Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lemondtak a fiatalok a saját...

Lemondtak a fiatalok a saját lakásról?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy szinte minden fiatal pár már nem garzont keres albérletbe, hanem nagyobb, tágasabb lakást, magasabb áron. Lemondtak a saját lakásra gyűjtés lehetőségéről? 1 szobás lakást már nem is keres pár, inkább tágasabb, drágább lakást szeretnének. Pár éve még olcsóbb, kisebb lakást is sokan kerestek.
júl. 16. 20:21
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
39%

"Egyébként luxus nyaralásról szó sincs, vagy ha elmegy valaki külföldre egy pár napos, kirándulós nyaralásra az már luxusnak szamít?"

Hidd el, sokaknak az, bizonyára jónéhány köbméter mixerbeton ára!

"Egyébként pont erről volt itt szó, hogy sokaknak csak az irigykedés meg a sírás megy,nem a tettek, erre beírnak megint, hmm.."

Mondod ezt úgy, miközben olyanokat írsz hogy "mi annyiból szerencsések voltunk" vagy "nem akkor vettünk ingatlant amikor már 40-50millió volt egy kis lakás" ill. "Kaptunk pénzt igen".

Vagyis összességében a helyzetedet a

-szerencse,

-az olcsó ingatlanok lehetősége,

-szülői támogatás

nagymértékben segítette.

Akiket irigynek gondolsz, azoknak nincs szerencséjük, az olcsó ingatlanok időszakában még tanultak vagy pályafutásuk nagyon kezdő szakaszában voltak és szülői tánogatásuk sincs.

"Tudjátok mennyi a havi törlesztőnk a házra? 57.000ft. 7m önerő"

Ilyen jó világ volt akkoriban. Most ezt szorozd meg kb. 5-el. 300.000ft törlesztő, 35millió önerő. Ezt kéne átlagosan teljesítenie az ingatlanvásárlónak 0-ról indulva. Most még épp ki lehet kerülni ha faluban vásárol az ember, mert ott még kapni annyiér amit írtál. De hogy a mai, 20-as évei elején járó fiataloknak hogyan lesz saját ingatlanjuk, azt elképzelni nem tudom, mert pl. felénk is a környező falvakban megvettek mindent az utóbbi 5 évben. Kádár kocka házakat, 100 éves parasztházakat, vályogokat stb. ami romos, vizes, düledezik azokat is megvették, nyugati régió révén sok az osztrák tulaj is. Szóval nem sok minden maradt, legfeljebb immel-ámmal ha valaki kihal és a Bp-i örökösök eladják, bár azok meg olyan áron, hogy nem messze 3éve hírdetik csak nem tudja megvenni senki... Faház, meg ilyen-olyan hulladékból, gipszkartonból összeeszkábált tákolmány van még néhány... úgyhogy nem tudom mi marad szegény fiataloknak ha már ez se.

júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
50%

A 21-es válaszoló mit tett vagy jelenleg is tesz azért, hogy jobban keressen???

Nem kell válaszolni, általában semmit sem tesznek a siránkozók! Munkahelyváltás, túlóra, tanulás, külföldi munka, mindegy mert félnek kilépni a komfortzónából...


2017-18 körül a fizetések sem ennyik voltak, 2017-ben az éves nettó fizetésem 3,1 millió volt, tavaly pedig 9,9. És csak egy műszakvezető vagyok, 2017-ben is ugyan ezt csináltam.

júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
48%

"Átlag család elmegy évente 2* a közeli stradra, vagy max a balcsira"

Már lassan ez se igaz, lefigyeltem Balatonon már döntően csak az osztrák vesz kaját, a magyar viszi a hűtőládát. Szállodák is osztráktól hemzsegnek, nem magyartól. Hiába, régen ez is jobb volt, amikor még voltak vállalat üdülőhelyek. Balaton, Fertő tó környékét már kisajátította a propaganda, de hogy nem a köz javára az is biztos. Fertő tói luxusvillák is az osztráknak meg a fejeseknek készülnek. A magyar majd legfeljebb távolról nézheti ha felmegy a Gloriette kilátóhoz, persze csak ha tiszta az idő...

júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
75%

21-es mit tehetne?

1. Kereshetne többet. Ha a szakmájában nem lehet, vállaljon másodállást.

2. Lakás bérlet helyett bérelhet szobát, máris nem 150 ezer megy el a lakhatásra, csak 75.

3. Fentiek mellett már jó esetben havi 150-200 ezer forint megtakarítást megpróbálhatna képezni. Nem egetrengető összeg, de évi majdnem 2,5 millió.

4. Ha lesz párja és ő hozzátesz még ugyanennyit, akkor ez évente 5 millió.


Budapesten egy kisebb, de élhető lakás ára 40 millió forint mondjuk. 20% önerő 8 millió forint. Vagyis ha vannak ketten a projektre, akkor 2 év alatt megvan. De oké, menjünk biztosra, uhorjunk bele 40% önerővel, 16 millió forint. Akkor legyen 4 év kényelmesen na. 2x400 ezer forintra tisztán, kapni fognak 24 milliónyi hitelt, ami 20 évre nagyjából 180 ezres törlesztő lehet most kb., vagy is egy albérlet ára. Ha eddig megtudtak takarítani havi 350 ezer forintot mondjuk, akkor abból most 180 elmegy törlesztőre. A maradékot továbbra is félreteszik, évente 1,8-2 millió forinttal csökkenthető a tőketartozás. Kb. ennyi. 4-5 év szerintem nem akkora áldozat egy ingatlanért, de kinek mi. Ha egyedül maradsz a projektre, dupla ennyi. Az is kibírható azért, de semmiképpen sem lehetetlen. Tudom, nem számoltam bele inflációt, bérleti díj növekményt, hitelkamat változást, gyermekvállalást, blabla... Sémaként tekintendő, ugyanis legtöbben így csinálják, akik csinálják.

