Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szentkönyvek miért nem...

A szentkönyvek miért nem mondanak semmit a dinoszauruszokról, a fekete-lyukakról, vagy hogy a Nap 5 milliárd év múlva felrobban?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció. A minap tanulmányoztuk a Bibliát, és azt mondta az oktató, hogy a Biblia amelyik tudományos kérdésben megszólal, ott elég pontosan,és olyan dolgokat ír, amiket tudósok már a Biblia megírta után bebizonyítottak. Ez világos, az állítás.

De például semmit sem találtam egyik féle Bibliában sem a dínokról, pedig egész múzeumok vannak ezeknek a lényeknek a csontjaikról, a fekete-lyukakról sem, pedig a Tejút közepén is egy hiper-szuper-bazi nagy méretű fekete-lyuk van. De arról meg pláne nem, hogy a Nap, a csillagunk, 5 milliárd év múlva egész egyszerűen felrobban.... mint egy atombomba, csak annál ugye elképzelhetetlenül nagyobb és erősebb méretekben/mértékekben.


És mi van az evolúcióval?

Több ismerősöm is tagadja az evolúciót... Most akkor ez olyan, mintha tagadnánk, hogy HCL + Hypo=mérgező klórgáz(csakhogy egy "hétköznapi" példával éljek), pedig ezt is a középiskolában, vagy talán az általánosban megtanulják a srácok. Két lehetőség: megbuktak az evolúcióhoz kapcsolódó vizsgán a középsuliban,vagy egyszerűen "kórós-figyelmi-szelektivitás" szindrómában szenvednek, szóval ami tetszik az van, ami nem, az nincs?


Érdekel a téma.


2015. jan. 3. 20:39
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
kimaradt egy 'nem' szócska, szóval: melyik egészséges ember nem fél attól, hogy elvileg meg fog szűnni
2015. jan. 3. 21:38
 12/34 anonim ***** válasza:
9%

Van szó a dínókról, csak nem mindegy melyik fordítást használod. De mivel késő van és épp feküdni akartam, ezért csak két linket írok, a többi rajtad áll, hogy mit kezdesz az információval:

[link]

Itt a negyedik videó foglalkozik a dinókkal.


A másik pedig a visszaavalosaghoz.hu


Innentől tiéd a pálya.

2015. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
40%

szia


Valaki irta, hogy lesz aki azt irja, hogy a Biblia nem tudományos könyvnek készült....

Igen Én is ezt mondom, bár több helyen emlit olyan dolgokat tudományos szinten amit az akkori korban még nem lehetett megállapitani még is megállja a helyét


A Teremtő ha minden kérdésre választ adna, akkor olyan vastag lenne a biblia, hogy több ezer évig olvashatnánk, és közben a lényeg elmaradna belőle.


Ezért aztán csak a legszükségesebbeket iratta le, hgy alkalmazásával megfeleljünk az erkölcsi értékeknek, és éljünk,

mert az életünk nem azon múlik, hogy tudunk a fekete lyukakról vagy a Dinókról, hanem azon, hogy mennyire vagyunk méltók az életre Isten irányadó mértékei szerint.


Egyébként pedig valóban ir Dinókról is....

2015. jan. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Te kis tudós :)

hiszel Einsteinnek? Hogy-hogy nem írja le a sütöpor hatását a tésztában? Hogy hihetsz akkor neki?

2015. jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
7%
Einstein elmélete megdölt 2014-ben, a cernben a fénynél gyorsabb mozgású részecskéket mértek. itt jött rá Hawkins arra, amit a biblia már évezredekkel ezelőtt megírt: kifeszített szövetként kell elképzelni a gravitációt. Jézus azt mondta: 12 Ha földi dolgokat mondtam el nektek, és nem hisztek, hogyan fogtok hinni, ha égieket mondok el nektek? szerintem ez igaz, Isten nem fárasztotta az embereket a qvazárok működésének leírásával, sem a fekete lyukak elhelyezkedésével. az, meg hogy ki fog hülni a nap, feltételezés. hidd el, aki alkotta, tudja szabályozni, és irányítani is. pl lehet, hogy pillanatnyilag úgy tűnik, hogy a lábasban lévő víz 20 perc múlva elforr. de azzal már nem tudunk számolni, hogy 2 perc múlva jön valaki, és önt még hozzá vizet, vagy elzárja alatta a gázt.
2015. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

#15: Azt ugye tudod, hogy az nettó baromság volt, amiket összehordtál ebben a hozzászólásodban? :)


Amúgy hol írja a Biblia, hogy a gravitációt kifeszített szövetként kell értelmezni? És Hawking bácsi pontosan mikor is "jött rá erre"?

