Évente hány milliárd dollár segélyt költenek a fekete afrikai térségre a fejlett országok és nemzetközi szervezetek?
Elég sokat.
Pedig , így kellene őket támogatni , mert a vezér elherdálja és megépíti a 12. új elnöki palotáját belőle.
"valamivel" kevesebbet, mint amennyit elszivattyúznak onnan ... Olajban (energiában), ásványkincsben gazdag afrikai országok egyben a legszegényebb országok is a világban!
Itt komoly érdek csoportok vannak a háttérben...
Van is erről egy jó film:
Nem tudom, de ne milliárd dollárokat keress. Segélyszervezetek költenek iskolákra, meg élelmiszerre, de ez minimális, adományokból befolyó összeg.
Kormány szinten nem így működik a segélyezés. Hanem például hoztak egy olyan rendeletet, miszerint az olajvállalatoknak a kitermelt olaj árából 7%-ot kell az érintett területekbe befektetniük. Ezt úgy játsszák ki nagyon egyszerűen, hogy elvileg ivóvízhálózatot, kórházat és hasonló komplexumokat építenek. Csakhogy ezekből a beruházásokból nem valósul meg semmi, mert terrorfenyegetettség van ezeken a területeken, így a kockázat miatt meg sem kezdik az építéseket. Mindenki mossa kezeit.
Pl.: Uganda nemzeti jövedelmének fele segélyekből áll össze.
(HVG, 2011.márc.26.)
mert a gyarmat rendszer szétesését követően erős állam alakulatok képesek voltak fenntartani a demokráciát ?
áhh dehogy illúzió, gyarmatok mentek, de a tőke maradt ... nyilván nekik semmi érdekük nincs abban, hogy ki van kormányon, kinek mennyit kell fizetni nyilván egy kifosztott gyarmatban az erős tőkések nem fognak érdek csoportokat támogatni ... hanem hagyják érvényesülni a demokráciát, ezzel felvállalva esetleg a nagyobb profit veszteséget is!
"18:55: Afrikát szerintem senki sem rabolta ki, sőt, akkor kezdődött a hanyatlása, mikor az országok önállósultak. Meg lehet nézni, mi lett például Zimbabwéből."
Ha még mindig gyarmatok lennének, akkor legalább megszűntek volna az olyan primitív, barbár szokások, mint pl. a nők körümetélése!
Ahogy írták, a segélyek nagy része bizonyos érdekköröknél elakad és sosem jut el az eredeti céljához.
Abba pedig belemenni, hogy Afrika jelenlegi helyzete milyen, bárminemű háttértudás nélkül (gazdasági, történelmi) felesleges, mert a többség maximum sztereotip véleménykifejtésre képes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!