Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták miért találtak ki...

Az ateisták miért találtak ki vallásokat?

Figyelt kérdés

Mit akartak ezzel elérni?

A többi ateista miért hitt nekik?



2013. ápr. 20. 18:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Az ateisták száma lényegesen több a 4 % - nál. Manapság az USAban élő zsidók többsége nem hisz Istenben, A kínaiak zömmel Istentagadók, a volt szovjet tagállamokban csak nyomokban maradt meg az ortodox hit.

Nyugat Európa közismerten materialista többségű.

Ráadásul a vallásosak között is vannak akik csak szokásból, szimpátiából mondják hívőnek magukat, valójában elfogadják a tudományos álláspontokat és csak azért nem járnak a dolgok végére, mert hátrány érhetné őket a környezetükben, illetve kényelmesebb a helyzetük, ha vallásosnak mondják magukat.


A vallások nem egyszerre keletkeztek, hanem fokozatosan jöttek létre. Azok, akik az új elemeket beleszőtték a hittételekbe, nyilván kritikusan álltak az előzőekhez, ezért bővítették a történeteket.

Mivel a Biblia kezdetektől Isten és az emberek kapcsolatáról szól, nyilvánvaló, hogy az elején a hitük nem tartalmazhatta a később bekövetkezendőket, ezért fokozatosan bővültek a történetek. Időnként nagy szelektálás is volt közöttük. Azok, akik egy egy történet, tanítás aktualitását, hihetőségét, mondanivalóját vizsgálták, nyilván kritikusan álltak a kérdéshez, nem is csoda, hogy időnként egyes elemeket kihagytak a hitvallásból.

Még Jézus kora óta is nagyjából ez történt, hiszen a Bibliát is meg kellett írni, a törvények nem egyszerre keletkeztek és tudomásom szerint sok mindent kirostáltak az idők folyamán.

2013. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%

Sejtem, hogy mire gondolsz kérdező. De eredetileg maga az ember találta ki a hitvilágokat, mert egy vadonban élt körülvéve megannyi félelmetes jelenséggel igy a képzelőerejét arra használta hogy megalkossa a saját hitét amely segitett neki hinni egy nagyobb mikulásban" aki felette áll és vigyáz majd a reá és népére.


az most a kérdésedre a válaszom hogy valóban a felső kasztbeli rétegek nem mindig hittek e csodálatos képzeletbeli tündérmesékbe, viszont jó alapot adott számukra a kibővítéshez a vallási dohmák megírásához a vallási csoportosulások megalapítására ahova aztán begyűjtötték az analfabéta tömegembereket és jól megetették őket vele-- szegény vagy csóró vagy nem baj-- majd Isten megsegíti az éhezőt csak higgy és csoda odatörténik.


Mit akartak ezzel elérni? Egy tudatlanságba tartott emberiség sokkal inkább irányítható, befolyásolható, kihasználgató mint egy felvilágosult intelligens.


Mit gondolsz miért megengedett minden vallási marhaság, és beömölhetett hozzánk is? Azért hogy legyen esti meséje a népnek ha netántán nem tudna elaludni a korgógyomra és gondjai miatt, legyen helyett 200 féle marhaság amin rágódhat a bedilizésig, mint most akik halálra éheztették a gyereküket. S nem ők voltak az elsők ilyen buggyantak hazánkban, mert számtalan szaladgál mint tébolyult hazánkban és tanítja ezt a marhaságot !!


Az eddig kormány vezetőit is oda kellene ültetni melléjük a börtönbe a szülök mellé akiknek éhen halt a pici, ártatlan, gyermekük, hogy ezt a sok életellenes marhaságot beengedték és engedélyeztek is a működését

2013. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Lehet már írta valaki,de szerintem azért,mert így irányíthatóvá és magyarázhatóvá válnak a dolog.

Irányíthatóvá: az emberek nem szerették volna,hogy a vihar felborítsa hajóikat. Mit tettek? Imádkoztak a tenger és a vihar istenéhez, áldozatot mutattak be, és így már egyből minden rendben volt..

Magyarázható: miért veszítettük el a csatát? Mert megharagudtak az istenek..

2013. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Egy "jó" könyv: [link]
2013. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Az ateisták nem találtak ki vallásokat hanem a kézzel fogható dolgokat keresik és találják. Így jött létre a tudomány és a tudományos kutatások. (bár ha számodra a tudomány egy vallás akkor vedd annak) Nagyon régen a villámokat, a földrengéseket, a tüzet és még a szivárványokat is, illetve minden olyan jelenséget amelyek megmagyarázhatatlanok voltak mind valamilyen felsőbbrendű hatalom/erő/személy-nek tulajdonították. Akkoriban volt néhány maroknyi ember akik talán ma megfelelnek az "ateista" jelzőnek (bár nem egészen) akik valamilyen okból hitetlenkedtek és elkezdték kutatni hogy mi miből és miért van. Ennyire egyszerű.


