Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet tulajdonosa rendelkez...

Albérlet tulajdonosa rendelkezhet kulccsal a lakáshoz amit bérlek?

Figyelt kérdés

Nagyon kellett egy lakás ahová most beköltöztünk.Megkértük a tulajdonost,hogy cserélje le a zárat.Szó nélkül megtette,ki is fizette,tőlünk nem kért pénzt.

Viszont eltett 1 darabot a kulcsok közül,hogy az nekik is kell hogy legyen.

Nem akartunk vitázni,meg már a szerződést is aláírtuk.

Nem érzem jól magam sajnos ettől.



szept. 1. 11:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
72%

3-as: minden nem-magyarországi helyen az teljesen alap, hopgy amíg ki van adva egy lakás, addig a tulajdonos csak a bérlö engedélyével mehet be a lakásba, és a bérlö nem köteles kulcsot adni a lakáshoz. Söt teljesen általános, hogy a bérlö kicseréli a zárat a sajátjára - ha elköltözik, akkor az eredetit visszateszi, a sajátot meg a következö helyen szereli be.

Nagyon érdekes, hogy SOHA nem keresik a tulajdonost, ha valmi történik, MINDIG a bérlöt - ez már csak azért is így megszokott, mert az esetek jó részében a tulajdonos több száz km-re lakik, söt a bérbeadás is a legtöbbször megbízotton (ügyvéd) keresztül történi, a tulajdonos meg a bérlö nem is találkoznak egymással.

Ennek ellenére nem mennek tönkre a lakások víz/tüz egyebek miatt, a bérleti rendszer sokkal korrektebb módon van szabályozva, mint Magyarországon

szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
67%

Ember... A személyeskedés ott kezdődik, hogy te lenincstelenezel, seggkilógózol (2x is) de még te vagy felháborodva.

Egyébként eléggé szép képet alkot rólad a hozzászólásod (mindegyik).

Te albérletet adsz a nincsteleneknek, a senkiknek, azoknak akiknek kilóg a seggük a gatyájukból ugye? :D


Ennyi be is fejeztem, magadat járatod le a továbbiakban, te, a micsoda NŐ!

szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
28%

Maradjatok már, gondolhatjuk, hogy magyar helyzetre keres itt valaki választ egy magyar oldalon, nem?

Ha külföldön élne vagy ott lenne vendégmunkás gondolom azt írta volna

szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
28%

11-nek: 3 vagyok.

Tudom, külföldön (maradjon inkább a példád pl német viszonyokra, ott OK) valóban máshogyan van, én ott tanultam, én sem láttam a tulajdonost.

De ott vannak korrekt ingatlanirodák, más a jogi szabályozás és más a bérlői-bérbeadók kultúra is.

Sokkal inkább jellemző, hogy egy átlagosabb középréteg is bérel, kisebb a tulajdonosok aránya a társadalomban, így azért talán ez is afelé mutat, hogy nincs olyan óriási vándorlás sem (nyilván az egyetem, fiatalok más, a családosok talán stabilabbak).


A hazai jogi szabályozást lehet számon kérni, hogy miért a tulajdonost kérik számon mindenért. Hidd el, nekem nem lenne gond akár a vízmérőt sem átíratni a bérlő nevére, de van, amit egyszerűen nem lehet megtenni, más szolgáltató meg más szabályozás alapján rugalmasabb.

Ha a hatóságok hazánkában mindenütt naprakész nyilvántartást vezetnének arról, hogy az adott ingatlan kié és ki a használója/bérlője, akkor pl nem engem szólítgatna fel meg bírságolgatna meg a helyi önkormányzat sem, ha a bérlőm nem söpri el a havat a kapu előtt vagy hagyja elparlagfüvesedni/elgazosodni a ház előtti árkot… hidd el, nekem is könnyebbség lenne, ha nem kellene ezt is intézni.

Itthon az ingatlanüzemeltetéssel is foglalkozó és bérbeadást is intéző cégek nem nagyin állnak szóba magánszemély tulajdonosokkal, 1-2 ingatlanos portfólióval depláne. Én kerestem már meg fővárosi ilyen céget 2-nél több kiadott ingatlanunkkal kapcsolatban, de mivel volt benne pest (vár)megyei is, nem is nagyon lelkesedtek, a munkadíjuk meg 10+% a bérleti díjra vetítve.

Ha annyival megemelném a bérlemények díját, akkor meg azért lennék kapzsi kapitalista, a bérlő keresne mást nyilván.

Ha minden bérbeadó ilyen cégekkel üzemeltetne, akkor meg nyilván a köztes szereplő munkadíja általánosan beépülne az árakba, akkor megint a bérbeadók lennének a hálátlan dögök ugye…

A másik oldala a szabályozottság/azabályozatlanság hazai témájának meg az, hogy sok a feketén, nem adózva/bevallva kiadó tulajdonos is- én nagyon, a jelenleginél sokkal inkább szankcionálnám ezt is.

Illetve a költségelszámolást reformálnám meg, ha valaki akár magánszemélyként is végez ilyen tevékenységet és adókedvezménnyé lehetne alakítani.

Amíg viszont Magyarországon a jelenlegi zavarosabb szabályozás van, addig itt bizony nekem is elemi érdekem figyelemmel lenni a tulajdonaimra.

