Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme az életnek isten...

Brain Storming kérdése:

Van értelme az életnek isten nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet értelmes életet élni istenhit nélkül?
2009. szept. 25. 00:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem Istennel, meg mindenféle kényszerképzettel nem lehet értelmes életet élni. Kövezzetek meg, de én még nem találkoztam "értelmes" vallásos emberrel. MI a jó abban, hogy állandóan attól félsz, hogy jaj most mivel bántottam meg istent, jaj most pokolra fogok jutni?

Én úgy gondolom, hogy minden vallásnak valami szükség az alapja. Pl régen ment az ősember, látta, hogy esik az eső, szép lett a termény, stb, ezért elkezdett imádkozni valami kitalált dologhoz, esőistenhez, stb. Minden vallás így kezdődhetett szerintem. Én nem hiszek semmi ilyesmiben, és elnézést, ha valami hülyeséget írtam, vagy megbántottam valakit, nem szándékosan tettem.

Én magamban hiszek, és abban amit látok, vagy van magyarázata. Szerintem a vallások már rég eltűnhettek volna, mert már semmi szükség rájuk.

2009. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
85%
Én az előző válaszolóval értek egyet. Magamban hiszek, a tetteimben, a szeretteimben. Nyilván vallásos vagy, de szerintem ez egy elég erőltetett kérdés. A saját véleményedet akarod kifejezni a kérdésedben. A vallásos ember így teszi fel a kérdést, a nem vallásos pedig: Mi az értelme az istenhitnek? Lehet értelmes életet élni istenhittel? Mindenki abban hisz, amiben akar, de teljesen felesleges. Én örülök, hogy nem hiszek Istenben, nem kell attól tartanom, hogy hú pokolra jutok, ha valamit nem jól teszek. A középkorban még "menő" volt Istenben hinni, mert az emberek tudatlanok voltak, de a mai civilizált világban már teljesen felesleges, mert az ember agya fejlődött annyit, hogy tudja, amiben hisz, az nem létezik. Bocs a durva megfogalmazásért. Hogy a kérdésedre válaszoljak, maximálisan értelmes életet élek anélkül, hogy becsapnám magam egy nemlétező eszménnyel.
2009. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
43%
Vallásos családban vallásos gyerek voltam. Szerettem az lenni, jó volt a lelki világom. Jött az iskola, és a materializmus, beláttam, hogy Isten nincs. Tanultam középiskolában, főiskolán, tudtam Darvint, a géneket, kromoszómákat, szóval mindezeket. Élveztem az életet, voltam szerelmes,táncoltam amennyit csak bírtam, házasodtam átéltem a szülés boldog misztériumát, neveltem a gyerekeket, örvendeztem az utazások, nyaralások, munkahelyi sikerek, és stb minden által. Valahogy mégis kiürült az egész. Elkezdett valami hiányozni. Lassan valahogy... kifakult a világ. És egyre több olyan dolog jött, ami Istenre mutatott. Visszamentem az eredeti vallásomba, de nem tetszett. Keleti vallásokat követtem, ez jó volt, de a Biblia is érdekelt. Lettem Jehova Tanuja. Aztán sok dologról úgy véltem itt, hogy nem nekem való. Viszont hogy jól és átfogóan megismertem a Bibliát, azt nekik köszönhetem. Most már el is térhetek más irámyba is, ötvözhetem a keleti vallásokkal, mindenfajta vallású vagyok egyszerre, a lényeg: Isten Létezik. Ez adja meg az életem értelmét végül is, és igazán. Most azon vagyok, hogy minél közelebb kerüljek ahhoz a másik valósághoz, minél jobban megismerjem a Lelki Univerzumot, az anyagi és a nem anyagi világ összefüggéseit, és minél inkább képes legyek felismerni az isteni jelenlétet. Hogy ezt alátámasszam, egy kedvenc dalszöveget küldök, ami a nagy boldogságot megmagyarázza.
2009. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

[link]


És meg egy idevágó sztori:

[link]

2009. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
76%

Kedves tegnap 21:08-as.


Első olvasatra nagyon őszintének tűnik a szöveged, de egy kis hibát észlelek benne (mindig egyszerűbb mások hibáit észrevenni). :)

Azt vettem észre, hogy te mindig magadból indulsz ki, vagyis az a fontos számodra, hogy mi jó neked, vagyis pontosabban: miről gondolod, hogy jó neked.

