Akik a vallás javára a tudomány ellenében érvelnek miért jutnak mindig ahhoz a következtetéshez, hogy "egy ponton úgy is hinni kell egyikben vagy másikban"?
Mármint ez az érvelés nekem azért nem világos, mert a tudományban csak apró részek maradtak kitöltetlenek, amelyekben "hinni kell", de a közvetett bizonyítékok még így is erősítik ezeket, pl.
"van ugyan hiányzó láncszem az előember-ember között, de evolúcióval kapcsolatos megfigyeléseink ezt erősítik (ha nem is ad rá pontos magyarázatot)",
"világegyetem keletkezése, amit viszont a minden irányba mozgó galaxisok ténye erősít meg (ha nem is ad rá pontos magyarázatot)"
A vallásban pedig eljuhatunk egy pontra, ahol MINDENT egyetlen akárkinek az akaratára kell visszavezetni, nem bontható le, a tudományos módszerekkel ellentétben pedig nem sok kis apróság feltételezéséről van szó, hanem sok hatalmas feltételezésről, pl.
"azért mozognak így a galaxisok, mert isten így akarta (nem ad rá még közelítőleg pontos magyarázatot sem és semmi más tényszerű dolog sem tudja megerősíteni)..."
"azért olyan az ember, mert isten így akarta (nem ad rá még közelítőleg pontos magyarázatot sem és semmi más tényszerű dolog sem tudja megerősíteni)..."
"87,101, (ha nem ua. akkor bocsi) pombe"
Látod a #87, #101 -nél a Pombe feliratot? Nem? Akkor?
De ha nem lenne ott, még akkor is totál lecseppen a két különböző "íráskép".
A grafológia (áttételes értelemben) nem a te asztalod...:)
Pardon! "De ha nem lenne ott" az én megjegyzéseimnél...
Na így.
Ok...elolvastam.
Egészében véve a teljes - nem csak nekem írt - hsz-eket úgy látom, reális az esély arra, hogy egy kalap alá kerülök bizonyos emberekkel; akikkel pedig, nem vagyok közös nevezőn. (Igaz, veletek sem mindenben)
Mint írtam, számomra a kommunikációban fontos a tisztelet.
Nem szuszmákolok semmit, senkire, és ezt viszont is elvárom, de legfőképp azt, hogy ne akarjanak lekezelni.
Nem kötelező velem, kommunikálni, véleményt cserélni, de ha igen, akkor a max tiszteletet ( amit én is adok ) azt viszontvárom.
El tudom fogadni a más véleményt, nézőpontot, de a " mindent is tudok " hozzáállást azt nem. A nagyképűségből, az arcoskodásból, meg már kinőttem így arra mástol sem vagyok vevő.
Ez nem érzékenység, vagy sértődés, felnőtt ember vagyok ( 100 kg, és 17 év küzdösport múltal ) nem sírom el magam egy lekezelő, vagy sértő szótól, mondattól, csak egy ilyen kommunikációra, egész egyszerűen nem pazarlom az időm.
Megtehetem, mert nem vagyok kényszeres (regény)írogató, válaszolgató.
Ha beszélgetek valakivel, akkor én a másik ember véleményére, meglátására vagyok kíváncsi, nem pedig az " arcára " vagy a vélemény tukmálásra.
Ha ez megy, akkor beszélgethetünk, a meggyőzés kényszere nélkül.
Én úgy gondolom, a tisztelet, és a meggyőzni akarás hiánya, látszik az eddigi írásaimból.
Pombe
Ez rád - úgy érzem - fokozottan vonatkozik. 100 # ,111 # hsz.
Még annyit, hogy legyél kedves és olvasd át újra, a 111 hsz odat ihlető írásomat. Ha továbbra sem érted, akkor szívesen elmagyarázom.( De biztos csak átfutottad, azért írtál ilyet )
Nem kell erre az írásra hosszan válaszolni, nektek is idő az idő, csak annyit, hogy ezeket be lehet, tudjátok tartani, vagy sem.
Ha igen válaszolok, ha nem akkor....
szép napot
"Ez rád - úgy érzem - fokozottan vonatkozik"
Bocsika, ha megsértettelek, de egy minimális huncut csipkelődést el kell viselnie a vitapartneremnek. Ha nem megy...Pá!
#115: "A tudományban nem lehet hinni"
Ez pontosan így van. Azt ismerni kell, és ahhoz rengeteget kell tanulni és tájékozódni. A tudomány hajtómotorja a kételkedés, ahol fontos, hogy minden egyes új állítás heves viták kereszttüzébe kerül, és ha minden meggyőzően tisztázódott, akkor kerül be csak az a tankönyvekbe. Ha még a gyakorlatban is hasznosítható az ismeret, akkor az állítás még biztosabb alapokra kerül.
#115 "attól függetlenül, hogy hiszel-e bennük, vagy nem."
A tudomány nem foglalkozik hittel. Hogy a tudományhoz semmit se konyítók milyen sületlenségeket képzelnek bele a tudomány címszóba, az a kotnyeleskedők saját magánproblémája, még akkor is ha azt hamisan tudománynak nevezik.
#115: "Ha feldobsz egy követ, az le fog esni. Nekem ez a véleményem."
Ha a feldobást a talpadhoz képest viszonyítod felfelének (márpedig ez van a Földön is), akkor megtudhatod a tudománytól, hogy az univerzumunkban csak elképesztően kevés olyan hely van, ahol a feldobott kő "visszaesik" a talpad szintjéhez. Sokkal inkább az az igaz, hogy nem fog visszaesni. Na most a tudomány azért van, hogy az azt értő emberek ne mondjanak olyan butaságot, mint amit te.
Véleményed lehet, de te is jobban járnál, ha annak megfogalmazása előtt legalább az ált. suli tananyagát felfrissítenéd magadban.
#115
Hu... basszuskulcs. Lehet, félreértettelek?
Vagy azt akartad te is kifejteni, amit én, hogy a tudomány nem hit kérdése, hanem... ?
Izé... Akkor az én hibám... Elnézést, elnézést a támadásért. :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!