Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lenne a világ vallások...

Milyen lenne a világ vallások nélkül?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
10%

a föld kereket tartotta vissza pl igen...

következésképpen az egyház egy nagy szar

2009. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
57%

A mai világ lehet hogy jobb lenne, bár, ahogy a régi időkben is, sok embernek ma is csak a hit ad reményt, erőt, életkedvet, mert anélkül, hogy hinné, hogy Isten megsegíti a legrosszabb helyzetben, kilátástalan lenne az élete.

Érdemes megnézni, hogy mindig a legszegényebbek voltak a legvallásosabbak, mert nekik volt leginkább szükségük arra, hogy higgyenek egy istenben, aki az egész életüket irányítja és bármi rosszat tesz velük, annak célja van.


Szerintem a gazdagoknak és akik jómódban élnek, jobb lenne vallás nélkül, de a szegényeknek és nincsteleneknek (és lássuk be, messze ők vannak többen) az egyenlő lenne a halállal.

2009. nov. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
25%

10:14-es: Bocs, de egyszerűen hülyeség, amit mondasz, és ha kicsit is elmélyednél a tudományban, akkor tudnád, hogy miért. (pl. mert az önzetlenség és egymás támogatása is evolúciós előny minden csoportos életmódot folytató faj számára...)

Pont ez a baj a vallással, és pont ezért lenne jobb a világ nélküle: ELVAKÍT. Sokkal könnyebb egyszerűen hinni, mint kutatni és utánajárni a dolgoknak. Hiába mutatja nagyon szépen a sötét középkor, hogy hol tartanánk MÉG MA IS, ha soha senki nem kételkedett volna a vallásban, ezt valahogy nem akarják észrevenni a hívők.

2009. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdésfelvető!

A Biblia szerint az első vallás megalapítója maga Sátán volt. A neve is innen ered: Vádló, aki megvádolta Istent azzal, hogy nem ad elegendő szabadságot a teremtményeinek. A szeretet életrendjével szembeállította az önzés, a magának-kedvezés élterendjét, és ezzel gyakorlatilag megalapította az első vallást. Ebben a vallásban él ma a világ. A Biblia szerint, ha végetér ez a földi történelem, és Isten újjáteremti a földet ott nem lesz szükség semmilyen vallásra, hiszen visszaáll az élet valódi rendje a szeretetre épülő isteni életrend.

Talán ez egy kicsit más megközelítés, mint amire te gondoltál, amikor a kérdést feltetted, de érdemes ezt a gondolatmenetet is megismerni.

Üdvözlettel: Péter

(Bibliaház Gödöllő)

2009. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
47%

12:39-es: Sok embert ismerek, akik megjárták már a "földi poklokat", és mégsem hívők, mégis ki tudtak törni vagy önerőből, vagy külső (emberi!) segítséggel.

Amit pedig a szegényekről, nincstelenekről mondasz - ez a mentalitás csak FENNTARTJA a helyzetüket. Talán segít elviselni, de egyben az olyan hittételekkel, mint hogy "neked ezért majd nagyon jó lesz, ha meghalsz, a gazdag meg majd jól szenved a pokolban", egyszerűen csak a status quo-t őrzi meg, és gondoskodik arról, hogy a gazdag gazdag maradjon, a szegény meg szegény. És ez vajon kinek jó...? Csak nem a gazdagnak, az uralkodó rétegnek...? Kik is tették anno a római birodalom államvallásává a kereszténységet...? Csak nem az uralkodó maga...?


Ha nem lenne vallás, akkor sokkal kevésbé viselnék el a népek a megaláztatást és a kihasználtságot, mivel nem nyugtatnák őket ilyen kamu szövegek, hogy a haláluk után majd jobb lesz - ehelyett még az életükben igyekeznének rendet tenni. Több lenne a lázongás, jobban kényszerítenék az uralkodókat arra, hogy emberi életkörülményeket biztosítsanak mindenkit.

Az _emberségesség_ az igazi eszme, az igazi társadalomalkotó és -szervező erő. A vallás csak egy torz árnya ennek, ami mindig csak az uralkodó rétegnek jó.