Nem vagyok a bérlők ellen, szerintem ez látszik a kommentjeimből (nem is főleg belőlük élek), de azért azt ismerjük már el, hogy ez nem egy egyensúlyi helyzet.

szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem bárki, akinek lakása van, nem gondolhatja komolyan, hogy a saját tulajdonához ne legyen kulcsa. Azt értem, hogy a bérlő ezt sérelmezi, de én biztos tartanék saját kulcsot, ha kiadnék lakást. Nem mindegyik bérlő szent, elég durva sztorikat hallani. Voltam olyan bérleményben, ahonnan a bérlő a lámpákat és a radiátort is elvitte. Nyilván fizetni se fizetett. Szállodákban is van kulcsa még a takarítónőknek is a szobátokhoz.

Mondjuk az albérlet egy megalkuvás. Sose lesz olyan jó, mint birtokolni valamit. Aki szabadon akar rendelkezni az ingatlan fölött, vegyen sajátot.

szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 SZTANN ***** válasza:
26%

IGEN, lehet kulcsa - sőt kell is. De nem mehet be a bérlő tudta nélkül, viszont a bérlő nem akadályozhatja meg abban, hogy előre bejelentkezve meg ne nézhesse a tulajdona állapotát (rendeltetésszerűen használja-e, vagy pl. hányan laknak ténylegesen, stb.) A bérleti szerződésben kell rögzíteni, milyen időszakonként KÖTELES a bérlő beengedni a tulajdonost (ha pl. a bérlő elutazott, akkor is megengedi a tulajdonosnak, hogy távollétében a saját kulcsával bemehessen). És NEM CSERÉLHETI LE A ZÁRAT. Ennek a szerződésben benne kell lenni, és ha nem teljesítik, azonnali felmondással járhat.

(A zár lecserélése a tulajdonos joga, ha felmondás után a bérlő nem hajlandó kiköltözni. Akkor ő lecseréli és lezárja a lakást.)

szept. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
61%
#16: Nem tudom miért lett lepontozva a 16-os, pedig teljesen igaza van. Hasznos és praktikus, ha a tulajnak van kulcsa, de nem élhet vissza vele. Nem mehet be csak úgy, de előre egyeztetett időpontban a bérlő jelenlétében miért nem ellenőrizheti, hogy a saját tulajdonát valóban úgy használják-e, ahogyan az közösen a szerződésben rögzítették. Vagy ha probléma van, miért gond az, ha egy csőtörésnél a tulaj megy oda, hiszen az ő költségére történik a javítás? Vagy a bérlők azt hiszik, hogy lopni fog? Miért kell ezt feltételezni, ők is ezt tennék? Mert akkor az olyan bérlő, akinek természetes a lopás, az jobb is, ha nem lakik ott tovább. Az embernek jogában áll megvédeni a asaját tulajdonát, a szerződés meg olyan, hogy közös megegyezés kérdése. Ha nem tetszik, nem kötelező, lehet keresni másik bérleményt, ahol a tulaj szarik rá, hogy mi van a lakásával. De akkor majd ne csodálkozzon a bérlő sem, ha olyan lesz a fogadjisten, amilyen az adjonisten is volt.
szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó : csak egy részre reagálnék.

"Vagy a bérlők azt hiszik, hogy lopni fog?"

NEM, nem azt hiszik, hogy lopni fog, hanem zavarja öket, hogy a privátszférájukba betolakszik egy számukra idegen ember.

Te mit szólnál, ha egy random valaki, aki nem rokon, nem ismerös csak úgy bejönne a lakásodba (mégha elöre szól is, hogy jön) és elkezdi nézegetni a lakásodat, ellenörizni, mennyire van frissen takarítva, mit tartasz a szekrényekben, milyen ruhák vannak éppen a szárítón, stb?


EZ AZ, ami a legtöbb embert zavarja.

szept. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
46%

#18: Hozzád vendég sem megy sosem? Pont arról volt szó, hogy a tulajdonos nem csak úgy besétál bármikor, hanem előre szól, tehát te fel tudsz rá készülni, el tudod takarítani a kuplerájt és a szemétdombot, hogy legalább azt higgye a tulaj, hogy vigyázol arra, ami nem is a tied. Vagy ha mondjuk kimegy hozzád a rendőrség, mert a szomszédok felnyomtak, hogy túl erős a marihuánaszag, akkor őket sem engeded be, mert belenéz a privátszférádba?

Ember, gondolkozz már el egy kicsit! Senki nem a szétdobált szaros alsóidra kíváncsi, a tulaj nem fog bemenni csak azért, mert erre veri, hanem ha nagy baj van, akkor legyen egy biztonsági tartalék, mert őt fogják megdorgálni, neki lesz anyagi kára, ha egy csőtörés miatt a két hétig külföldön nyaraló bérlő okán nem lehetett bejutni a lakásba és emiatt az egész lépcsőházban nincs víz hetekig. Meg aztán azt se felejtsd el, hogy a lakás nem a tied! Használhatod, amiért fizesz, de a használatnak is van egy jogos mértéke, amit közös megegyezés alapján beleírtok a szerződésbe. Ez egy alkufolyamat is lehet, és ha neked nem felel meg a tulajdonos által felajánlott szint, akkor lehet hőbölögni, meg szidni a tulajt, de nem kötelez senki, hogy aláírd azt a szerződést és kivedd a lakást. Ilyen egyszerű.

szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
19-es te még mindig a 3-as vagy?
szept. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!