Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az élet a halálban leli...

Ha az élet a halálban leli meg értelmit, mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam már vallásosok és hívők válaszában, hogy ha nincs másvilág, akkor nincs értelme az életnek. Hogy csak egy példát hozzak:

"És azt nehezebb elhinni, hogy nincs semmi a halál után, mert így értelmetlen élni."


Tényleg ilyen szegényes és üres (nem anyagiakban) az emberek, de főleg a vallásosak, és hívők élete, hogy túlvilág nélkül nincs értelme?


És miért vádolják meg mindig a nem vallásosokat, nem hívőket, hogy akkor biztosan elfogadják a homoszexualitást, illetve egyetlen céljuk van, az anyagi gyarapodás, akár mások kárán is?


Hogy újabb példákat hozzak:

"Gondolom azt szeretnéd hallani, hogy már nem sokáig, és egyszer majd mindenki együtt fog ugrálni a melegfelvonuláson."


"Azt majd megtudod életed első tragédiájánál amikor nincs egy őszinte ember a környezetedben, vagy amikor már saját kényelmedért annyira tönkrevágtátok a Földet hogy kénytelen leszel a pénzedet enni."


2010. júl. 20. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

"Ha az élet a halálban leli meg értelmit, mi értelme az életnek?"

Pl elvégezni az általános iskolát, hogy tanulj meg helyesen írni, és fogalmazni.

2010. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na most véletlenül mellé ütöttem. Veled még nem fordult elő? A kötekedés nem válasz a kérdésemre.
2010. júl. 20. 17:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon érdekes a kérdésed. Tudod, én úgy látom, hogy az élet nem a halálban, hanem Istenben nyer értelmet. Miután ebben a testben most el vagyunk választva Istentől, a végső megismerés a test halála után történik meg.


De ez nem azt jelenti,hogy mi hívők ezt várjuk, hanem hogy nem félünk a haláltól, és ráadás bónuszként megpróbáljuk úgy élni az életünket, hogy tudjuk,az nem ér véget a test halálával. És itt van a különbség.

Egy példa: azok a nagy cégek, akik szennyezik a környezetet, szerinted ezt majd abbahagyják azért, mert akkor jobb lesz az unokáik élete? Nem. Itt nagy pénzek forognak, és ők igyekezek a hulladékaikat a fejlődő országokba lerakni, hogy aggódjanak ők az unokáik miatt. Miért ne tennék,nincs Isten, nincs túlvilág, nincs igazságszolgáltatás, viszont van pénz és mint tudjuk, a pénz a mai világban nagy úr.

És szerinted megállítja a józan ész azokat akik mérgezik az élelmiszert, hogy már azt sem tudjuk, mit viszünk be a szervezetünkbe? Érdekel ez valakit?

Vagy érdekel valakit az örök élet vagy az isteni igazságszolgáltatás, amikor igazságtalan háborúkat kezdenek, amikor Ázsiában fillérekért dolgoztatják a gyerekeket, vagy még soroljam a rengeteg szennyet, ami mind annak az eredménye, hogy "most éljünk, mert később úgyis a megsemmisülés vár. Hajtsunk fel minél több pénzt, ne foglalkozzunk azzal, aki ezt megszenvedi."


Nagyon sajnálom azokat az ateistákat akik azt hiszik, elég a józan ész ahhoz, hogy mindannyian jót cselekedjünk. Azért sajnálom őket, mert ezek szimpatikus, rendes emberek, akik naivak és nem értik,hogy az emberek nagy részét az örök élet hiánya arra sarkallja, hogy nagy bűnöket kövessen el, semmi többre. Nézd csak meg a kommunizmust, elég jó példa.


Amúgy vigyázz, ha nem vagy vallásos el kell fogadnod homoszexualitást,hiszen ők nem tehetnek róla,hogy azok. (én vallásosként csak annyit mondok, hogy nem ítélhetek el senkit. Mindannyian annyira bűnösök vagyunk, hogy bízzuk az igazságszolgáltatást Istenre. De azért nem szeretem,hogy kirakják az ablakba. Én sem járok táblával a nyakamban,hogy heteroszexuális vagyok, és büszke vagyok rá!)


Én úgy gondolom,hogy az embert azért teremtette Isten, hogy a földnek jó gazdája, kertésze legyen, aki ápolja és felvirágoztatja az egész teremtést. Ehelyett elfordultunk Istentől, kiraboljuk a földet, zsákmánynak, prédának tekintjük, és csak harácsolunk. Mert azt látjuk,hogy Isten nincs itt, hogy mindent lehet.


A józan ész nem fogja meggyőzni a nagy gazembereket, a társadalom törvényei kijátszhatóak. A férjem azt szokta mondogatni, hogy ő bűnös ember, ha van pokol, lehet,hogy ott fog kikötni. De jobban örülne a pokolnak mint a végső megsemmisülésnek, mert ha van pokol, akkor van igazságszolgáltatás, és van mennyország is, és akkor a sok ártatlan aki elpusztult az emberi önzés és gonoszság miatt, mind ott van. Akkor legalább volt értelme az életnek. Mert így csak hazugság az egész, morálról beszélünk meg szeretetről, de emberek halnak meg minden percben az emberi gonoszság miatt.

2010. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi értelme az értelemnek élet nélkül?

A halál a szellem világa, mely felfogja a lélek létét.

Áthatol ez a testetlen szellem mindenen és ahol ellenállásba ütközik, mert megnevezik létét, ott felvillan az értelem. Ez csak az ember számára adott.

2010. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Helló.


Az élet a boldogságban leli meg az értelmét, ehhez viszont át kell esni jó pár születésen és halálon, hogy az ember felismerje az igazságot, és észrevegye, hogy Isten országába vezető úton áll. :)


Buddha.

A boldogsághoz nem vezet út...az út maga a boldogság. :)


ui.: Az igazi hívők szerint az önzésnek nincs értelme...de haszna annál inkább...hogy képesek legyünk felismerni az ellenkezőjét, és azt tenni onnantól kezdve(önzetlenség). Aki pedig vádaskodik, nem igazán tartja meg Isten igazi szavát.

"Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess."


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

"Az élet célja a küzdés maga"

Madách Imre

Madách már nem szerepel a tananyagban?

Általános iskola kimaradt?

2010. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

08:52


Ha kötekedni akarsz, akkor kérlek fáradj le, a legközelebbi korcsmába. Egyébként meg olvasd el a kérdés részleteit, és aztán pofázz.

2010. júl. 23. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Melegfelvonulásról annyit, hogy Jézus azt mondta, hogy ők nem öröklik a mennyek országát.


Tönkreverjük(tük) a földet Újszövetségben benne van.


Az élet értelme a tanulás és a bűnhődés egyben.

2010. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!