Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő már hónapok óta az...

A főbérlő már hónapok óta az albérletben lakik, mit tehetek? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista lány vagyok, augusztus végén kibéreltem egy lakást lakótárssal. (a szerződés szerint külön, csak a szobát bérlem) A főbérlő külföldön dolgozik/dolgozott, így csak a fiával kommunikáltunk az albérlettel kapcsolatban, ő volt a "közvetítő". November végén szólt, hogy haza fog utazni 1-2 hétre a főbérlő, és pár napig ott fog aludni a lakásban. (A lakás 2+1 szobás, két egybenyíló, ami a lakótársamé és az enyém, a külön lévő szobában a főbérlő cuccai voltak, ott aludt ő.) Természetesen nem örültünk a hírnek, de úgy voltunk vele, hogy pár napot csak kibírunk, nem fogunk balhézni.

Nos, a lakótársam, aki akkor még barátnőm volt hazaköltözött vidékre, engem egyedül hagyva a főbérlővel. Én sajnos nem tudtam hazamenni, mivel akkor még néhány órám jelenlétben zajlott, illetve suli mellett dolgoztam is. Meg is érkezett a főbérlő, nem sokat beszéltünk, próbáltam kerülni, ugyanis nem bízom a férfiakban, nem akartam hogy máshogy próbáljon közelíteni felém. Ebből a pár nap ottalvásból pár hét lett, mindig magyarázkodott kifogásokat keresve, hogy még miért nem utazott vissza külföldre.

Felmerülhet bennetek a kérdés, hogy miért nem bontottam fel a szerződést. A válasz egyszerű: mert 1 évre szól. Jogszabály szerint pedig muszáj lenne a fennmaradó hónapokat is fizetni, illetve továbbra is dolgoztam. A volt lakótársam felmondta a szerződést, és a főbérlő szerint ennek ellenére is fizeti a lakbért.

Február hónapot írunk, a főbérlő még mindig a lakásban tartózkodik, nekem meg már betelt a pohár. Szerintem nem normális az, hogy egy 19 éves lánnyal egy vadidegen 50 körüli férfi lakjon.


Szerintetek ezzel fel tudom bontani a szerződést, mint rendkívüli szerződésszegés? (és esetleg a kauciót is visszakaphatnám?)


(bocsi az összeszedetlenségért, a válaszokat pedig köszönöm)



2021. febr. 3. 12:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező Akkor nem nagyon reklamálhatsz. Viszont beszéld meg vele, hogy ha keresné valakit a helyedre, az rendben van-e neki, és akkor tedd azt ha zavar, hogy egy középkorú pasi a lakótársad.
2021. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%
Azért azt gondold át, hogy lehet, hogy sok hűhó semmiért mert lehet, hogy a jövő héten már elmegy, mert neki is érdeke, csak most a COVID miatt nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretné!
2021. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%
Legegyszerűbb lenne, ha te keresnél magad mellé lakótársat, mert nyilván fel fognak oda venni valakit, ami egybenyíló szobákkal egy idegennel nem lesz kellemes. És akkor nem lennél egyedül a pasival a lakásban. Ez is egy alternatíva.
2021. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%

Nehogy már ne lakhasson valaki a saját lakásába, ha csak szobát bérelsz. Még kérdőre is vonod, hogy mikor megy vissza :DDD


Örülj, hogy nem adja ki valami kancigánynak a szobát.

2021. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
12%

Kuldd at a szerzit privatban.

A szemelyes adatokat kisstirozhstod.


A szovegben keresek vmit,ami alapjan elkoltozhetsz es visszajar a kaucio.

2021. febr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
82%

Hűha! A #20 alatti magyarázatoddal még jobban összekeverted a dolgokat. Én úgy látom, hogy itt van egy TULAJDONOS, aki bérbe adta a SAJÁT tulajdonában levő lakás 2 szobáját BÉRLŐKNEK. (Ha bérlőként tovább adnák valakinek (van ilyen, a tulajdonos beleegyezésével), akkor lennétek Ti a FŐBÉRLŐK, akinek pedig kiadtátok ő lenne az ALBÉRLŐ.

A szerződésben az áll, hogy a két egybe nyíló szobát adta ki Nektek, bérlőknek, de a 3.-at nem adta ki, ott vannak a dolgai. A hirdetésben is az állt, hogy két összeszokott lányt keresnek bérlőként, tehát nem állíthatod azt, hogy kivettétek az egész lakást. Aztán meg azt írod, hogy a szerződésben (20. válaszod) csak egy szoba szerepel. Fésüld meg a gondolataidat, mert össze-vissza írsz hete-havat. Jártas vagyok a szerződésekben, de nem vagyok jogász, ezért én is azt ajánlom, amit előttem már más is felvetett, hogy menj ügyvédhez, aki VAGYONJOGI perekben jártas, nehogy válóperes ügyvédhez menj.

2021. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha még erre tévedsz kérdező, végül is mi lett? Sikerült megegyezni valahogy vagy elköltöztél?
2021. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!