Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő már hónapok óta az...

A főbérlő már hónapok óta az albérletben lakik, mit tehetek? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista lány vagyok, augusztus végén kibéreltem egy lakást lakótárssal. (a szerződés szerint külön, csak a szobát bérlem) A főbérlő külföldön dolgozik/dolgozott, így csak a fiával kommunikáltunk az albérlettel kapcsolatban, ő volt a "közvetítő". November végén szólt, hogy haza fog utazni 1-2 hétre a főbérlő, és pár napig ott fog aludni a lakásban. (A lakás 2+1 szobás, két egybenyíló, ami a lakótársamé és az enyém, a külön lévő szobában a főbérlő cuccai voltak, ott aludt ő.) Természetesen nem örültünk a hírnek, de úgy voltunk vele, hogy pár napot csak kibírunk, nem fogunk balhézni.

Nos, a lakótársam, aki akkor még barátnőm volt hazaköltözött vidékre, engem egyedül hagyva a főbérlővel. Én sajnos nem tudtam hazamenni, mivel akkor még néhány órám jelenlétben zajlott, illetve suli mellett dolgoztam is. Meg is érkezett a főbérlő, nem sokat beszéltünk, próbáltam kerülni, ugyanis nem bízom a férfiakban, nem akartam hogy máshogy próbáljon közelíteni felém. Ebből a pár nap ottalvásból pár hét lett, mindig magyarázkodott kifogásokat keresve, hogy még miért nem utazott vissza külföldre.

Felmerülhet bennetek a kérdés, hogy miért nem bontottam fel a szerződést. A válasz egyszerű: mert 1 évre szól. Jogszabály szerint pedig muszáj lenne a fennmaradó hónapokat is fizetni, illetve továbbra is dolgoztam. A volt lakótársam felmondta a szerződést, és a főbérlő szerint ennek ellenére is fizeti a lakbért.

Február hónapot írunk, a főbérlő még mindig a lakásban tartózkodik, nekem meg már betelt a pohár. Szerintem nem normális az, hogy egy 19 éves lánnyal egy vadidegen 50 körüli férfi lakjon.


Szerintetek ezzel fel tudom bontani a szerződést, mint rendkívüli szerződésszegés? (és esetleg a kauciót is visszakaphatnám?)


(bocsi az összeszedetlenségért, a válaszokat pedig köszönöm)



2021. febr. 3. 12:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Bérbeadóként mondom: a bérleti szerződés a bérbeadót is kötelezi. Amennyiben a bérleti szerződéssel az egész lakást vették ki, akkor a birtokhasználati jogot a bérbeadó átadta a bérlőnek a szerződéssel. Ha a szerződésben keverik a szoba és lakás fogalmakat, akkor ügyvéd nézze át a szerződést. De há csak szobát bérel, akkor a teljes lakásra vonatkozó birtokhasználati jogot nem kapta meg.
2021. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%
Most mindketten csak szobát béreltettek ki a lakótársaddal??? Ha igen, akkor nincs miért sírni, a tulaj kiadott két szobát a háromból, s fenn tartott magának egyet ahol a cuccait is tartotta. Gondolom míg ott van a rezsi is harmadolódik.
2021. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Sosem tudjuk meg, mire szólt a szerződés...
2021. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%
Ja, csak a sírás megy a szatír tulajról :))
2021. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

#13

Pedig leírta:


"....(a szerződés szerint külön, csak a szobát bérlem)"

2021. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
67%

#12

A lakást csak ketten használják, a másik lány felmondott, elköltözött (de fizeti a bérleti díjat), így a rezsi feleződik, nem harmadolódik.

2021. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
41%
Ő igen. De lehet a volt lakótársa volt a főbérlő. de mit várunk a kérdező még a fogalmakkal sincs tisztában, ki a főbérlő, ki a tulajdonos. Menjen is ügyvédhez, az majd elmagyarázza neki :)
2021. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%
#15-ös, igen, később már leírta, de a magyarázó szövegben még lakásbérlésről írt, utána korrigálta. Pedig nagyon nem mindegy.
2021. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
86%

#18

Olvasd el a Kérdező 5-ös válaszát!

Én sem vagyok távolbalátó, csak arra tudok reagálni amit TÖBBSZÖRÖSEN leírt és az szobabérlésről szól.

2021. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Azért írtam, hogy lakást vettünk ki a volt lakótársammal, mert így is volt. A hirdetésben is 2 összeszokott (az egybenyíló szobák miatt) diáklányt kerestek. De valahol igazatok van, mivel a szerződésemben tényleg csak egy szoba szerepel.
2021. febr. 3. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!