljél ott- ha meg nem bírnál onnan ingázni, akkor az MOST NEKED pontosan annyit is ér a napi életviteledhez: használhatatlan.


A bérleményed meg addig az “otthonod”, ameddig fizeted- de ez is a te dolgod, miért hiszed azt, hogy ez egy ingatlantulajdonost érdekel?

Mi köze ennek az eredeti kérdéshez és a kulcshasználathoz?


Olyan szuper, hogy olyan bérbeadó nem vagy, de osztod az észt a két otthonodból, na persze.

Ha akkora fantasztikus értékű lenne az Isten háta mögötti házad, hogy fanyalogva KÉNYTELEN vagy máshol harmadannyiért bérelni, hogy tudj dolgozni, akkor valóban a vagyonos réteget képviseled, a felső tízezer megbecsült tagja vagy (én nem!)m gratulálunk hozzá.

A pénzügyi tudatosságod példaértékű, tanítani való, hiszen a lokációja miatt jelenleg számodra használhatatlan drága kulipintyót is öröm lehet fenntartani :)

Senki nem tehet arról, hogy neked savanyú a szőlő és igenis fenntartom, a magam vonatkozásában is követendőnek tartom:

- ott kell élni, ahol megélni (dolgozni, tanulni, vállalkozni) tud valaki

- ha másutt van használhatatlan ingatlanja, abba nem önteni kell a pénzt számolatlanul, hanem értékesíteni kell és olyan helyen tulajdonolni, akkorát és olyan felszereltséggel, ami a jelenlegi élethelyzetnek megfelel

- ha változik az élethelyzet (család nő, nyugdíjas vagy özvegy lesz valaki, esetleg lerokkan az emeleten stb)- akkor ismét váltani és olyan élőhelyet választani, ami a legoptimálisabb

- pénzügyileg tudatos ember nem tart fenn olyan ingatlant, amiben nem él életvitelszerűen, csak a fenntartási költség van vele- érzelmileg emberekhez kell ragaszkodni, nem téglakupacokhoz

szept. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
37%

31# ki mondta hogy ingázol?

Ezt a baromságot honnan szedted?

Ki mondta hogy zsákfaluban lakom?

Nyilván az ország egyik legfrekventáltabb helyén van házam, a munkám is viszonylag speciális.

Boldogan fenntartom a házam, eszemben sincs eladni, sem kiadni. Miért is kellene? Mert te azt mondod? Mondtam, nem vagyok rászorulva.


Szeretnéd te azt a házat azt hiszem. De neked ott soha a büdös életben nem lesz.


Egyébként bérbeadó is vagyok, nem olyan nagy pofával mint te. Egy másik kisebb lakásom van, egyébként mind megyeszékhelyen, de ha neked az zsákfalu, ám legyen. Biztos tanult lehetsz, ha még az ingatlanok helyrajzi besorolásával sem vagy képben.


Még egyszer ismétlem, a legjobb helyen van a házam és a soeciális munkám miatt vagyok távol. De te biztos olyan csökkent értelmű vagy, hogy ennek értelmezése meghaldja a képességeidet.

De tudod mit?

Én nem hiszek neked semmit. Nincs neked semmid sem csak itt álmodozol. Hát további jó álmodozást.

szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
19%

Azok sem örülnek a kulcsnak, akinél korábbi főbérlő visszaélt vele. Avagy egyetemi éveim eleje és az eltűnő fehérneműm, ami akkor tűnt el, amikor a lakótársam otthon se volt egy hete(tehát tuti nem rakta el véletlenül).

Én is úgy vagyok vele, hogy a bérbeadónak ne legyen kulcsa. Ha úgyis csak megbeszélésre jöhet, akkor úgyis beengedem, lakótársam beengedi, nem kell kulcs.

Hozzáteszem, nekem mindig volt 1-3 három lakótársam, sose volt olyan, hogy pár óránál tovább nincs otthon senki.

szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!