A szentkönyvek miért nem mondanak semmit a dinoszauruszokról, a fekete-lyukakról, vagy hogy a Nap 5 milliárd év múlva felrobban?
A kérdés nem provokáció. A minap tanulmányoztuk a Bibliát, és azt mondta az oktató, hogy a Biblia amelyik tudományos kérdésben megszólal, ott elég pontosan,és olyan dolgokat ír, amiket tudósok már a Biblia megírta után bebizonyítottak. Ez világos, az állítás.
De például semmit sem találtam egyik féle Bibliában sem a dínokról, pedig egész múzeumok vannak ezeknek a lényeknek a csontjaikról, a fekete-lyukakról sem, pedig a Tejút közepén is egy hiper-szuper-bazi nagy méretű fekete-lyuk van. De arról meg pláne nem, hogy a Nap, a csillagunk, 5 milliárd év múlva egész egyszerűen felrobban.... mint egy atombomba, csak annál ugye elképzelhetetlenül nagyobb és erősebb méretekben/mértékekben.
És mi van az evolúcióval?
Több ismerősöm is tagadja az evolúciót... Most akkor ez olyan, mintha tagadnánk, hogy HCL + Hypo=mérgező klórgáz(csakhogy egy "hétköznapi" példával éljek), pedig ezt is a középiskolában, vagy talán az általánosban megtanulják a srácok. Két lehetőség: megbuktak az evolúcióhoz kapcsolódó vizsgán a középsuliban,vagy egyszerűen "kórós-figyelmi-szelektivitás" szindrómában szenvednek, szóval ami tetszik az van, ami nem, az nincs?
Érdekel a téma.
Melyik Bibliát tanulmányoztátok? Sehol nincs benne, hogy felrobban a Föld, és más tudományos kérdés sem.
A Biblia nem erről szól.
A fanatikusok tagadják is ezen dolgokat.
A értelmesebb hívők majd azt válaszolják, hogy mert a Biblia nem egy tudományos könyv.
A még értelmesebbek szerint pedig a Biblia csak egy erkölcsi útmutató, melyet nem szabad szó szerint komolyabban venni.
A biblia több, mint 2000 évvel ezelőtt keletkezett, a dinoszauruszokról és a fekete lyukakról pedig az ember nem olyan régen szerzett tudomást. Nem lehetséges valamit előbb leírni, mint megismertük.
Az evolúció szabályaira a 19. században jöttek rá. Persze, hogy nem tárgyalja a biblia. Arról az apróságról ne mis szólva, hogy számos állításával ellentétes.
A következtetésed hibás. Az evolúciót nem olyan sokan ismerik pontosan. Persze a legtöbb embert nem is érdekli. Aki viszont mélyen vallásos, döntenie kell, minek higgyen. Nyilván a bibliát fogja választani. Az pedig másképp tárgyalja a fejlődést. A vallásos ember az efféle kérdéseket nem megérteni, hanem hinni akarja, ez a vallásosság lényege.
"Ti akik nem hisztek, egyszerűen csak fostok, hogy mi lesz majd, ha meghaltok."
Mindenki önmagából indul ki...
#5
Pont, hogy nem fosunk, hisz szerintünk, nincs semmi a halál után, megsemmisülünk. Ti meg áltatjátok magatok, hogy örökké fogtok élni, ha....
66%-os, naaaaaaa, azért ne túlozzunk és ne legyünk már képmutatók
ki nem retteg a haláltól? melyik egészséges ember fél attól, hogy elvileg meg fog szűnni?(ha most a fájdalmaktól eltekintünk)
egyik szélsőség és a másik szélsőség...
Szerintem az mértani középmező: a hit nagyon fontos, ezt számtalan (szak)ember, és agytröszt, kellő (szak)tudással a háta mögött kinyilatkozta már...
Aki azt mondja, ő nem fél a haláltól, az hazudik. Aki azt mondja, ő nem hisz semmiben, akkor erre a legegyszerűbb magyarázat és válasz az lehet, hogy majd fog hinni, ha egy olyan helyzetbe kerül, ami felett egyáltalán nincs kontrollja, pl súlyos beteggé válik, vagy épp a rokona kerül visszafordíthatatlan helyzetbe..,szóval ez baromság, ha használhatom a diákok szaknyelvét.
Az már más kérdés, hogy a fundamentalizmus káros. Egészséges ember bizonyos, hogy hisz, ha pedig jelenleg nem, hát több mint valószínű, hogy fog hinni, ha nagy a tét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!