Az élet nagy kérdéseire is a saját elvárásaid, ízlésed szerint keresed a válaszokat, ami nagyon megcsalhat, becsaphat!

Emlékezz a Biblia álláspontjára: "csalárdabb a szív mindennél, kicsoda ismerheti azt?"


Persze, ha csak a megfogalmazásod zavart meg engem, és te valójában egész más vagy, akkor bocsi!

Viszont a "szellemi svédasztal" elmélet, melyet ma nagy divat követni, szintén azt erősíti bennem, hogy te a saját elvárásaidat akarod mindenáron rákényszeríteni a világra, annak törvényeire, nem pedig őszintén kutatni, és megértve elfogadni a tiszta válaszokat.

Erre pedig csak azt tudom mondani, hogy a szellemi éhségedet a válogatás nélküli (szellemi) élelemmel nem egészséges csillapítani, hiszen ez ugyanolyan, mint a fizikai táplálék válogatás nélküli keverése.

Hosszú távon mindenképpen káros az egészségre!

2009. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Egyedül az ember teszi fel azt a kérdést, hogy „Miért vagyok itt?”, „Hová tartok?”

Viktor Frankl pszichiáter ezt írta: „Az élet értelmének megtalálása a legfőbb motivációs erő az ember életében . . . Megkockáztatom azt a kijelentést, hogy nincs a világon még egy olyan erő, mely ilyen hatásosan segítene túlélni akár a legrosszabb körülményeket is, mint az, ha valaki tudja, hogy van értelme az életének.”


"Az élet értelme után 20 éven át kutattam. Két dolog segített rálelnem: a tudomány és a Biblia. A tudományos tanulmányaim megerősítettek abban, hogy az életnek kell hogy legyen értelme. Ám a Biblia volt az, amely feltárta és segített megértenem, hogy mi is az".


"Talán már beszélgettél olyan emberekkel, akik azt állították, hogy a tudomány ellentmond a Bibliának. Én mindkettőt tanulmányoztam, és nem értek egyet ezzel a kijelentéssel."


"Fizikusként az életet szabályzó törvényekről tanultam, és ezek a törvények bizonyítják, hogy egy emberfeletti intelligencia alkotta őket."


"Például számos elmélet létezik a fizikában, a kémiában, valamint a biológiában. Ezek alapjában véve talán egyszerűek, de meglehetősen összetett számításokon alapulhatnak. Kiváló tudósok megalkotnak bizonyos elméleteket, és a munkájukat Nobel-díjjal jutalmazzák. Mennyivel briliánsabb képessége kell hogy legyen annak az intelligens Személynek, aki megtervezte és létrehozta a világegyetemet, melyet a tudósok sok erőfeszítés árán próbálnak megérteni!"


"Az a feltételezés, melyet sok evolucionista vall, hogy az élet véletlenül alakult ki, messze meghaladja a hihetőség határát. Szemléltetésül: Tegyél le tíz futball-labdát egyenes sorban egy futballpályán úgy, hogy mindegyik labda között egy méter legyen a távolság. Próbálj meg úgy belerúgni az első labdába, hogy mindegyik labda a sorban nekiütközzön a következőnek, és így mind a tíz labda mozgásba jöjjön. Ezenkívül próbáld meg előre kiszámítani minden egyes labda végső helyzetét. Szinte elképzelhetetlen, hogy ez sikerüljön. A legtöbb ember valószínűleg lehetetlennek tartaná."


"Ha ez így van, hogyan állíthatja azt bárki, hogy az emberi sejt kialakulása, amely olyan folyamatokat foglal magában, melyek sokkal bonyolultabbak futball-labdák rugdosásánál, valaha is véletlenül történt? A legésszerűbb magyarázat az, hogy egy kimagaslóan intelligens Személy alkotta az embereket és minden más életformát a földön. Vajon ez a Személy, a Teremtő mindenféle cél nélkül cselekedett? Természetesen nem. Kell hogy legyen valamilyen szándéka, és ezt a szándékot tárja fel és magyarázza meg a Biblia."

(Egy német tudós, a fizikai tudományok doktora.)

2009. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, nagyon vicces vagy.:) Gondolom a STUDIÓDBAN majd mindkét, sőt mindhárom oldal válaszaiba bepillantást engedsz a közönségednek. Sok jót!
2009. okt. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!