Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Újpesti albérlet reális ára...

Újpesti albérlet reális ára jelenleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éve vettünk egy 35 nm-es, másfél szobás panellakást, Újpesten, közel a metróhoz (kb 8 perc séta). Közepes állapotban van, minimálisan bútorozott. Akkor 110.000-ért adtuk ki, elég gyorsan el is ment, az első pár, aki megnézte, kivette. Fontos tényező, hogy engedünk kisállatot tartani (dohányozni nem szabad, mert nincs erkély).

Viszont azóta azért elég magas volt az infláció, úgyhogy azon gondolkozom, hogy jövő év elejétől emelnénk az árat 120-ra. Szerintetek ez belefér? Nincs semmi baj a bérlőkkel, rendesen, időben fizetnek mindig, iletve mi is elvégeztük a szükséges javításokat, amiket kértek. Másról nem tudok nyilatkozni, nem szoktuk őket zargatni, hivatalos dolgok miatt jártunk náluk az elmúlt évben kb kétszer, illetve majd hamarosan szeretnénk azért megnézni a lakást (évente egyszer tudtommal jogunk van körülnézni). Ők is elégedettek, mert csendes albérletet kerestek Újpesten, és ez a legfelső emeleten van, csendes szomszédokkal. Tudom, hogy a jó bérlőt meg kell becsülni, de én úgy érzem, hogy a 120 azért már reális a jelenlegi árak mellett. Mit gondoltok?



2022. jún. 14. 09:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell új szerződést írni, írtok egy kiegészítő mellékletet (természtesen ezt is mindketten aláírjátok plusz két tanu), amiben meghatározzátok, hogy x időponttól y összeg a bérleti díj. Ha gondolod, ebbe beleírjátok, hogy az éves emelés mértéke a mindenkori infláció, és ezzel letudva az összes következő évi emelés is.

Albérleti szerződést közjegyzőnél kell iratni egyébként, ebbe bele lehet foglaltatni a nem fizetés esetén történő kilakoltatást is. Ilyenkor ha nem fizet sokkal egyszerűbben kirakható.

2022. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem 10e forint emelés korrekt.
2022. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
11-es, igen, van közjegyzői is, nem tudod, ha kiegészítjük a szerződést, akkor a közjegyzőit is újra kell csináltatni?
2022. jún. 15. 16:37
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nem tudom sajnos.
2022. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%
100-150 körül
2022. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
41%

Nem akarom látatlanban leszólni a lakást, de több ismerősöm is él a belvárosban, ennél nagyobb lakásokban, olcsóbban... Én nem tudom kinek érné meg egy újpesti garzon panel havi 120-ért... Én a helyedben nem emelnék azonnal ahogy lehetőségem lenne rá, a megbízható bérlő ennél többet ér.

Ha azt mondják, hogy oké, akkor ők a hónap végén lelépnek, akkor mi lesz? Megérné akár 1 hónap bérleti díj kiesést, meg bérlő "castingot" az, hogy egy tizessel többet kapj?


Egyébként infláció és egyebek: nektek követte a béretek az inflációt, ha a mindennapi fogyasztási cikekket és az élelmiszereket nézzük? Ha nem emeltek tavaly óta a béreteken 20-30%-ot, akkor nem, valószínűsítem a lakás jelenlegi bérlőinél is ez a helyzet. Na, most ha eddig 110-ért fért bele a bérlőnek a "buli", akkor most, hogy kénytelen többet költeni a mindennapjaiban, hogy fog beleférni a 120? :D

2022. jún. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

"több ismerősöm is él a belvárosban, ennél nagyobb lakásokban, olcsóbban... Én nem tudom kinek érné meg egy újpesti garzon panel havi 120-ért..."

Annak, aki eleve nem a belvárosban akar élni, hanem a külvárosban, ahol jobb a levegő, kisebb a közlekedés zaja, stb.


"ha eddig 110-ért fért bele a bérlőnek a "buli", akkor most, hogy kénytelen többet költeni a mindennapjaiban, hogy fog beleférni a 120?"

Úgy, hogy meggondolja, hogy megér-e neki havi 10 ezret egy újabb lakáscasting költözéssel, új bérbeadóval való összecsiszolódással, meg minden járulékos macerával együtt, vagy nem...

2022. jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
18%

"Annak, aki eleve nem a belvárosban akar élni, hanem a külvárosban, ahol jobb a levegő, kisebb a közlekedés zaja, stb."


Hát azért Újpest az minden, csak nem egy csendes, szép, rendezett külváros.


"Úgy, hogy meggondolja, hogy megér-e neki havi 10 ezret egy újabb lakáscasting költözéssel, új bérbeadóval való összecsiszolódással, meg minden járulékos macerával együtt, vagy nem..."


De ez a vásár kettőn áll. Egy bérlőnek havi 10 ezer forint valószínűleg sokkal jobban számít, mint a bérbeadónak. De hát a kérdező tudja, hogy megéri-e 10 ezerért elvesztegetni egy megbízható bérlőt.

2022. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%

"Újpest az minden, csak nem egy csendes, szép, rendezett külváros"

Nem hinném, hogy nagyon ismered, ha ezt mondod.

2022. jún. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
17%

"Nem hinném, hogy nagyon ismered, ha ezt mondod."


De ismerem és el nem tudom képzelni, hogy kinek tetszik egy újpesti panel egy paneltelepen :D

2022. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!