Egyébként akik azt mondják 8-10 éve milyen könnyű volt, csak néhány szám:

- A kezdő mérnök fizetésem 2015-ben nettó 170 ezer forint volt Budapesten.

- Egy minimál albérlet 60-90 ezer+rezsi volt akkortájt.

- Mi ismerőstől béreltünk egy ismerőssel 50+rezsiért és a s*ggünket a földhöz vertük örömünkben milyen jól jártunk. Vagyis a lakhatásom rezsivel 50 ezer forintba került. Kifizettem egy 20 ezres ltp-t, plusz vettem egy bérletet és ki lehet számolni mennyi lóvé maradt óriás megtakarításokat képezni. :) Ehhez képest azért a 16-20 milliós lakásárak is csillagászati összegeknek tűntek akkor, szóval azért azt ne durrogtassuk, hogy akkor mindenkinek milyen könnyű volt.

Nyilván sok év tapasztalattal, mérnök fizetésekkel ma teljesen máshogy látok 40 milliót, mint egy pályakezdő pedagógus, ez abszolút tény és vitathatatlan. De mi is elkezdtük valahol és nem, nem volt könnyű akkor sem.

júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
35%
34# vagyok, visszaolvasva látom az elvi hibát a példámban miszerint lakást bérelt a példában szereplő páros, vagyis a törlesztő díja nem pluszként jelentkezik, azt addig is kifizették, csak bérleti díjra. Tehát, méggyorsabb ütemben tudnak előtörleszteni, ha akarnak.
júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
78%
Már bocs, de ki beszél párosról? Ha 21-re gondolsz kihangsúlyozta, hogy egyedül van és a szülőket is támogatnia kell, ha rokkanatak lehet áponi is, mindjárt nem tud túlórázni járni...Lehet tanult, de sok diplomás is keveset keres. Az is lehet, hogy nem tanult, nem mindenkinek van képessége egy jól fizető szakmához, de úgy gondolom azért nekik is tudni kellene normálisan élni.
júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
74%
Sok hasonó kérdésben jönnek a faluval. Ahol tényleg olcsó az ingatlan ott általában nemigen van munkalehetőség a környéken, és a település nagy százaléka c.gány...Az eberek nagyobb részének még nem olyan a szakmája, hogy digitális nomád életmódot tudjon folytatni. A másik, hogy aki nagyvárosban élt nem valószínű (kivételek persze vannak és az is inkább idősebb korban), hogy jól fogja magát érzeni falun. Arról nem is beszélve, ha olcsó az ingatlan, általában olyan is, és rengeteget kell rákölteni, ez sem pálya azoknak akiknek az önerő is problémát jelent.
júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
31! Te most tényleg egy 175 milliós ingatlan minimum önerejét adtad meg itt? Látod, megint ott tartunk, hogy mindenki csak álmodozik, a kisebb egyszerűbb dolgok nem is jók. Csak a belvárosi, csak a nagy tágas, lehetőleg teljesen felújított kell.. 40 millióért már Budapesten kapsz lakást, nem csak önerőnek jó:D pont ebből indult a kérdésem tulajdonképpen, hogy hova lettek a párok a garzonokból? Hát itt vannak, látom már, de inkább sírnak egy nagyobb albérletben, hogy nekik sosem lesz semmi, mint hogy kicsit húznának a nadrágszíjon.
júl. 19. 14:00
 39/43 anonim ***** válasza:
30%
Ez a kölözz falura mert ott olcsó a lakhatás a "kedvencem". Egy igényes faluban ez egyáltalán nem igaz, talán csak az, hogy ugyanannyi pénzért nagyobbat lehet kapni. Ami meg nagyon olcsó annak épphogy állnak a falai szóval kb lakhatatlan, és egy kisseb vagyont kell rákölteni (ami ugye nincs különben nem lenne értelme a felvetésnek). Ki a frász akar egy lepukkant településen egy romos házban élni? Akkor már inkább az albérlet, vagy ha van 30-40 millám egy panel, mert én, és szerintem sokan mások sem nem lesznek vele kisegtíve, hogy "Karakószörcsögön" ennyiért 130 nm-es ház van kerttel, kivéve egy-két sepciális élethelyzetet. Ráadásul egy házzal rendeteg a probléma, kertészkedni sem mindeki szeret, és lehetne napestig sorolni. Több generációs városi ember nem is tudna ott mit kezdeni magával. Anyám 70 éves tősgyökeres budapesti, nincs az az Isten, hogy falura költözzön, pedig már simán megtehetné, ha akarná, akkor meg gondojatok bele egy aktív ember pláne nem fog...
júl. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
50%

#38 Budapesten 40millóér már nemnagyon kapsz szerintem lakást (vagy csak pincéből átalakított nedves dohos lyukat...). Győr környékén indulnak ennyiről az árak... Az önerő meg inkább 40-50% most már, szóval 35M bőven reális egy átlagos kétszobás fővárosi ingatlan esetében.

"Ki a frász akar egy lepukkant településen egy romos házban élni? Akkor már inkább az albérlet, vagy ha van 30-40 millám egy panel"

És ki a frász akar albérletben vagy egy panellyukban kuporogni? Ott nem lehet csinálni semmit... Akkor már inkább vidéki falun kertes ház!

júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!