Keresztények! Valaha elgondolkodtatok abban, hogy miben hisztek?
Szóval ti abban hisztek, hogy van egy természetfeletti lény aki végtelenül szeret titeket, de van 10 törvénye amit ha nem tartotok be akkor a végtelenségig fogtok szenvedni, de ő végtelenül szeret titeket, ez aztán igaz szeretet. Plusszba megteremtett egy egész fajt, majd kiválasztott egy kisebb csoportot, a zsidókat, ők lettek a választott népe, véletlen innen is indult a kereszténység, micsoda egybeesés, majd feláldozta magát saját magának, hogy megmentse a lelketek, mert az első emberpár bűnbe esett és ezért bűnhődnie kell mindenkinek, végülis logikus. Ezenkívűl ott az ószövetség, benne ugyanaz az Isten, aki öl, haragos, bosszúszomjas meg még lehetne sorolni.
És lassan persze az egész biblia kezd egy nagy metafora lenni, mert a tudomány válaszokat ad azokra a dolgokra amikre régebb a vallás adott pl. teremtés-evolúció.
Mindezek tudatában, hogy tudtok hinni a keresztény Istenben?
Kedves 16-os!
Mindezen tudományokkal valamint elmélyült Biblia ismereteiddel akkor talán el tudnád röviden magyarázni, nekem a tudatlannak, hogy mi is a baj a törzsfejlődéssel és miért tartod az egyszeri teremtést inkább elfogadhatónak?
Csak néhány pont, amiben szeretnék megvilágosodni!
1, Láthatod, hogy nap mint nap (!!) jönnek létre élőlények újabb változatai, amelyek jobban alkalmazkodnak az aktuális körülményekhez. (pl. mutálódó, baktériumok, vírusok, melyek rezisztenssé válnak bizonyos gyógyszerekkel szemben).
2, A magzat embrionális fejlődése az anyaméhben miért játssza le a törzsfejlődés korábbi állomásait? (kopoltyú, farok). Miért vannak az élőlények egyes fajaiban elkorcsosult, visszafejlődött, fölösleges szervek? (vakbél az emberben, úszásra módosult, egykor a járást szolgáló végtagok a tengeri emlősökben.
3, Miért találni olyan őslénytani leleteket, melyek fejlődési sorba rendezhetők?
4, Miért találni olyan ősember maradványokat, melyek egyértelműen az emberi faj korábbi fejlettségi fokait mutatják?
5, Miért mutatnak az élőlényekben a gének a becsült kifejlődés időbeliségével (illetve a törzsfejlődésbeli távolság csökkenésével) növekvő mértékben egyre nagyobb mértékű hasonlóságot?
Genetikai hasonlóság foka:
Banán - ember kb. 50%
Földigiliszta - ember 80%
Sertés - Ember kb 90 %
Csimpánz - ember kb. 99%
6, Mi a véleményed az olyan állatfajokról, melyek a háziasítás során fejlődtek ki? Pl házi sertés, kutya, stb?
Vagy netán Noé bárkáján a pekingi palota pincsi és az angol buldog is ott volt? (ez utóbbi kérdés esetében természetesen tudom, hogy ezek a változások az emberi viszont jól mutatják, hogy a faj egyedeinek (természetes vagy mesterséges) szelekciója milyen hatalmas változás képes eredményezni igen rövid időszak alatt is.)
ÉS amúgy nekem semmi bajom azzal, hogy a Földön élő élőlények egyik tagjának tartom magam, és nem emelem magam a többi élőlény fölé holmi misztifikált felsőbbrendűségre hivatkozva. Való igaz, az emberi faj intelligenciája magasan fejlettebb a többi élőlénynél, de ez is csak a fejlődés részeként vált az emberiség számára elérhetővé, és nem egycsapásra.
Kedves 22:18-as válaszoló!
Rendkívül érdekes volt, amit írtál, sok új infó van ebben még nekem is. Számomra egyre egyértelműbb, hogy a kereszténység tanításai nagyon messze vannak attól, hogy az igazságot képviseljék, több helyen is rá lehet mutatni hibás, kétséges részekre, amik megkérdőjelezik a kereszténységet [itt most nem a fundamentalizmusra gondolok, mert az eleve hoax.] Természetesen azonban nem akarok szélsőségbe esni, hiszen vannak olyan dolgok is a Szentírásban, amik hasznosak [pl. néhány bölcs mondás], és amit igaznak lehet elfogadni [pl. Nagy Heródes személye]. Néha egyébként úgy tűnik, mintha a Biblia szerzői kicsit sürgették volna a műveiket igaznak beállítani, különösen Lukács evangélista írásaiban látszik ez a világtörténelemre tett utalásokkal. Nem csoda, hiszen a négy evangélista közül ő volt valószínűleg a legműveltebb, amint ez az írásainak nyelvezetéből is látszik.
Tisztelt 00:59-es válaszoló!
Igazából nem csodálkozom azokon, akik lepontoztak, hiszen állításaim teljes mértékben ellentmondanak a hitüknek. Tudom egyébként, hogy bizonyos vallásos emberektől mit várhatok, szóval meg sem lepődöm. Szerencsére persze nem mindenki ilyen, pl. az ortodox kereszténységben elég értelmes emberek lehetnek, ide a fórumra ugyanis elég jó válaszokat írtak.
