Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet tulajdonosa rendelkez...

Albérlet tulajdonosa rendelkezhet kulccsal a lakáshoz amit bérlek?

Figyelt kérdés

Nagyon kellett egy lakás ahová most beköltöztünk.Megkértük a tulajdonost,hogy cserélje le a zárat.Szó nélkül megtette,ki is fizette,tőlünk nem kért pénzt.

Viszont eltett 1 darabot a kulcsok közül,hogy az nekik is kell hogy legyen.

Nem akartunk vitázni,meg már a szerződést is aláírtuk.

Nem érzem jól magam sajnos ettől.



szept. 1. 11:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
66%
#20: Nem. De egyetértek vele.
szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
61%

Rendelkezhet csak nem használhatja. De pl ha tűz van es te nem vagy itt ő meg igen akkor nagy károktól óv meg.


Amígnem használja egyedül a tudtod nelkul addig simán lehet neki is kulcsa.az en tulajomnak is van. Sose volt bent ugy h ns tudtam volna rola (szomszed figyel). Egyszer meg elore megbeszeltem h jon szerelni de en nem voltam otthon. Meg jol is jott.


Mondjuk a tulaj ismeros ismerose szoval megvan az alap bizalom

szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
18%
Még kő hogy van kulcsom, másképp hogy csekkolom a lakást ha nincsenek otthon a bérlők?
szept. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
11%

A tulajdonosnak mindenféle képen kell egy kulcs, amivel bármikor betud menni a kiadott lakásba, amit mások bérelnek tőle.

Pl... bedöglik a mosógép, neki kell bemenni-e a lakásba, hogy azt eltudja szállítani vagy a szerelőt beengedje, hogy megtudja javítani. Kb... több tucatnyi dolog miatt. Éppenséggel te nem vagy otthon, mert munkába vagy az ország másik felébe vagy. Bármikor bemehet ellenőrizni, hogy rendesen betartod-e a szerződés feltételeit. Nincsen dohányzás a lakásban, vagy nincsen kisállat a lakásban. Milyen állapotban van a lakás. Stb...

Én még nem találkoztam olyan tulajdonossal, akinek nem lett volna a saját lakásához kulcsa.

szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%

#24

Nem igaz. Nem mehet be bármikor. Javítani-szerelni is csak előzetes megbeszélés alapján

Általános ellenőrzésre is csak előre megbeszélt időpontban mehet be

szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
43%

Nagyon is igaz, mert én eddig csak ilyen tulajdonosokkal találkoztam.


24-es voltam.

szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
57%

#26 akkor nagyon sajnállak.

Konkrétan törvénytelen bemennie nélküled hisz a szerződéssel bérleti és használati jogot adott

szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
49%
Ha bemegy a lakásodba ellenőrizgetni, a beleegyezésed és bejelentés nélkül,pláne a távollétedben, azzal törvénysértést követ el. Ha van szerződésed feljelentheted a rendőrségen.
szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem tudom, hogy miért vannak így kiakadva egyesek, hogy a tuljanak van kulcsa, de nálunk ebből sosm volt gond. Egyszer sem élt vissza vele, nem akart bejönni, nekem viszont megnyugtató, hogy gond esetén nem csak nálam van kulcs. Szerinetem ez csak azoknak probléma, akiknek vaj van a fülük mögött, olyan állapotban tartják a lakást, amiről tudnák, hogy a tulaj nem örülne, ha meglátná. Én vigyázok rá, mert tudom, hogy nem az enyém, de cserébe a tulaj is együttműködő. Lehet ellenségesen is hozzáállni mindenhez, de az sosem szül jót sehol.
szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
32%

8# Azért kicsit nagy a pofád.

Értem én hogy neked fut szekér és munkanélküliként az innen onnan összeszedett lakásaidból élsz, de!

Képzeld el, én pl más városban vagyok kénytelen dolgozni, de mivel az otthoni házamat nem adom fel, ezért albérletben lakom a munka közelsége miatt.

Szóval nagyon sértő, és tudatlanságodra vall, ha neked egy bérlő automatikusan nincstelent jelent.

És nem vagyok rászorulva hogy kiadjam a házamat, ki sem adnám, mert így két otthonom van, nem mellesleg kb háromszor annyit ér a házam mint amiben albiban lakom. És szerintem vagyunk még így páran az országban "nincstelenek".

szept. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!