Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
A Biblia szerint sokasodni, na de valójában? Minek kéne az a 'sok ember'? Minek ennyi érzés? Szeretet, düh, vágyódás, hiány...Hogy még bonyolultabbá tegyék a életet?Miért?
2010. júl. 5. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Mindenki másban látja az élet értelmét. Ajánlom az Az ember tragédiáját, jó olvasmány. Főleg a vége...
2010. júl. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Csinálj akár egy kis apró dolgot is. Ha mindenki csak egy kicsit tesz hozzá, már megérte élni.
2010. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Ezen csak akkor kezdj el gondolkodni, ha filozófusnak készülsz. :) A sokasodás, szaporodás az élet megtörhetetlen rendje. DE miért baj az szerinted, hogy sok ember van? Ezt nem lehet szabályozni,estleg ha feltámasztanák Hitlert.De a viccet félretéve szerintem most valmi érzelmi hatás váltotta ki belőled ezt a kérdést, de erre a "miért"re nme lehet konkrét választ adni. Szerintem ne törd ezen a sok miérten a fejed, inkább azt mondom :"Carpe Diem" >>élj a mának.

És ne azon gondolkozz, hogy ezek az érzések miért vannak, hanem hogy ezt a rövid életet élvezd ki amennyire csak lehet. Én legalábbis így gondolom. Ja, a Bibliában az a sokasodni's dolog lényege, hogy menjetek, népesítsétek be a földet.Ez már megtörtént, de ne ess kétségbe, ott a Hold, lehet, hogy a mi leszármazottaink már ott fogják élni életüket, és nem lesz baj az a túl sok ember!

Mindenestre inkább Ne filózz ezen, mert bonyolult. ;)

2010. júl. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Felsőbbrendű értelmére nem adhatunk magyarázatot. Pedig mindenki azt keresi, aki ezen el kezd gondolkodni.

De az igazság az, hogy minden embernek más az élet értelme.


Minden embernek saját magának kell megtalálnia azt a célt, ami értelmet ad az életének. Persze ez nem egyetlen célról szól, hanem sok célról. Kisebbekről, nagyobbakról. Attól lesz értelme az életednek, ha kitűzöd magad elé a célokat. Legyen az akár elérhető, akár elérhetetlen tűnő, de a lényeg, hogy mindig küzdj az elérése érdekében.


A kisebb-nagyobb célok elérése utáni sikerélmény boldogsághoz vezet. Mivel egészséges életünkhöz hozzátartozik a boldogság, és igazság szerint mindig ezt keressük,ezért kellenek a célok.

A pozitív gondolkodású embereknek mindig vannak céljaik. Kudarcnak nem könyvelnek el semmit, az csak egy jel arra, hogy előtte valamit rosszul csináltak és változtatni kell a cél elérése érdekében.


Minden ember életének van értelme, de mindenkinek saját maga kell gondoskodjon róla.

Azok akik nem szeretnének élni, mert sok negatívum érte őket, hajlamosak ezen a kérdésen nagyon elgondolkodni, hogy valójában mi is lehet az ő életük értelme, ha eddig mind rossz volt. Saját maguknak kell megtalálni a célt aminek elérése boldogságot és ezzel együtt értelmet ad az életüknek.

2010. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

"Valaki mondja meg, milyen az élet? Valaki mondja meg, mért ilyen?"

Senki nem tudja. Mindenkinek más az értelme. Szerintem, egy lehetőség. Egy lehetőség arra, hogy mikor a halálunk előtti pillanatban visszaemlékezünk, azt mondhassuk: igen, én éltem. És volt valami, akármi, értelme az életemnek.

Hogy ezt hogyan érhetjük el, még nem tudom, de talán egyszer rájövök. :)

2010. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
az élet értelme a 42.
2010. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mi értelme az életnek?"


Általában akkor mondjuk valamire, hogy "értelme van", ha valami mást elősegít, vagy valami másra utal. Éhesek vagyunk, ezért megebédelünk. A megebédelésnek az volt az értelme, hogy jóllakjunk. A munkának az az értelme, hogy legyen pénzünk. A játéknak az az értelme, hogy jól érezzük magunkat. Az alvásnak az az értelme, hogy kipihenjük magunkat.


Az "élet" egy összefoglaló név, mindannak a neve, ami velünk történik, az ebédeléstől az alváson át a szeretkezésig, mindez az élet. Könnyen belátható, hogy ennek az egésznek, amit életnek nevezünk, összességében nincs értelme, mert az 'élet' szóba beleértendő minden, ami velünk történik. És ez nem baj.


"A Biblia szerint sokasodni, na de valójában?"


Nem. A Bibliában az van ott, hogy sokasodjatok. Az nincs ott, hogy ez az élet értelme.


"Minek kéne az a 'sok ember'?"


Az ember nem kell, mert az ember nem szerszám, ami használható, vagy étel, ami elfogyasztható stb. Nem az ember kell, hanem az embernek kell ez-az.


Értelme csak a rabszolga életének van (ugyanis ő csak eszköz). Szabad ember szabad attól, hogy értelme lenne az életének. Pont ettől szabad, hogy az életét úgy éli, ahogyan akarja, magának választ célokat, nem kell tekintettel lennie semmiféle olyasmire, hogy "az élet értelme" és hasonlók. Ezt szokták sokan, elég pontatlan módon, úgy megfogalmazni, hogy "értelmet ad a saját életének".

2010. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42
2010. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sztem olyan mint a talált pénz. azt elköltöd, az életed meg leéled. ennyi.
2010. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!