Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lenne a világ vallások...

Milyen lenne a világ vallások nélkül?

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
73%
egységes,boldog,fejlettebb...de ugyanakkor egysíkúbb,színtelenebb is
2009. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
100%
valamit találna a tömeg...
2009. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
47%

rosszabb.


erkölcsiségünk, az olyan alapvető elvek, hogy segítsük az elesetteket, vagy az, hogy minden ember egyenlő, mind-mind a vallásokból származik.


az, amit manapság emberiességnek hívunk, nem vezethető le a tudomány által megfogalmazott törvénykből, meglátásokból, sőt egyenesen ellentétes azzal.

2009. nov. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
78%
Viszont szerintem a régmúlt egyszerű embereinek (középkor monjduk) kellett a vallás, a tudomány fejlődésével ez elhanyagolható a növekvő racionalizmus miatt. A kezdetektől fogva hitt valamiben az ember ha olyan dologba ütközött amit nem tudott megmagyarázni, anno az időjárás monjduk. A tudomán fejlődésével egyrejobban elhaltak az ilyen ágak és mai napra mér csak olyan vehemenciájú kérdések maradtak fent mint pl: "miért élünk, van e élet a halál után, mi volt a kezdet kezdetén és előtte, az miért volt..." metafizikai kérdésekre adjameg a vallás a saját válasazit. Ha az ember inteligenciája nő, hajlamosabb elfogadni a racionális, empirikus elveket, mint a hit kérdésein alapuló vallásokat. Így szerintem a viláf vallások nélkül csak egy olyan világban létezhetne amely technikailag előrehaladottabb. Visszafelé sosem.
2009. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
64%

Előbb utóbb találnának maguknak valamit az emberek, amibe menekülhetnek a hétköznapok, gondok elől. Ez a vallás sztem...

Másrészt nem lenne annyi vallási robbantgatás, öldöklés.

2009. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
78%
Régen a papok mondták a parasztoknak, hogy dolgozz, ne habzsold az életet mert itt szenvedni kell, hogy a másvilágban jó legyen nektek. Na ők meg itták a jó bort, ettek, ittak... náluk volt az ész a parasztoktól meg beszedték az adót, meg sok háborúhoz is volt közük a papoknak régen...
2009. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
90%

Nem lenne kevésbé erőszakos a világ. Nagyobb lenne a társadalmi feszültség, többet lázadoznának az alsóbb néposztályok, és ugyanolyan kegyetlenül vernék le őket.

Az emberek más ürügyet találnának a háborúzáshoz.

Ugyanúgy lennének eszmék, világnézetek, mint most, és ezek a világnézetek pótolnák a vallást.

2009. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
56%

Én arra lennék kíváncsi ki meséli be az embereknek, hogy az egyház visszatartotta a fejlődést, nyomorogtak az emberek, nincs Isten bla bla bla.


Az egész országunk a keresztény alapelvekre épül, pl mai napig sértés, ha valakit lekurv*znak, pedig ez a liberalizmusban elfogadott "szakma". Vagy, hogy a 13 éves kislányt mikor először meb@sszák a diszkóba, akkor azt mondja: jajj apám meg ne tudja, pedig ez is elfogadott a liberalizmusban. Esetleg, hogy senki nem él nemi életet az édesanyjával.

Próbáltam most az apró dolgokat kiemelni, a lényeg, hogy vannak amit az emberek csípőből elutasítanak, pedig nem vallásosak, ezt is a kereszténységnek köszönhetjük, keresztény magyarországnak.

2009. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:

Az embereknek mindig volt valamiféle hitvilága, de nem minden hitvilágot hívunk vallásnak. Vallások úgy alakultak ki, hogy az azonos hitvilágot vallók csoportba kezdtek tömörülni, ehhez hely kellett, ahhoz, hogy ne legyenek határok, egységesíteni kellett a főbb dolgokat, rituálékat, szertartásokat. A vallás önmagában csak a hit intézményesült formája. Se nem jó se nem rossz, csak a bonyolultságot törli el, erre meg az átlagembernek volt szüksége (nem a legjobb kifejezés, de pl. ha egy magyar ellátogat bármely külföldi országban a saját hitét képviselő szertartásra, hiába zajlik más nyelven, ugyanúgy tudni fogja, mikor mi van).

Ami jó vagy rossz lehet, az egyedül az egyes ember, az egyén, aki dicsősége vagy szégyene az adott csoportnak, de amiből tilos általánosítani.


Hogy mi lenne vallás nélkül? Nem lenne az azonos hitet gyakorlóknak helye, ahol nyugodtan, mások zargatása nélkül sokan összegyűlhetnek akár egy szertartásra, akár beszélgetni a hitről, nem lennének egységesítve a szertartások, így ha máshova mész, lehet, hogy kapkodnád a fejed, hogy mi van... stb. De mivel az ember nem szereti a szétszórtságot, és igénye van a nyugalomra, előbb-utóbb kialakulnának az intézményesült formái a hitvilágoknak, és valahogy elneveznék.

2009. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
41%

11:47

Az egyház a tudományt tartotta vissza. Csak a legismertebbet említem meg: A föld kerek...


A példák amiket mondtál azok beidegződések, csak azért értesz vele egyet mert ahogy az előbb írtam beidegződés, pedig igazából bárki azt csinál a testével amit akar, az az övé.

2009. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!