2015. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Ki az a Hawkins? :D
2015. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Ez most komoly, kedves kérdező?


Te magad idézted az oktatód: a Biblia amelyik tudományos kérdésben megszólal, abban pontos. Ebből az következik, hogy leírja a világ működését és minden egyes tudományos kérdésről értekezik? Nem is értem, hogy mit gondoltál itt.

Nyilván nem ír a feketelyukakról, ahogyan a relativitáselméletről sem, a gravitációról sem és sorolhatnám. Mi itt a kérdés?


Evolúció. Tagadni az evolúciót? Az kb olyan, mint tagadni Isten létezését. Tudod, az ateisták mindig azt mondják, hogy nem nekik kell bebizonyítani Isten nem létét, hanem nekünk azt, hogy létezik. Ugyan ezt mondom: nem nekem kell bebizonyítanom, hogy az evolúció egy feltevés, elmélet, hanem Nektek, hogy nem az, hanem megalapozott tudomány. ;)

2015. jan. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"nem nekem kell bebizonyítanom, hogy az evolúció egy feltevés, elmélet, hanem Nektek, hogy nem az, hanem megalapozott tudomány. ;)"


Ebben tökéletesen igazad van. Azt azért mondjuk nem árt tudnod, hogy számtalan tudományos bizonyíték van már az evolúció folyamatának létezése mellett. Isten léte mellett azonban egyetlen tudományos bizonyíték sincs még.

2015. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Ateizmus...egy nagyon kártékony hozzáállás.

Ha meglessük a históriát, a történelmet, az emberi közösségeket/népeket, akkor teljesen világos, hogy biza', a vallás/hit az nagyon fontos egy közösség hosszútávú pályafutásában. Példának okáért: zsidóság, nép és vallás is egyben, a zsidóságnak van egy nagyon kemény magja, az ortodox zsidók és egyéb szigorú elvek szerint élő ultravallásos zsidók: ők gyakorlatilag a hátország a többi, világi zsidónak: folyamatosan reprodukálódnak, és bizony, saját értékeiket generációról generációra átadják, és ami a legfontosabb: mindenki egy és azonos,(és különböző is,de ez már más tészta), azonos elvek alapján nevelkednek és gyakorlatilag teljesen homogének, valahogy tényleg ide illik ez a közhely: "MIndenki eggyé, egy mindenkié". És ez a fantasztikus és tisztelendő összetartás(egyéb népek közötti ellentétektől eltekintve) 1 darab erőre vezethető vissza: a hit,a vallás, ebből indul ki az egész. A világi zsidók, akik közül egyesek hírhedtek ateizmusukról, más etnikumokkal is egybekelnek, de ha gond van, ott van a mag, ami miatt szerintem nagyon sokáig fenn fog maradni ez a közösség vagy nép.

Na, és pont ez a baj az ateizmussal, nekünk nincs kemény magunk, hanem már a társadalom tudom is én hányad része "istentelen", nincs azonosságtudata, semmi sem köti őt össze a többi magyarral, tágabb értelemben meg pláne nem a többi európaival... de ez már más téma..

engem például nagyon zavart többször is, hogy a nőm nem hisz istenben... először is, egy nő higgyen már Istenben.. elég ha a kapcsolatban egy hidegfejű ember van, és annak pont jó a férfi.. másodsorban, egy hívő korlátozza alantas ösztöneit... ezért is mondták nekem egyesek, hogy csak hitbeli/hívő közösségbeli nővel olvasszam össze a sorsomat.. kevesebb esély van a rossz kimenetelekre, például hogy visszahallom, hogy a nőm kacsingat másfele, nem kizárt, de kicsi az esélye vagy valószínűsége


Na, ki nem ért ezzel a tökéletesen világos ténnyel egyet? Nekem nem most kreálódott ez a gondolat bennem, de nem is régen, kell ehhez egy tág szemlélet, laza és kötetlen gondolkodásmód, és persze,ÉRTELEM.

ÉS persze itt elsősorban férfiak véleménye érdekelne, a nőkben,(ez is egy kicsit arra vezethető vissza, amit írtam, és a mai problémákra), eléggé el van vetne a szabadságharcos prototípusának magva, ha érted mire gondolok,de azért amelyik nő ezt kijelenti kerek-perec, amit fentebb írtam, hogy a hit fontos, és a nőnek fontosak a "régi" értékek, az előtt meg kell hajolni, mert, aki a látszólag logikus,(ám teljesen helytelen) érv,nyomás,köznevelés ellenére olyan nő akar lenni, amilyennek a természetes tulajdonságai/adottságai ezt lehetővé teszik, az azért ma(sajnos) kivételes eset.(vagy nem?)

2015. jan. 4. 12:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!