21-es válaszodban egyébként elég jó kérdéseket teszel fel, a legutóbbi bekezdésedhez csak annyit szólnék hozzá, hogy talán Darwin korában is azért volt zavaró az evolúció, [meg egyeseknek talán még a mai napig azért kellemetlen] mert a Biblia tanítása szerint Isten az embert - az állatokkal ellentétben - saját képére és hasonlatosságára teremtette, és az állatok fölé helyezte, hogy uralkodjon rajuk (Mózes 1. könyve 1,26-28). Ezzel szemben döbbenetet váltott ki az a vélemény, hogy az ember maga is az állatvilágból emelkedett ki.
És még valami: talán nem csak az evolúciótagadók, de még a laikusabb evolúciót elfogadók közt is ismert lehet az a nézet, hogy az evolúció csúcsát az ember jelentheti. Ám ez koránt sincs így. Akik ismerkedni akarnak az evolúcióval, ajánlom az alábbi honlapot:
Üdvözlettel,
Dante
Kedves Dante!
Igazad van, én sem gondolom, hogy az ember (emberiség) a mai állapotában végleges, befejezett, tovább fejlődésre képtelen állapotban van.
Ahogyan én látom, az ember/emberiség evolúciós fejlődésében jelenleg nem az egyén biológiai evolúciója zajlik, hanem faj koloniális evolúciója, amelyben az egyes egyedek, mint alkotó elemi részek közötti magasabb fokú szerveződés vált a meghatározó folyamattá. Az informatikai forradalom, az internet, telefon, média, mint információ áramlási csatornák megjelenése egy magasabb fokú szerveződés lehetőségét hordozza magában. Kicsit a gombához, vagy hangyabolyhoz tudnám hasonlítani ezt a rendszert. Az egyes egyedek egy magasabb szintű szerveződés részeként, egy adott feladatra specializálódva funkcionálnak. Ilyen nézőpontból az emberiséget, mint egyetlen összetett egyedet lehet értelmezni, és annak fejlődését (evolúcióját) vizsgálni (az istenhitek/vallások is csupán egy-egy folyamat a szervezetben melyek folyamatosan változva vagy segítik a fejlődést vagy elhalnak amennyiben haszontalannak bizonyulnak, esetleg a vakbélhez hasonlóan funkció nélkül megmaradnak).
Kiegészítés az előző gondolataimhoz. Ha az emberiséget mint egyetlen szuper egyedet tekintjük, persze értelmezhetők a betegségekhez hasonló folyamatok is (sajnos).
Ilyenek a terrorizmus, háborúk, környezetszennyezés stb.
Csak remélni tudom, hogy képes lesz ezeknek a káros folyamatoknak a kiküszöbölésére, és végül immunizálódva túléli őket. Ha nem, akkor ..... :-(
#24 Kedves Dante!
"Ezzel szemben döbbenetet váltott ki az a vélemény, hogy az ember maga is az állatvilágból emelkedett ki."
Ez persze csak akkor jogos, ha valaki az embert a testével azonosítja.
Ja, hogy a mai "tudósok" arról hallani sem akarnak, hogy több az ember mint a teste? Ez viszont nagyon szomorú, és talán nem is lehet csodálkozni, hogy az emberiség a "tudomány" segítségével a biológiai létezésének pusztulásával kell szembe néznie (lásd. klíma változás, atomháború, genetikai kísérletek stb.).
Tisztelt 06:34-es:
Érdekes dolgokat írtál. Egyébként igen, nem kizárt, hogy tényleg az lesz a sorsa a vallásoknak, amely kommentedben is szerepel. Az evolúciós fejlődés mindenesetre folyik rendületlenül tovább, a természet teszi a maga dolgát. A magam részéről sajnos nem hiszem, hogy a terrorizmus, háborúk megszűnnének, bár jó lenne, ha erre sor kerülne.
Kedves 11:31-es:
Nem tudom, hogy mit értesz azon, hogy valaki az embert a testével azonosítja. Nyilván megteheted azt, hogy a tudományról negatív színben nyilatkozol, viszont jómagam azt gondolom, hogy a tudomány sokkal több jót adott az emberiségnek, mint a vallás.
Üdvözlettel,
Dante
Kedves Kérdező!
Az a helyzet állt elő,hogy a nyuszi tanítja lőni a vadászt.
Temérdek baromságot képzelsz a kereszténységről,a világ keletkezéséről,Istenről!
Kételkedem,hogy a nyuszinak érdemes-e tűzfegyverről mesélni,hisz ő mindent tud.Bármi,ami igazi tudomány,csak felbőszíti,hisz lerombolja fantáziája légvárát,és ettől nagyon dühös lesz.
Úgyhiszem,hagyom saját balgasága sötétségében.
"Az evolúció annyira elfogadott dolog, hogy még a pápa is elfogadja ezen nincs már mit vitázni pusztán fundamentalizmusból vagy tudatlanságból utasítsa el aki elutasítja."
Kissé dogmatikus ez a kijelentés, ez is utalhat tudatlanságra. Amúgy a pápa anno a lapos földet is elfogadta, tévedett, mint a törzsfejlődésben:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!