Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő már hónapok óta az...

A főbérlő már hónapok óta az albérletben lakik, mit tehetek? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista lány vagyok, augusztus végén kibéreltem egy lakást lakótárssal. (a szerződés szerint külön, csak a szobát bérlem) A főbérlő külföldön dolgozik/dolgozott, így csak a fiával kommunikáltunk az albérlettel kapcsolatban, ő volt a "közvetítő". November végén szólt, hogy haza fog utazni 1-2 hétre a főbérlő, és pár napig ott fog aludni a lakásban. (A lakás 2+1 szobás, két egybenyíló, ami a lakótársamé és az enyém, a külön lévő szobában a főbérlő cuccai voltak, ott aludt ő.) Természetesen nem örültünk a hírnek, de úgy voltunk vele, hogy pár napot csak kibírunk, nem fogunk balhézni.

Nos, a lakótársam, aki akkor még barátnőm volt hazaköltözött vidékre, engem egyedül hagyva a főbérlővel. Én sajnos nem tudtam hazamenni, mivel akkor még néhány órám jelenlétben zajlott, illetve suli mellett dolgoztam is. Meg is érkezett a főbérlő, nem sokat beszéltünk, próbáltam kerülni, ugyanis nem bízom a férfiakban, nem akartam hogy máshogy próbáljon közelíteni felém. Ebből a pár nap ottalvásból pár hét lett, mindig magyarázkodott kifogásokat keresve, hogy még miért nem utazott vissza külföldre.

Felmerülhet bennetek a kérdés, hogy miért nem bontottam fel a szerződést. A válasz egyszerű: mert 1 évre szól. Jogszabály szerint pedig muszáj lenne a fennmaradó hónapokat is fizetni, illetve továbbra is dolgoztam. A volt lakótársam felmondta a szerződést, és a főbérlő szerint ennek ellenére is fizeti a lakbért.

Február hónapot írunk, a főbérlő még mindig a lakásban tartózkodik, nekem meg már betelt a pohár. Szerintem nem normális az, hogy egy 19 éves lánnyal egy vadidegen 50 körüli férfi lakjon.


Szerintetek ezzel fel tudom bontani a szerződést, mint rendkívüli szerződésszegés? (és esetleg a kauciót is visszakaphatnám?)


(bocsi az összeszedetlenségért, a válaszokat pedig köszönöm)



2021. febr. 3. 12:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Az nem világos még számomra, hogy a lakásra szólt a lakótárssal a bérleti szerződésetek, vagy csak az adott szobára?
2021. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Te csak a szobát bérled, tehát a főbérlő azt költöztet be a saját lakásába, akit akar (beleértve önmagát is).
2021. febr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Én 100%-ig megértem a szempontjaidat, nekem is kellemetlen lenne.

Viszont ahogy írod is, "a szerződés szerint külön, csak a szobát bérlem", ezért ha nincs benne a szerződésedben, hogy a lakótársadat megválaszthatod, vagy ellenkező nemű nem lehet, akkor sajnos sokat nem tehetsz!

Ha mondjuk nem a tulaj lakná a másik szobát, hanem kiadta volna egy random pasinak, az sem lenne jogszerű okod a szerződésbontásra, ha a szerződésben nem szerepelnek azok a kitételek, amiket fentebb leírtam.

2021. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

Bocs, de szerintem ez továbbra sem egyértelmű, mert így kezdi:

"augusztus végén kibéreltem egy lakást lakótárssal"

2021. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Csak az adott szobára szól a szerződés, viszont a szerződésen fel van tüntetve, hogy a lakásban a két bérlőn kívül harmadik személy nem tartózkodhat.
2021. febr. 3. 13:24
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
Ehhez ügyvéd kell, de a felbontásnak jogi akadálya nincsen, ha a szerződés megkötése óta alapvető változások következtek be az ingatlan használatában a bérbe adó részéről.
2021. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp ügyvédhez fordulok ez ügyben.
2021. febr. 3. 13:31
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

#5

Ez ugye tudod, hogy arra vonatkozik, hogy te mint bérlő nem költöztetheted oda a barátodat, anyádat, vagy bárkit, ez nem a tulajdonosra vonatkozik.


Látod, hogy a másik csaj aki elköltözött, az is továbbra is fizeti a bérleti díjat, mert nyilván utánajárt és nincs más választása.


De lehet téged a lepontozással mindenféle költséges helyzetbe belelovalni és ugrasztani, elvégre a kibicnek semmi nem drága!

A szerződés beszél, a kutya ugat!

2021. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint, alapból a főbérlő meg sem látogathatja bármi indok nélkül a bérlőt, nem hogy még odaköltözzön.

Illetve ahogy olvastam a jogszabályokat, hasonló jogai vannak a bérlőnek is. Ez már úgy gondolom átlépett egy határt, főleg, hogy folyton hazudozott, hogy majd ekkor visszautazik, vagy majd akkor...azóta sem.

2021. febr. 3. 13:37
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

#9

Ez akkor igaz, ha lakást bérelsz!

Te viszont csak egy szobát, ahova az engedélyed nélkül nyilván nem megy be.

Vagy hogy gondoltad?

Van egy lakása, amiben szobát ad ki, abban van egy üres szoba és ő kivesz valahol egy szobát, miközben te egy szoba árán egyedül lakod a lakását?

Az meg biztos nem tőle függ, hogy mikor megy vissza, biztos nem jókedvében van még mindig itt!

Ha molesztálna, vagy bármi, akkor megérteném, de így?

Felesleges pénzkidobástól akartalak megóvni, de azt csinálsz, amit akarsz!

2021. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!