2009. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:

az, hogy az egyház visszatartja a tudományt, így, ebben a formábam nem igaz. a katolikus egyház bizonyos időszakokban valóban tett ilyet, de nem ez az egyetlen egyház a világon. (lsd. arabok fejlett orvoslása a középkorban, vagy a görögök, vagy akár a rómaiak)


mellékesen pl. Galileo Galilei-t sem azért idézték egyházi bíróság elé, mert azt találta volt mondani, hogy a föld mozog. (részletesen: [link] )


egészen a kvantumelmélet megjelenéséig a tudomány és a vallás alapvetően békésen megfért egymással. a tudomány a teremtés művének nagyszerűségét, összetetségét kutatta és ezzel nem volt semmi baj. (hülyék mindíg vannak, de alapvetően ez volt a helyzet)


a szakadék csak a kvantumelmélettel jelent meg, aminek az a válasza minden lényeget érintő kérdésre, hogy "Mert ezt dobtuk dobókockával.", ami nyilván nem összeegyeztethető a vallásokra jellemző mindenható isten, irányító akarat, eleve elrendeltség stb. tanokkal.

2009. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:

"mert az önzetlenség és egymás támogatása is evolúciós előny minden csoportos életmódot folytató faj számára..."


ez így ebben a formában nem igaz.

a csoportos életmódot folytató fajoknál az egyén érdeke teljes egészében elé van rendelve a csoport érdekének.

ha az egyén fontos a csoport számára, akkor megvédik, ha nem, akkor a sorsára marad.

ráadásul a csoporton belül mindíg van hierarchia.

2009. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:

Az egyház még most is a tudomány fejlődése ellen van. Erre a legjobb példa az őssejkutatás. Ami ebben az írónikus az az, hogy Kínában viszont kutatják és bizonyos betegségeket már tudnak kezelni. Persze majd ha az európai gyógyszergyártók gazdasági hátrányt fognak emiatt szenvedni, akkor majd jól megtömik a politikusok zsebeit, hogy engedélyezzék a kutatásokat. Csak a végén nehogy kiderűljön az, hogy az élet kialakulásához nem kell semmilyen felsőbb hatalom. Leginkább emiatt aggódnak az egyházak.

Véleményem szerint az elkövetkező évtizedekben a szervezett egyházak vissza fognak szorulni. Ennek a legfőbb oka pedig az, hogy a tanításaik összeegyeztethetetlenek a jelen kor emberének életvitelével. De persze a hit az meg fog maradni, a kérdés már csak az, hogy ki miben fogg hinni. Európában az Istenbe vetett hit enyhén szólva is mélyponton van. Érdekes viszont az, hogy elég jól elvagyunk nélküle.

2009. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:

"Erre a legjobb példa az őssejkutatás. Ami ebben az írónikus az az, hogy Kínában viszont kutatják és bizonyos betegségeket már tudnak kezelni."


egyrészről a kínai őssejt terápiák kb azon a szinten vannak, mint amikor a sámán lóbálta a botját, hogy ne legyen jégesső. néha bejött nekik is. aki egy kicsit is veszi a fáradtságot és utánaolvas, az tudja, hogy ezek mind-mind gyakorlatilag az emberkisérlet kategóriájába esnek, csak ezeknél nincsenek meg mindazok a gátak, amik itt európában megvannak. (én ezt annyira nem értékelném jónak)

másrészről az őssejtkutatás (megint nem árt, ha valaki kicsit utánanéz a dolgoknak) nagyon nagy kérdéseket vet fel, még akkor is, ha kivesszük az egészből a vallást.

sokfajta őssejt van, de amivel kutatni és gyógyítani lehetne, azt úgy hívják hétköznapi nyelven, hogy megtermékenyített petesejt. ez pedig minden emberben fel kellene, hogy vesse a kérdést, hol kezdődik az élet (erre spec a tudomány képtelen egyértelmű választ adni), szabad-e életet létrehozni azért, hogy elpusztítsuk stb.


"Európában az Istenbe vetett hit enyhén szólva is mélyponton van. Érdekes viszont az, hogy elég jól elvagyunk nélküle."


neked ez elég jónak tűnik??? na, ez az érdekes...

2009. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:

Természetesen egy szóvan nem állítottam azt, hogy megtalálják minden betegség ellenszerét. A sámán kifejezés egy kicsit erős. Itt van pl. egy magyar beszámoló a folyamatról:


http://www.youtube.com/watch?v=Yl3YJS60uu8&feature=related


"neked ez elég jónak tűnik??? na, ez az érdekes..."

Ez alatt mire gondolsz? A világ igen jelentős része jól elvan a keresztény isten nélkül. Ebbe én is beletartozom.

2009. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!