Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Újpesti albérlet reális ára...

Újpesti albérlet reális ára jelenleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éve vettünk egy 35 nm-es, másfél szobás panellakást, Újpesten, közel a metróhoz (kb 8 perc séta). Közepes állapotban van, minimálisan bútorozott. Akkor 110.000-ért adtuk ki, elég gyorsan el is ment, az első pár, aki megnézte, kivette. Fontos tényező, hogy engedünk kisállatot tartani (dohányozni nem szabad, mert nincs erkély).

Viszont azóta azért elég magas volt az infláció, úgyhogy azon gondolkozom, hogy jövő év elejétől emelnénk az árat 120-ra. Szerintetek ez belefér? Nincs semmi baj a bérlőkkel, rendesen, időben fizetnek mindig, iletve mi is elvégeztük a szükséges javításokat, amiket kértek. Másról nem tudok nyilatkozni, nem szoktuk őket zargatni, hivatalos dolgok miatt jártunk náluk az elmúlt évben kb kétszer, illetve majd hamarosan szeretnénk azért megnézni a lakást (évente egyszer tudtommal jogunk van körülnézni). Ők is elégedettek, mert csendes albérletet kerestek Újpesten, és ez a legfelső emeleten van, csendes szomszédokkal. Tudom, hogy a jó bérlőt meg kell becsülni, de én úgy érzem, hogy a 120 azért már reális a jelenlegi árak mellett. Mit gondoltok?



2022. jún. 14. 09:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
27%

Hát én dolgoztam újpesten, valahogy nem vágynék ott egy panelbe. Ok, vannak jobb részei, az újépítésű lakások, egyes kerethazás részek, de vannak nagyon lepra helyek is, tele nappal is kötekedő c.gánnyokkal, meg hajléktalanokkal pl a népsziget környékén. Újpest központ meg aztán minden csak nem csendes...

Amúgy ja a tulajok most szívesen hivatkoznak az inflációra (a kedvencem az építőanyagok árának emelkedése indokként, miközben jó esetben kb 10-15 évente kell felújítani egy lakást, gyakorlatban meg már-tisztelet a kivételnek-egy csapcserére is húzzák az orrukat, nemhogy felújítás...Mi a frász köze van a bérlőnek a 10 év m

múlva esedékes felújításához amikor Magyarországon átlagban egy albiban 2-4 évet laknak az emberek), de igen ahogy valaki mondta is a bérlőnek is minden többe kerül és nem emelik a fizetését. nekem is emelt a tulaj most, ha jövőre is fog akkor visszaköltözöm Anyáméhoz. Ha minden így drágul nem tehetem meg sajnos, hogy minden évben akár tizezrekkel többet fizessek, és szerintem nem én leszek az egyetlen, akinek nem fog beleférni az állandó emelgetés 10-20-30-csillagoség-%-al, sőt szerintem még annak is egyre kevésbé fog, akinek nem emel a tulaj mert minden más drágul.

2022. jún. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
23%

21 Teljesen igaz, én a szüleimhez nem tudok visszamenni (bár anyagilag mindenkinek az lenne most a legjobb) , mert ott nincs munkalehetőség, de a tulaj bejelentett 20% emelést, nekem ez mér végkép nem fér bele, így is nehezen jöttem ki a pénzből az utóbbi fél évben. Sajnos már csak egy szobát tudok bérelni :-(. Egyébként azóta (2 hónapja) se tudta kiadni lakás, tudom, mert a volt szomszédommal tartom a kapcsolatot.

Nem mindenki tud csak úgy kirántani ennyi pénzt a zsebéből, nem is értem miért gondolják, hogy az átlag bérlőnek a bőre alatt is pénz van...

2022. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Újpest központ meg aztán minden csak nem csendes..."

Nem a központban, hanem onnan 8 perc sétányira. Sőt, lehet, hogy nem a központra kell gondolni, hanem Újpest-Városkaputól 8 percre: "közel a metróhoz".

