Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A rossz szabad akarat, a jó...

A rossz szabad akarat, a jó Isten műve. Nem sántít ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem lehet egy ember szabad akaratából jó,Istentől függetlenül,nem hívőként?
2013. jún. 27. 20:38
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kíváncsi vagy a válaszra, olvasd el Péter válaszát, és az enyémet:

Az ember mindig dönthet, ez a szabad akarat. Isten a jóra, a sátán a rosszta csábít, mi döntésünk, kinek engedünk, vagy mit cselekszünk tőlük függetlenül. A természetünk eredetileg jó volt, tehát magunktól, szabad akaratunkból cselekedtük mindig a jót, ilyennek teremtett minket Isten. Azonban a sátán elváltoztatott minket, így ma már szabad akaratunkból cselekszünk jót is, rosszat is.

Ezért ha jót cselekszünk, az mindig köszönhető nekünk és Istennek IS. Ha rosszat, az köszönhető nekünk és a sátánnak IS.

Hogy mi a jó és mi a rossz szerintünk, az sokmindentől függ, neveltetés, kultúra, személyiség, hatások stb.

Viszont van egy abszolút mérce: Isten, aki mindenkinél okosabb és hatalmasabb (ezen tulajdonságai végtelen nagyok)így rá támaszkodhatunk abban, hogy mi a jó és mi a rossz. Ennek megtudásához olvasd el az evangéliumokat.

2013. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Emberek!

A bűneset egy olyan történet, mely képekbe önt tanulságokat. Nem azért íródott, hogy szó szerint elhiggyük (bár nem lehetetlen, hogy pont így történt), hanem azért, hogy az alábbiakat leszűrjük:

1. eredetileg szabad akaratunk volt, és szabad akaratból csak jót cselekedtünk, mert Isten ilyennek teremtett.

2. később a sátán átvert minket, és azóta is folyton manipulál minket hazugságokkal, a rosszracsábít, és mivel nem látunk tisztán (elvakít minket) be is dőlünk neki. De ezért mi is felelősek vagyunk, hiszen képesek vagyunk ellenállni neki. Nem mindig, de legtöbbször igen. Amikor meg nem, akkor segítségül hívhatjuk Istent.

3. Azért, mert bedőlünk neki, elfordulunk Istentől, halált érdemlünk Isten igazságos és tökéletes törvénye alapján. De Isten nem csak igazságos, hanem szerető is, így engedményt tett: Ha szívből megbánjuk bneinket és igyekszünk jól élni, jót tenni, szeretni embertársainkat, akkor lehetőségünk van arra, hogy valaki más haljon meg helyettünk.

4. később kiderül, hogy egy ember hal meg mindenki más helyett, ez az ember Jézus Krisztus. Az ő kereszthalála nélkül minden bűnös (így minden ember) a pokolra jutna. De Jézusnak hála megfiethetünk adósságainkért (bűneinkért) máshogyan is, ezt már fent írtam.


Persze a legtökéletesebb viselkedés az, ha valaki nem félelemből, adósságai törlesztéséből teszi a jót, hanem azért, mert szereti Istent.

2013. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el minden választ, csak átnéztem. A rossz szabad akarat, nem Isten műve, hanem az ember műve, Isten megengedi, hogy az ember rosszat gondoljon, vagy csináljon. Nincs ebben semmi furcsa szerintem. A szabad akarat jó dolog, hogy az ember rosszra használja, az nem Istentől van, csak megengedi.
2013. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Na igen, ez rendben van, a szabad akaratot Istentől kapjuk és szabad akaratból cselekedjük a rosszat. De akkor a jót is szabad akaratból cselekedjük. Vagy nem? Egy ember Isten nélkül nem lehet jó?
2013. szept. 20. 10:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!