Ha megnézed, az összes csodálatos elméjű felfedezőt mind üldözték azért mert nem hitt Istenben (jobb esetben csak megszólták), némelyiküket ki is végezték. Newton is csak azért végezhette szabadon a kutatásait mert II. Károly király volt vele szemben annyira jóindulatú hogy engedélyt adott neki miszerint nem szükséges belépnie az anglikán egyházba. Különben hatalmas konfliktusba került volta az egyházzal. De így is folyamatosan rettegett attól hogy eretneknek titulálják.


Evvel azt akarták elérni hogy az olyan dolgokat amiket mindenféle felsőbb hatalomnak hittek megmagyarázható legyen. A többi ember (nem csak ateista) pedig azért hittek nekik mert kézzel fogható bizonyítékokat voltak képesek felmutatni.


Ha akkoriban nem lett volna az a maréknyi ember akik nem foglalkoztak volna a tudománnyal, akkor még lehet ma is pestisben haldokolnánk azt gondolva hogy ez valami átok, és különböző szobrokat csókolgatnánk a gyógyulásért.

2013. ápr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

A tudományt mint tudást, magyarázatot alkotni akaró emberek nem voltak mindnyájan ateisták,sőt több volt a hívő közöttük régen, mint ma.


A vallásoktól függetlenül is létező, természet titkait kutató, logikusan gondolkodó emberek alkották először a filozófiát, majd tudományt, mert a fejlődés ezt követelte az emberi szellemtől. Darwin, Newton és még Einstein is vallásos volt, mert mindegyik hitt valami magasabb szellemi létezőbe amely az életet, vagy a természet törvényszerűségeit egységbe kényszerítette.


Minél többet tud valaki, minél messzebbre jut el gondolatilag, annál jobban azt fogja érezni, hogy mindenben megtalálható valamiféle tudat, amely egyetlen tőről fakadhatott.


Bárhol a világon, ahol csak emberek éltek, egymástól teljesen elzártan, ennek ellenére ha nem is szószerint, de azonos hitvilágot építettek fel önmaguk számára. Minden ilyen hit-féleségben benne szerepelt valamiféle magasabb szellem, teremtő erő és egy olyan világ ahová az ember is megtérhet egyszer- ez intuíció, amelyet a transzcendens gondolati képesség alkothat meg.


az ateisták, vagy szkeptikusok? - mert annak nevezik magukat manapság. annyira röghöz-kötöttek, hogy ők kitaláljanak egyetlen vallási dogmát is? Képtelenségnek tartom , mert annyi fantáziájuk sincs.


--vagy a tudósaik... hát ők a petricsészéjükbe buktak vagy a számok bűvöletébe élnek, vagy már önmagukat képzelik istennek, mert megalkották az internetet és azóta az univerzumot is és a mesterséges intelligenciát is, azzal teremtik meg- nincs idejük se, hogy valóban szárnyaljanak a gondolataik és kitaláljanak vallásos esti meséket


Szélhámosságot és az újkor innen-onnan lopotikán" alapuló új-hit-sóderolást azt inkább, -üzlet és pénz szerzés miatt.-mert azok is ateisták az EZO a tv. ben telefonálgató pénz- egészség bevonzók" is vallásosnak mondják magukat holott, sumák ateisták.

2013. ápr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"-vagy a tudósaik... hát ők a petricsészéjükbe buktak vagy a számok bűvöletébe élnek, vagy már önmagukat képzelik istennek, mert megalkották az internetet és azóta az univerzumot is és a mesterséges intelligenciát is, azzal teremtik meg- nincs idejük se, hogy valóban szárnyaljanak a gondolataik és kitaláljanak vallásos esti meséket"


Megalkották bizony az internetet, és nélkülük most nem tudnál ide írni mindenfélét :D Ó az irónia. Többek között azért remélem belegondoltál abba is, hogy a tudósok nélkül ma valószínűleg nem élnél... :D

2013. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

27/ a tudósok nélkül is élnék, mert nem vagyok beteges fajta, de a tudósok miatt majd nem elpusztult a világunk, mert ha hamarabb készülnek el a Hidrogén bombájukkal, mint az atommal akkor bizony azt próbálták volna ki, nem pedig az atombombát.


A tudósokról- akiket egyébként tisztelek az egyedi képességükért és a makacs természetükért-- hisz épp ezért hoztam fel a petri-csésze hasonlatot, hogy annyira belefeledkeznek saját rögeszméjükbe" hogy nem is lett volna idejük vallási dogmákat kitalálni.


