Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet tulajdonosa rendelkez...

Albérlet tulajdonosa rendelkezhet kulccsal a lakáshoz amit bérlek?

Figyelt kérdés

Nagyon kellett egy lakás ahová most beköltöztünk.Megkértük a tulajdonost,hogy cserélje le a zárat.Szó nélkül megtette,ki is fizette,tőlünk nem kért pénzt.

Viszont eltett 1 darabot a kulcsok közül,hogy az nekik is kell hogy legyen.

Nem akartunk vitázni,meg már a szerződést is aláírtuk.

Nem érzem jól magam sajnos ettől.



szept. 1. 11:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Elvileg rendelkezhet, de a lakó engedélye nélkül nem használhatja.

Neked megvan a jogod a zárat lecserélni, és nem adni neki kulcsot - csak kiköltözéskor vissza kell cserélni.

szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

A tulajdonos a lakás használati jogát átadta nektek, oda nem mehet be, ha nem egyeztek bele.

Ez ugyanaz, mintha valakinek van önkormányzai lakása, vagy bérel egy lakást hét végére, vagy nyaralót pár hétre, ott nincs joga a tulajdonosnak (az önkormányzat egyik dolgozója vagy a lakás/nyaraló tulajdonosa) bemenni a lakásba, az magánlaksértésnek minösül és akár fel is lehet érte jelenteni.

szept. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
66%

Hát ne haragudj, de több kiadott lakás tulajdonosaként nekem is minden SAJÁT ingatlanomhoz van kulcsom és lesz is.

Ez az enyém, akkor is, ha bérbe adom.

Azt természetesen vállalom és korrekten be is tartom, hogy a zárat kérésre cserélem, ha nem felel meg az előző lakó által ott hagyott- szoktam kérés nélkül is, mert ez teljesen elfogadható és normális kérés.



Bejelentés után nekem a SAJÁT tulajdonomba mindig jogom van egyébként belépni és ha kár vagy katasztrófa történik, akkor soron kívül is- jól is néznénk ki, ha ez nem lenne adott.


Van normális külföldi bérlőm az egyik lakásban- hazautazott az országába, családjába, szólt is- aztán egy hét múlva a közös képviselő hívott, hogy SOS be kell jutnia a ház szerelőjének az én lakásomba is, mert valamilyen házközponti vízcső valahol a falban elrepedt, ömlik a víz a közös területre, nézik azon az oldalon lévő lakásokban, honnan lehetne a leggyorsabban kárelhárítani… ha most a bérlőm kekekckedik és cserélgeti az ÉN lakásom zárját tudtom és beleegyezésem nélkül, akkor a fél társasház térdig jár a vízben és lehet intézni a biztosítóval a beázásokat, plusz szavunk se lehetett volna, ha szekercével beverik a biztonsági ajtót, mert ez az a helyzet, amikor a többség érdeke bizony felülírja az egyénét.


…azért ne ülnünk már fordítva a lovon… ami az enyém, az az enyém marad akkor is, ha időlegesen, pénzért megengedem, hogy használd.

Nálam sosem volt még gond ebből, mert én sem mászkálok be- minek is tenném? Ha dolgunk van előtte telefonon odaszólunk a másiknak és megbeszéljük, kölcsönösen alkalmazkodva. Ha meg kár van, akkor nem érdekel semmi, azonnal kell intézkedni- ha a bérlő tud, akkor ő, ha engem ér el rendőrség, közös képviselő, szomszéd, akkor én és ez nem vita tárgya.



Tegyél mozgásérzékelőt vagy telefonról is távolról ellenőrizhető kamerát a lakásba- az megnyugtat, nem? Nekem erre szavam nem lenne, sőt a beszerzésben is segítenék vagy fizetném, ha maradna a lakásban… nem annak kellene lennie az első ötletnek, hogy zárakat cserélgetsz, hanem annak, hogy beszélsz a tulajdonossal, akié a lakás epillanatban is és megpróbáltok MEGEGYEZNI annak szem előtt tartásával, hogy a bérlőnek sincs mindenhez joga… (meg a tulajdonosnak sem, csak én tudom mondani azt, ha valaki kekeckedik meg a jogaiért csápol, hogy ott a közjegyző előtt aláírt szerződés, ha nem tetszik, már mondok is fel, lehet költözni 30 napon belül, lesz más)

szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, amíg többségben vannak azok akik rákényszerülnek a lakásbérlésre és nem is tudnak válogatni, vagy versenyezniük kell másokkal a bérletért, addig kénytelen vagy lemondani bizonyos jogaidról az ilyen #3-as bérbadók javára. Lényegében kihasználják az emberek hátrányos helyzetét, miszerint lesz helyette más aki lemond a jogairól szó nélkül, csak legyen hol laknia.


