Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem tartja tisztel...

Isten miért nem tartja tiszteletben a szabad akaratot?

Figyelt kérdés

Ha Isten megadta a választás szabadságát az embernek, miért nem fogadja el az Ő nem választásának lehetőségét? Ezek szerint a szabad akarat, a választás szabadsága csak illúzió a nagy varázslótól? Tehát szabadságunkban áll vagy a Nagy Manitout választani, vagy a Poklot, megsemmisülést...

Ebben hol a szabad akarat? Ha pedig nincs szabad akarat a választásban, akkor mit teremtett Isten, amire mondhatjuk a szabad akaratot?



2014. nov. 9. 18:21
1 2 3 4
 11/40 Salx Narval ***** válasza:
75%
Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy a Bibliából megismerhető "Isten miért nem..." Mert azok az emberek akik megfogalmazták ilyennek vélték Istenüket, néha elrugaszkodtak a valóságtól, hogy magyarázható legyen az is amit nem értettek a világból, de alapvetően emberi tulajdonságokat aggattak rá, mert ebből értett a nép. Open elég tömören összefoglalta a lényeget.
2014. nov. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
8%
:-) üdv, nos ha beköltözöl egy szép, új, tökéletes otthonban, ahol minden a te kényelmedet szolgálja, ott mindaddig, ésmindenben gyakorolhatod a szabad akaratodat, amíg az nem ütközik a házirendbe. ha azon felül gyakorolod, akkor a főbérlő jogosan kirakhat onnan. az, hogy te jobban szeretnél olyan főbérlőt, akinek mások a szabályai, elég rossz döntés, ez látszik szerintem a világ mai állapotán. nyugodtan hihetsz manituban, a Teremtő be fogja bizonyítani, hogy ő a Teremtő, manitut csak az emberek találták ki. nem haragszik ezért, 1000 éved lesz, hogy megismerd, és megszeresd őt. béke :-)
2014. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
Isten tiszteletben tartja a szabad akaratot, ettől függetlenül az ok-okozati törvények alól senki nem mentesül.
2014. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 ceri ***** válasza:
100%

"Nem arról a szabad akaratról beszélek, ami a cselekvésben a jó - rossz megítélésével függ össze.., hanem Isten nem választásának a szabadságáról. Az elutasításának lehetőségéről."


Ha isten teremtett mindent, akkor ezzel az alapokat nem fogadod el. A törvényeket.

Az isten nélküli világ talán tolerálja ha nem fogadod el a törvényeket? Gondolod, hogy ha a 24. emelet ablakán kievickélsz, nem fogsz a járda betonján kilapulni? Mindegy, hogy ki a törvény alkotó. Isten vagy csak a semmi. Így működik minden, csak nem mindenkinek egyértelmű annyira, mint a gravitáció.

2014. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

#12

Amit leírtál az a szabadság keresztényi definíciója, nem a szabad akarat maga. Amiről te beszélsz az a jól ismert "amíg nem zavarod mások köreit, addig tehetsz akármit" tétel, csak éppen a mások köreit helyettesíted Istennel, aki megszabja, hogy milyen köröket zavarhatsz és milyeneket nem.

A szabad akarat az a döntéshez való jog. De itt harap a kígyó a saját farkába, itt jön paradox, hisz hogy dönthetnél szabadon, ha te egy rajtad kívül álló személy által előre elkészített terv szerint cselekszel?

Ennyi ezen nincs mit csűrni meg csavarni, de ha ez nem elég, akkor írhatok még bibliai paradoxonokat, amikkel ismét csak azt bizonyítom be, hogy mekkora katyvasz az egész.

2014. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Az emberek sem tartják.

Folyton imádkoznak, hogy Isten befolyásolja, megváltoztassa embertársaikat.

2014. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Ha legalább két lehetőség van, ott van szabad akarat is, ez ilyen egyszerű.

Ha már három kéne legyen, akkor szintén nincs szabad akarat, mert miért nem négy, vagy hol a határ?

2014. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 openyoureye ***** válasza:

"Ha már három kéne legyen, akkor szintén nincs szabad akarat, mert miért nem négy, vagy hol a határ?"


- Logikád egyszerű, mint a raklap. A három lehetőségnél feltett kérdést, hogy akkor miért nem négy ugyan úgy felteheted ha csak két lehetőséged van: Ha csak kettő van, miért nincs 3 vagy 4 vagy 100? Ergo a te logikád szerint ebben az esetben sincs szabad akarat.

2014. nov. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 ceri ***** válasza:

"hisz hogy dönthetnél szabadon, ha te egy rajtad kívül álló személy által előre elkészített terv szerint cselekszel? "


Milyen tervről beszélsz? Nem is értem. Ha jobbra van a vasút állomás, akkor jobbra kell menni a vonathoz. Ez ilyen pofon egyszerű. Vagy azt szeretnéd, ha minden választásodnak ugyanaz lenne a következménye? Az jobb lenne, ha minden esetben a vonathoz jutnál? Akkor is ha Sydney-be akarnál repülni?

2014. nov. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%

#19

Látom te se hallottál még a predesztinációról, amiben mellesleg a keresztények 80% hisz. Eleve elrendelés, lehet, hogy így könnyebben megtalálod. Tökéletes indokot szolgáltatott az összes szentté avatott mészárosnak, hogy lerohanhassa a másikat, hisz Isten ezt már előre elrendelte, neki csak teljesítenie kell.

Ateista vagyok, de teológiailag mérföldeket verek a vallásos mócsingokra, legalábbis ezen az oldalon egész biztosan.

2014. nov. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!