Viszont az ateista, szkeptikus nagy informatikusok akik már a világegyetem dimenzióit is megalkották a gyermekükkel," bizony az utóbbi időben, mivel már kis-istennek képzelik magukat, megalkották a korunk, a XXI.szd. vallását; az Intelligens Tervező teremtette élet dogmáit-- Szerintük!! - ki alkotta az életet? -Egy szellemi teremtmény, egy másik univerzumból ide jött a Földre, csak azért, hogy megtervezzen bennünket. De először megalkotta azokat a szolga szellemi fénylényeket, akik természetesen helyette meg is alkották a tervezetét.


ez még abszurdabb mint a vallásos tézisek, a vallások legalább itt maradtak a saját univerzumunkban.

Ezért pellengéreztem ki őket, kisistennek nevezve a Nagy szkeptikus önmagukat ateistának valló informatikusokat.

2013. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"27/ a tudósok nélkül is élnék, mert nem vagyok beteges fajta, de a tudósok miatt majd nem elpusztult a világunk, mert ha hamarabb készülnek el a Hidrogén bombájukkal, mint az atommal akkor bizony azt próbálták volna ki, nem pedig az atombombát."


A tudósok munkája nélkül (ide értem a múlt tudósainak munkásságát is) Te egy apró megfázástól meghaltál volna, és elföldeltek volna. Csak hogy tudd, miről beszélsz.


"A tudósokról- akiket egyébként tisztelek az egyedi képességükért és a makacs természetükért-- hisz épp ezért hoztam fel a petri-csésze hasonlatot, hogy annyira belefeledkeznek saját rögeszméjükbe" hogy nem is lett volna idejük vallási dogmákat kitalálni."


A tudósok miért találnának ki vallási dogmákat? Nem értem ezt az összefüggést.


"Viszont az ateista, szkeptikus nagy informatikusok akik már a világegyetem dimenzióit is megalkották a gyermekükkel," bizony az utóbbi időben, mivel már kis-istennek képzelik magukat, megalkották a korunk, a XXI.szd. vallását; az Intelligens Tervező teremtette élet dogmáit"


??? Te most itt mesterséges intelligenciára gondolsz? Vagy internetre? Totál zavaros amit írsz, én még nem láttam informatikust (pedig egyetemen tanulok, ismerek jó párat), aki ilyen elborult f@szságokat beszélt volna...milyen infós ismerőseid vannak, hadd kérdezzem már meg?? :D


"Szerintük!! - ki alkotta az életet? -Egy szellemi teremtmény, egy másik univerzumból ide jött a Földre, csak azért, hogy megtervezzen bennünket. De először megalkotta azokat a szolga szellemi fénylényeket, akik természetesen helyette meg is alkották a tervezetét."


Várjál, azt hiszem kezdem érteni...csak nem Pataky Attila vagy? :O :D

2013. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

nem 29/ én nem vagyok pataki én a szkeptikusok táboráról és informatikusairól regéltem. Akik azt gondolják, hogy minél többet tud, és minél magasabb valakinek a képesítése, mert tudós, az eleve materialista módon ateista is.


Az igaz, hogy a múlt század kommunista-materialista szemlélet, kimondottan ateista szellemben kívánta bemutatni a világunkat. S alapvető elvként és egyedül üdvözítő megoldásként vallotta, a tudományba vetett hit önmagában elégséges voltát.


Tudom, mert szó-szerint egy kommunista állam nevelt fel és bizony ateista lett belőlem, legalább is nem érdekelt a kézzelfoghatón és érzékelhetőn túl semmi más!


Már pedig és erre később jöttem rá minden idegen által sugallt beleavatkozása nélkül, hogy a tudományba vetett hit, valahol az Istenbe vetett hitet is jelenti egyben!


Miért? - mert a tudomány az emberi lélek-tudat működésének "terméke", épp ezért a tudomány éppen úgy, mint az azt felfogni vágyó elme, Isten ajándéka.


Csak hát se a tudósoknak, se a vallásoknak, fogalma sincs arról, mi a lélek az életben, és hol születik, őrződik meg örökre az érzelmi feszültségű gondolat?


Én csak azután váltam keresővé és botlottam bele a Teremtő ERŐKBE, miután rádöbbentem arra, hogy mit nevezhetünk az életben rejlő léleknek. Őszinte leszek még akkor se jutott eszembe az a fogalom, hogy Isten, csak az élet egésze és a Földünk... s miután túl messzire "bóklásztam" HÁT.... a Teremtő ERŐKBE botlottam.


Azután soha többet nem kutattam, nem bóklásztam semerre és valami elmondhatatlan nyugalommal és titkos tervekkel várom azt az időt, amikor majd távoznom kell... de addig, igyekszem minden percet, minden boldogságot nyújtó pillanatot kihasználni, a szépre vagy érdekességekre odafigyelni, mert jól tudom, hogy csak ez az egyetlen, kézzelfogható, valóság-élet adatott meg, mindenkinek!

2013. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!