Egyébként kedves 3-as, tetessél be kamerát a hálószobádba és add meg az elérhetőségeit, esküszöm nem fogom soha lekattintani. Ezt kb ugyanaz amit te is mondasz a kulccsal kapcsolatban. Tudom-tudom az a te tulajdonod, erre fogsz hivatozni, de itt most a lényeg, h ott a kulcs amire megesküszöl, hogy soha nem használod.

szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Sőt, praktikus is, ha valami komoly baj van. Persze csak úgy, a bérlő tájékoztatása nélkül nem mehet be. Nálunk volt olyan, hogy csőtörés volt és nem voltam otthon. Nagyon jól jött, hogy volt a tulajnak is kulcsa, mert ő meg nem lakott messze és rögrön tudott menni.
szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Igen van kulcsa. Intéz mindent, nekem ott sem kell lennem. Mint egy hotel, mire haza érek a készet kapom meg. Nekem így kényelmes is.
szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
55%

3-as: ha valaki önkormányzati lakásban lakik, a lakás az önkorma´nyzaté, tölük béreli, akkor szerinted egy lakáskulcsot az önkormányzatnak is kell adni és onnan valakik bármikor bemehetnek oda????

Ez ugyanaz lenne, mint amit te mondasz.

Egyébként akármennyire is a tiéd a lakás, ha kiadod valakinek, akkor a bérlet idejére a lakás használati jogát átadod a bérlönek, neked ez idö alatt nincs jogod bemenni oda.

szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
60%

3 vagyok- 4-esnek: több lakásom van bérbe adva, mindhez van kulcsom, senki nem is hepciáskodik, hanem megérti azt, amit én is és utánam más is leírt: ha káresemény történik, be kell jutni, a katasztrófavédelem vagy a rendőrség engem fog értesíteni, a közös képviselő vagy a szomszéd meg akit elér.


Nem használok ki senkit, bérleti díj felében átengedek használati jogot vagy annak egy részét polgárjogi szerződés szerint. Nem kell fröcsögni, vegyél te is 60-80-100 MFt értékű ingatlanokat és hallgassad itt a tanulatlanok uszítgatását, hogy kihasználsz mindenkit.

Nincs igazad.


A kamerához meg hogy férnék már hozzá, ha a bérlő nem ad kódot? Te normális vagy? Épp azt írtam, hogy még ehhez IS hozzájárulok (az esetleges kábelezés vagy kiépítés miatt), ha ettől valaki jobban vagy biztonságban érzi magát, de filléres tétel a wifis kamera is. Képzeld, a házamban VANNAK ilyen kamerák és igen, ha elutazunk, rá tudok nézni a telefonomról- biztonsági okai vannak… távfelügyeletes szerződések között is lehet ilyen opciót választani több cégnél is…nem keltsed már itt a felesleges feszültséget!


Bírom, hogy itt a nincstelen, jogban, életben tájékozatlan emberek ideböfögik az uszító szövegeiket- tessék a saját ingatlanodban cserélgetni a zárakat, abba senki nem szól bele, de ne oltogassad már itt a normális bérbeadókat meg bérlőket, mert kezd már unalmas lenni, hogy minden bérleménnyel kapcsolatos normális válasz le van hurrogva, csak mert kilóg a s..gged a gatyából, de ész meg a kanyarba se :D

szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%
Mekkora egy arcod van ocsem. Azt hiszed, hogy rajtad kivul mindenki putriban lakik az utcan aki nem ert veled egyet? :D
szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
38%

Nem hiszek ilyet (3. Vagyok ismét)- nem is kezdtem személyeskedni, sőt nagyon normálisan megindokoltam, miért van és lesz kulcsom a SAJÁT tulajdonomhoz és életszerű példát is írtam, hogy bizony kölcsönösen jelentős anyagi kár lett volna a vége, ha a bérlőm olyan, mint amire te “öcsém” itt buzdítasz.

Még egyszer leírom akkor: ismerem a polgárjogot, minden szerződésem (nem 1 db!) közjegyző előtt köttetett, záradékolt, korrekt és direkt van benne erre a kulcskérdésre is egyértelmű leírás, ami természetesen NEM jogellenes- ergo nálam működik, én is, a közjegyzők is jól tudjuk, helyesen járunk el és a bérlőim is elfogadják, megbízható, nem hepciáskodó-személyeskedő-proli stílus képviselői.


..de utoljára: nem gond, ha valakinek ez nem tetszik, nyigodtan vásároljon akkor 50+ MFt-ért az enyémeihez hasonló ingatlant és akkor nem kell kompromisszumot kötni 150-200 ezer forintokért havonta pl. Nekem nem fáj, de azért nem kellene itt a tudatlanságot meg a rosszindulatot szórni.

Komolyan mondom, hogy elég egy.két ilyen beszólogatós arc és nem kell csodálkozni, hogy a -leendő- bérlők némelyike akkora arccal van a jogaival, mit a bécsi kapu, a másik oldalon meg a nagyibútoros, napi szinten zaklatós szomszéd tulajdonos rémképe… holott mindkét oldal többsége rendes, normális, nem kellene itt fröcsögni.


…egyébként “öcsém” nő vagyok és eddig sem, ez után sem tartok igényt az egyetértésedre, normálisan válaszolj a kérdésre, ne személyeskedj, hogy a bérbeadók kapitalista lelketlen szemetek, de te vagy a jogsegély-szolgálat- a saját kiadó lakásaidban intézkedjél.

Ha nincs ilyened, akkor meg ne osszad az észt, legalábbis nekem ne.

KÖSZÖNÖM.

szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!