Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme az életnek isten...

Brain Storming kérdése:

Van értelme az életnek isten nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet értelmes életet élni istenhit nélkül?
2009. szept. 25. 00:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen mindegy egy ember miben hisz, Istenben, az Univerzumban, sajátmagában stb...

Egy a lenyeg, hogy higyjen valamiben, amiből erőt tud meríteni!

2009. szept. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

igen.


az, hogy élvezzük :)

2009. szept. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nincs értelme. Komolyan mondom.
2009. szept. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Jómagam nem hiszek istenben, mégis van értelme az életemnek.
2009. szept. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, hogy miért kellene ehhez isten?
2009. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, hogy attól miért lenne értelmesebb az életem, hogy hiszek valamiben ami nem létezik.
2009. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy értelmes élet? Arra a dologra szoktuk mondani, hogy "értelme van", ami valami más célt szolgál. Az ember élete magában foglalja mindazt, ami az emberrel történik. Értelme tehát annak az életnek van, amit valaki nem önmagáért él, pl. egy kamikáze pilóta életének értelme a japán birodalom győzelme. Ilyen külső célt az istenhit nem ad az embernek, szóval az istenhittől szerintm nem lesz értelme az életnek. Egyébként egy jó élethez egyáltalán nem kell, hogy az életnek értelme legyen.
2009. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Már ne haragudj, de én nagyon is teljesnek és értelmesnek érzem az életemet istenhit nélkül is...
2009. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
74%
értelme Istennel sincs, meg anélkül se. már annyiszor próbálták megfogni, hogy mi az élet értelme, de a legsportszerűbb az, ha azt mondjuk hogy nem tujduk, vagy azt, hogy egyáltalán nincs.
2009. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Isten, vagyis inkább Isten képzete ezért a beletörődése és az intellektuális és erkölcsi oka a földi rabszolgaságnak, és az ember szabadsága soha nem lesz teljes addig, amíg teljesen az égi mester eszméjét teljesen ki nem irtották.


Mikhail Aleksandrovich Bakunin

2009. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!