2022. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Hú, nem gondoltam volna, hogy még ennyi válasz jön, úgyhogy akkor reagálnék:


Hogy milyen Újpest: én tudom, hogy elfogult vagyok, mert itt nőttem fel, de én nagyon szeretek itt lakni, és akik itt laknak, általában ők is :), azt én is megfigyeltem, hogy máshonnan, főleg a belvárosból nem szívesen költöznek ide az emberek, nyilván én is olyan bérlőket találtam, akik szeretik a kerületet. Tényleg vannak panelrengeteges részek, de egy csomó ház konkrétan parkra néz, főúttól távol van, ilyenben lakom én is, és a bérlőim is egyébként, és ha valami objektív, az az, hogy mind a két lakás nagyon csendes környéken van, úgy, hogy nincs kint a fenében, köszönhetően a metrónak (laktam a 17-ben, hát az is csendes volt, de 25 perc volt csak az örsre eljutni. Meg laktam Váci útra nyíló lakásban is, élmény volt,hogy még éjszaka is húztak el az autók az ablakom alatt.). Egyébként az újpesti lakótelepen van a lakás, nem a városkapuhoz közel, az a környék tényleg elég szarul néz ki.

Egyébként én konkrétan 5 percre lakom gyalog Újpest-központtól, a lakásom egy sétálúutcára néz, én elég érzékeny vagyok a zajokra, na, hát az itt nincs. Ennél kisebb zaj talán csak Káposztásmegyeren volt, de hát az aztán tényleg kint van a városból. Az a vicces, hogy én is nézegettem a környéken újépítésű lakásokat, de az, ami nincs nagyon távol a központtól, az pont, hogy mind utcára néz, sehol egy park, akkor már inkább maradok a panelban.


Valaki írta a 120-as bérleti díjat nagyobb lakásban, a belvárosban, az írja már meg, hogy hogy sikerült ilyet találnia :D, én már több mint fél éve nézek 50nm-es kétszobás lakásokat a 13-ban, hát, jelenleg 180-ért vannak fent az ingatlan.com-on.



Az inflációról annyit, hogy annyiban érint, hogy a különböző munkálatok ára is nőtt, és én készülök arra, hogy majd költeni kell a lakásra - nem tíz év múlva, inkább pár éven belül, ha már csak azt nézem, hogy pár éven belül ki kell festeni, az sem lesz kis tétel. Mi egyébként minden szükséges javítást elvégeztünk, amit a bérlők kértek, és szeretnénk karbantartani a lakást.


És igen, én is tisztában vagyok azzal, hogy sajnos a bérek nem feltétlenül emelkedtek, ezért is várnék vele a jövő hét elejéig.

2022. jún. 28. 12:09
 25/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, természetesen a jövő ÉV elejéig-et akartam írni.
2022. jún. 28. 12:18
 26/28 anonim ***** válasza:
86%
Mi is most költöztünk egy 35 m2-es lakásból (Nyár utcai sétánytól nem messze volt) a piactól nem messze egy 45m2-es lakásba. Az előző lakás adatai nem relevánsak, mert jóval áron alul béreltük, mondjuk az állapota tükrözte. A mostaniért 140 ezret fizetünk, de nekünk bőven megéri, ekkorákat, főleg állatbarátban jóval drágábban láttunk csak, vagy jóval rosszabb helyeken. Mi pedig mindenképpen szerettünk volna Újpesten maradni.
2022. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Állapotra milyen, illetbe bútorozott? Gondolom, akkor azérta 45nm nem annyira mini lakás már :) (jó lett volna nagyobbat venni anno, de ennyire futotta)
2022. aug. 1. 14:51
 28/28 anonim ***** válasza:
Bútorozott, gépiesített. Első emeleten van, de alapból “csak” 3 emeletes a társasház. Jobban örültem volna, ha nem amerikai konyhás, és van normális erkély (csak francia erkély van), de azérr így sem panaszkodhatok..
2022. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!