Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van értelme az életnek isten...

Brain Storming kérdése:

Van értelme az életnek isten nélkül?

Figyelt kérdés
Lehet értelmes életet élni istenhit nélkül?
2009. szept. 25. 00:30
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
77%
Én nem hiszek Istenben, mégis frankón megvagyok :) De ha tényleg létezne is Isten (mivel nem hiszek benne, ebből indulok ki, sorry:)) ő is csak azt szeretné, h nélküle megtalálja az ember a saját boldogságát és egyedül is boldoguljon, mint ahogy a szülő is szeretné ugyanezt a gyerekének. Ebben 100%-ig biztos vagyok. Csak egy elmebeteg, Nyugati aluljáróban kereszteket állítgató vadkeresztény közösség mondana olyat, h Isten nélkül pondró vagy, szopni fogsz bűnös lélek, stb... xD
2009. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

Na akkor kontra: a te életednek mi az értelme az istenhiten kívül kedves kérdező?

Mert én ugyan nem hiszek benne, mégis találtam elérendő célokat magamnak, talán hasonlót is a tiédhez.


Persze időnként kell valamibe kapaszkodni (és szoktam is), de a teremtés dolgot nem veszem be.

2009. szept. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kissé csodálkozom ugyan azon, hogy a válaszadók többsége azt hiszi, hogy egy ilyen kérdéseket csak istenhívők tehetnének fel. Írtam egy cikket "Miért van az életnek értelme isten nélkül is?" címmel a BS-STUDIO c. magazinomban, és nagyon kíváncsi voltam, h mások mit gondolnak erről.
2009. szept. 26. 00:15
 14/27 Xmes ***** válasza:
91%

Van-e értelme az életnek isten(ekk)nel?


Ez a kérdés ponta annyira értelmes, mint a nélküle kérdés.

Semennyire.

Na meg logikátlan és hibás.

Ugyanis abból az alapvetően alaptalan (és ezért ostoba) feltételezésből indul ki, hogy az életnek márpedig van értelme.

Ha isten(ek) nélkül nincs értelme az életnek, akkor az isten(ek) létének mi értelme? Mert ha az isten(ek) létének nincs értelme, akkor nincs értelme semminek, bármit is tesznek, vagy készítenek.

2009. szept. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%
Halt már bele valaki abba - emberi segítség nélkül - hogy nem hitt istenben? Ha igen, készült-e az ilyen okból történt halálozásokról statisztika, hogy megállapításra kerüljön a túlélési/halálozási arány? (ami sajnos a hívők esetében is 100% :))) )
2009. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 IQnindzsa ***** válasza:
71%

Nem igen szoktam a teológiai kérdéseket elolvasni és válaszolni meg most fogok először.

Isten ad értelmet az életünknek? Tehát mi azért élünk ,hogy isten által értelmet nyerjen az életünk? Ne vicceljünk már ezzel. Mi adunk értelmet Istennek azzal ,hogy hiszünk benne (már aki hisz). Lehet tökéletesen értelmes életet is élni és értelmetlent is. Isten léte irreleváns. Én ha hiszek istenben... mert hiszek. Akkor a Kurt Vonnegut féle... Tökéletesen Közönyös Istenben és annak egyházában hiszek. Ezt gondolom én a dologról.

2009. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%

Azzal biztosan egyetértesz, hogy az élet gyorsan tovaszáll és tele van sok bizonytalansággal. Lehet, hogy valaki évekig dolgozik megfeszített módon, hogy elérjen anyagi célokat, amit érdemesnek tart. De jön a halál, és itt kell hagynia mindent, amit sok vesződséggel megszerzett. Pontosan úgy van, ahogy Salamon király mondta: „Igen, mije marad az embernek minden fáradozásából és törekvéséből, amivel emésztette magát a nap alatt? Valóban: minden napja csupa szenvedés és minden tevékenysége csupa bosszúság. Szíve még éjjel sem tud megnyugodni. Ez is hiábavalóság” (Prédikátor 2:22, 23; vö. 2:3–11, Katolikus fordítás).

Ennek ellenére szerető Teremtőnk azt akarja, hogy mindazok, akik szeretik őt, és akik engedelmeskednek neki, megszabaduljanak a napi életükkel együttjáró csalódásoktól és hiábavalóságoktól. Jehova a következő csodálatos ígéretet adta nekünk: „Nem úgy építenek, hogy más vegye birtokba, nem úgy ültetnek, hogy más egye meg. Mert népem élete olyan hosszú lesz, mint a fáké. Kezük munkáját teljesen felhasználják választottaim” (Ésaiás 65:22).

Nem jobb-e az Isten szerető kedvességéből fakadó ilyen kilátás, mint a jelenlegi korlátozott és bizonytalan életünk? Minden bizonnyal a legnagyszerűbb cél: tapasztalni ezt a szerető kedvességet és élni abban az új rendben, méghozzá értelmesen, céllal. E boldog kilátás elérése céljából már most el kell nyernünk Jehova tetszését, és meghitt kapcsolatba kell kerülnünk vele és népével.

2009. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Csak úgy van!
2009. okt. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Természetesen. Csak valaki önmaga is megtalálja az élete értelmét, mások meg valami kapaszkodót keresnek, elsősorban a nehezen felfogható dolgokra. Ez lehet egy megszemélyesített tárgy, vagy pl egy kitalált, hatalommal felruházott szereplő, amit istennek titulálnak, és akire minden olyasmit rá lehet fogni, ami nem illik az elképzeléseinkhez.
2009. okt. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan azt mondják, hogy van értelme Isten nélkül is. Lehet, hogy igazuk van. De Istennel még több értelme van, hiszen ő olyan életet szán nekünk, ami jobb, tartalmasabb.
2009. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!